Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Tanrıların fiziksel ve ruhani sınırları

Panta Rhei

New member
Tanrıların fiziksel ve ruhani anlamda neler yapabileceklerine dair hâlen soru işaretlerim var.

1. Herhangi bir tanrı, şu an, Dünya'daki istediği bir konuma fiziksel bedeniyle inebilir mi? İnebilirse, bu fiziksel bedeni, orijinal bedeni mi olacaktır yoksa o iniş amacıyla yaratmış olduğu ve asıl tanrısal gücünü barındırmayan bir kopya mı?

2. Herhangi bir tanrı, şu an, Dünya'daki istediği bir konuma bedeni olmadan inebilir mi? İnebilirse, buna kavramsal olarak ne ad verilir? "Ruh bedeni", "bilinç ışınlanması", "astral yolculuk" vb. Demek istediğimi oyunlardaki "izleyici modu" olarak düşünebilirsiniz.

3. Herhangi bir tanrı, bizi görüp, sesli olarak söylediğimiz her sözü duyabilir mi? Bunun için fiziksel veya ruhsal olarak Dünya'da bulunması gerekir mi, yoksa tek bir düşünce kıvılcımıyla, o an bulunduğu mekandan, bizi izlemeye başlayabilir mi?

4. Herhangi bir tanrı, içimizden söylediğimiz her sözü bilebilir mi? Eğer bilebiliyorsa, bunun için adanmak, o tanrıya odaklanmak, o tanrının simgelerini düşünmek gibi özel bir şart mevcut mudur?

Şimdilik bu kadar. Yeni sorular, bunların getirdiği yeni cevaplar ve yeni cevaplardan doğan yeni sorular. Bu doğal bir döngü. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Esenlikler,

1- Hayır, inemez. Dünya'nın ruhani şartları buna henüz uygun değil.

2- Evet, tanrılarla zaten konuşuyoruz ve yanımıza geliyorlar.

3- Seslendiğimiz an bizi duyabilirler.

4- Tanrıların da odaklarını harcayabilecekleri şeylerin bir sınırı olduğu için, bizim bu istekte olup bunu iletmemiz gerekmektedir öncelikle. Örneğin, her Satanas mantrasını titrettiğimizde, Şeytan Baba bunun için yanımıza gelmiyor. Kendimizi güçlendirmek için mi titrettiğimizi, yoksa çağırmak mı istediğimizi o bilecektir. Buna göre gelecektir veya gelmeyecektir.

İyi geceler.

Esenlikler,

Ben süresini tam olarak hatıralamamakla beraber hemen hemen 1 ay önce gece yatmadan lesser demon gördüğüm zamanları düşündüm acaba bu gece dedim başka bir demona niyet yoluyla ulaşabilir miyim?
Gece tahminim saat 4 civarlarında uyandım ama yüzüm duvara dönüktü arkamdan hissedilir bir rüzgar esti (evde tüm camlar kapalıydı rüzgar esmesine imkan yoktu ve uyandığımda yarı uykulu falan değildim normal bir şekilde uyanık gözlerim kapalı uzanıyordum) ve sezgisel olarak kafamdan erkeksi bir sesle Tanrı... Diye başlayan bir cümle geçti bir şeyler anlatıyordu korktum bakamadım farklı şeyler düşünmeye başladım duyduğum sesi geçmiştirmeye çalıştım (çok kısa süre önce bu gibi olayları yaşadıktan sonra sıkıntılı süreçler yaşadım planlar yaptım toparlanmak için uğraşıyorum) bir süre sonra uykuya daldım. Acaba gelen bir Tanrı mıydı? (gece yatmadan bir Tanrı'nın ismini aklımdan geçirmiştim)

Teşekkürler.

Bright Truth said:
Esenlikler,

4- Tanrıların da odaklarını harcayabilecekleri şeylerin bir sınırı olduğu için, bizim bu istekte olup bunu iletmemiz gerekmektedir öncelikle. Örneğin, her Satanas mantrasını titrettiğimizde, Şeytan Baba bunun için yanımıza gelmiyor. Kendimizi güçlendirmek için mi titrettiğimizi, yoksa çağırmak mı istediğimizi o bilecektir. Buna göre gelecektir veya gelmeyecektir.

İyi geceler.

İstemeden nadiren içimden tanrılara hakaret tarzı şeyler geçiyor aslında hakaret değil ama istemeden oluyor kendimi tutamıyorum düzenli meditasyon yaptığımda rtr yaptığımda olmuyor acaba ibrahimi bir ruhani varlık yüzünden olması mümkün mü?

HailSATANHailDemons said:
Bright Truth said:
Esenlikler,

İyi geceler.

İstemeden nadiren içimden tanrılara hakaret tarzı şeyler geçiyor aslında hakaret değil ama istemeden oluyor kendimi tutamıyorum düzenli meditasyon yaptığımda rtr yaptığımda olmuyor acaba ibrahimi bir ruhani varlık yüzünden olması mümkün mü?

Hayır, beyninizin size oynadığı bir oyundan ibaret. Rica ediyorum "ayağıma taş geldi! kesin pis varlıklardan!" mentalitesi ile düşünmeyin.

gizlibirvarlık said:
Esenlikler,

Ben süresini tam olarak hatıralamamakla beraber hemen hemen 1 ay önce gece yatmadan lesser demon gördüğüm zamanları düşündüm acaba bu gece dedim başka bir demona niyet yoluyla ulaşabilir miyim?
Gece tahminim saat 4 civarlarında uyandım ama yüzüm duvara dönüktü arkamdan hissedilir bir rüzgar esti (evde tüm camlar kapalıydı rüzgar esmesine imkan yoktu ve uyandığımda yarı uykulu falan değildim normal bir şekilde uyanık gözlerim kapalı uzanıyordum) ve sezgisel olarak kafamdan erkeksi bir sesle Tanrı... Diye başlayan bir cümle geçti bir şeyler anlatıyordu korktum bakamadım farklı şeyler düşünmeye başladım duyduğum sesi geçmiştirmeye çalıştım (çok kısa süre önce bu gibi olayları yaşadıktan sonra sıkıntılı süreçler yaşadım planlar yaptım toparlanmak için uğraşıyorum) bir süre sonra uykuya daldım. Acaba gelen bir Tanrı mıydı? (gece yatmadan bir Tanrı'nın ismini aklımdan geçirmiştim)

Teşekkürler.

Esenlikler,

Bu yaşadığınız anı ve hissi sadece siz biliyorsunuz, o yüzden ne kadar yorum yapsak da sizin yapacağınız yorumdan daha az doğru kalacaktır.

O anki hislerinizin negatif mi yoksa pozitif mi olduğuna bakarak, ve hayatınızdaki diğer gerekli etmenlerle birlikte deneyiminizi yorumlamalısınız.

İyi günler.

unforgiven said:
Bright Truth said:
Esenlikler,

İyi geceler.

Hayır, beyninizin size oynadığı bir oyundan ibaret. Rica ediyorum "ayağıma taş geldi! kesin pis varlıklardan!" mentalitesi ile düşünmeyin.
Peki bundan nasıl kurtulabilirim ve Tanrılarımız bu duruma kızarlar mı?

Esenlikler,

Gerekli zihinsel meditasyonlarla (boşluk meditasyonu ve diğer pratikler) zihninizi geliştirdikten sonra bunlar kendiliğinden gidecektir. Tanrılar bu yüzden size kızmazlar.

İyi günler.

unforgiven said:

O düşünceleri umursamayın. Bu yeterlidir.

Esenlikler,

Yaşadığım hissiyat Tanrı olabileceği yönünde ama daha önce hiç çağırmayı denemedim. Eğer başka bir varlıksada nasıl korunabilirim biliyorum en azından.Korktum o yüzden söylenileni dinlemeden geçiştirdim kafamda umarım Tanrı ise gelen saygısızlık olmamıştır, yine umarım şuan içinde bulunduğum durumu biliyorladır.

Cevap için teşekkürler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back