Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Yaşam

w676

New member
Dinozorlar, 243 ile 233 milyon yıl önce Geç Triyas döneminde ortaya çıktı ve 66 milyon yıl önce kuşlar dışındaki tüm türlerinin soyu tükendi.Tanrılardan çok daha eskiler biz sonsuz evrende akıllı canlıların ilk yıllarında mıyız bilinen sadece tanrılar onların yarattıkları biz gibi diğer canlılar ve düşman var başka gezegenlerde dinazor gibi canlılar ortaya çıkıyor mu bu canlılar yaşasaydı evrimleşebilir miydi Tanrılar tüm yaşamda aktif rol mü oynuyor

w676 said:
Dinozorlar, 243 ile 233 milyon yıl önce Geç Triyas döneminde ortaya çıktı ve 66 milyon yıl önce kuşlar dışındaki tüm türlerinin soyu tükendi.Tanrılardan çok daha eskiler biz sonsuz evrende akıllı canlıların ilk yıllarında mıyız bilinen sadece tanrılar onların yarattıkları biz gibi diğer canlılar ve düşman var başka gezegenlerde dinazor gibi canlılar ortaya çıkıyor mu bu canlılar yaşasaydı evrimleşebilir miydi
Esenlikler,

Şeytan Babamız, hafızam beni yanıltmıyorsa eğer yaklaşık olarak yarım milyon yaşında. Dediğiniz gibi dinozorlar çok daha eski ancak bu canlıların teknoloji geliştirmemiş olması zekadan yoksun olduklarından ötürü değil, ihtiyaç duymamalarından kaynaklanıyor. İnanılmaz güçlü bir biyolojiye sahiplerdi ve kolay bir şekilde gezegene hükmediyorlardı. İnsanlar ise böyle bir yapıya sahip olmadığından aletler üreterek ve bunları geliştirerek gezegeni kontrol altına aldı(Bugün her ne kadar bazı şeyler kontrolden çıkmış olsa da)

Yaşasaydılar evrimin ne yönde gerçekleşeceği konusunda bir yorumda bulunmanın zor olacağını sanıyorum.

Evrende Tanrılardan önce de başka akıllı medeniyetler olduğunu düşünüyorum. Ama sonuç olarak hiçbirisi Tanrılarımız kadar devamlılık sağlayamamış. Sağlayanlar olduysa bile bir şekilde sonları gelmiş olmalı. Şu an Tanrıların bizden başka yardımcı olduğu uygarlıklar da söz konusu evet. Ben bunlar hakkında bilgiye sahip değilim.
w676 said:
"Tanrılar tüm yaşamda aktif rol mü oynuyor?"

"Ben vardım, şimdi de varım ve sonsuza dek var olmaya devam edeceğim/hiçbir zaman sonum gelmeyecek. Tüm canlıların ve korumam altındakilerin meseleleri/işleri/ilişkileri üzerinde hakimiyet sahibiyim. İhtiyaç anlarında bana güvenenlere ve beni çağıranlara yardım etmek için her zaman varım. Evrende varlığımın bilinmediği yer yoktur. Bütün işlerde rol alırım, ancak bu işlerin doğasını tasdiklemedikleri için dışarıdan olanlar bunlara kötülük derler."

Kitab-ı Celve'den bir alıntı. Şeytan'ın sözleri bu şekilde. Evrenin her noktasına adının ulaştığını okumuştum, yanlış hatırlıyor da olabilirim dediğim gibi. Ya da bunların üstüne sonradan farklı açıklamalar da yapılmış olabilir. Bir fikrim yok.

İyi günler.

Sapahe said:
Esenlikler,

Şeytan Babamız, hafızam beni yanıltmıyorsa eğer yaklaşık olarak yarım milyon yaşında. Dediğiniz gibi dinozorlar çok daha eski ancak bu canlıların teknoloji geliştirmemiş olması zekadan yoksun olduklarından ötürü değil, ihtiyaç duymamalarından kaynaklanıyor. İnanılmaz güçlü bir biyolojiye sahiplerdi ve kolay bir şekilde gezegene hükmediyorlardı. İnsanlar ise böyle bir yapıya sahip olmadığından aletler üreterek ve bunları geliştirerek gezegeni kontrol altına aldı(Bugün her ne kadar bazı şeyler kontrolden çıkmış olsa da)

Esenlikler,

Dinozorlardan mı bahsediyorsunuz? Kusura bakmayın, tam anlayamadım.

İyi günler.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Dinozorlardan mı bahsediyorsunuz? Kusura bakmayın, tam anlayamadım.

İyi günler.
Esenlikler,

Cümleler çok üst üste olmuş, anlaşılmaması normal :roll:

"Yaklaşık olarak yarım milyon yaşında" derken, direkt olarak Şeytan'dan bahsediyorum.

Ondan sonraki cümlelerde dinozorlardan bahsediyorum; teknoloji geliştirmemiş olmaları, güçlü biyolojik özellikleri, gezegenimize uzun bir süre hükmetmeleri vesaire. Son cümleyse insanlık hakkında. Bir yanlışlık varsa düzeltebilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Sapahe said:
Esenlikler,

Cümleler çok üst üste olmuş, anlaşılmaması normal :roll:

"Yaklaşık olarak yarım milyon yaşında" derken, direkt olarak Şeytan'dan bahsediyorum.

Ondan sonraki cümlelerde dinozorlardan bahsediyorum; teknoloji geliştirmemiş olmaları, güçlü biyolojik özellikleri, gezegenimize uzun bir süre hükmetmeleri vesaire. Son cümleyse insanlık hakkında. Bir yanlışlık varsa düzeltebilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Esenlikler,

Dinozorlar zeki yaşam formları değillerdi. Yani en fazla bugünkü herhangi bir hayvan kadar akıllılardır. Güdüsel yaşayan sıradan canlılardı.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Dinozorlar zeki yaşam formları değillerdi. Yani en fazla bugünkü herhangi bir hayvan kadar akıllılardır. Güdüsel yaşayan sıradan canlılardı.

İyi akşamlar.
Esenlikler,

Orada cümleyi yanlış kurmuş olduğumu fark ettim. "Teknoloji geliştirmemiş olmaları zekadan yoksun olmalarından değil, ihtiyaç duymamalarından kaynaklanıyor" derken; hâli hazırda bir şeyler üretebilecek zekaya sahip olduklarını değil de hayatta kalabilmeleri için zekalarının, ihtiyaç duymadıklarından ötürü bizimki gibi zaman içerisinde gelişmediğini söylemek istiyordum. Düzeltme için teşekkür ederim.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back