Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

[Çeviri] Bedava Bağışçı Makalesi: Tanrılara Dua Etmek Hakkında

Sonne

Moderator
Bu vaaz, Yüksek Rahip Hooded Cobra 666'nın forumlardaki yazısından çevrilmiştir.

Tanrılara dua etmek ile yardım istemek arasında, herkesin farkında olması gereken küçük bir fark vardır.

Pek çok kişi “duanın” sadece boş olduğu ve hiçbir bilginin verilmediği Hristiyan ve Müslüman arkaplanlardan geldiğinden ya da insanlar kelimenin tam anlamıyla hiçliğe dua ettiğinden, bunun ne olduğunun anlaşılması konusunda pek çok sorun vardır. Bu sorunlar, kişinin Tanrıların gerçek olduğu ve Kadim İnançların bu konuda gerçeklik getirdiği Spiritüel Satanizm’e olan dönüşümüne taşındığında, kafa karışıklığı yaratabilir. Bu konu bu karışıklığı açıklığa kavuşturacaktır.

Tüm amaçlar için, Tanrılara dua edilmelidir. Onlara sorunlarınızı anlatmak ya da belirli engelleri aşmak için onlardan yardım istemek her zaman sizin için iyidir. Onlara dua etmek çok iyidir ve çok gereklidir. Her dua kişinin yardım için yalvarmasını gerektirmez. Ne de olsa Tanrılar kendilerine bağımlı bir köle olmanızı istemezler, bu yüzden de kendi sorunlarınızı çözmeniz için sizi kendi içsel gücünüzü keşfetmeye yönlendirirler. Bu sizi bağımsız ve yetenekli bir kişi yapar.

Dua etmek aslında gerçek Tanrılar bağlamında, kişisel güçlerinizi keşfettiğiniz bu süreci kolaylaştırır. Yardım almak için davet etmek başka bir durumdur, zira bu süreç aslında onlardan bir şey yapmak için yardım istememizi amaçlar (ki bu sizin tarafınızdan yapılmaz). Bu iki şey dua etmek veya “iletişim” olarak tanımlanır ve aynı genel kategoriye girer, ancak bunlar iki farklı şeydir.

Dua etmek; bilgelik, korunma, şükran veya ilgili şeyleri gerektiren temel bir iletişimdir. Dua yoluyla Tanrılarla aranızdaki bağı kolaylaştırmaya ve kendinizi geliştirmeye çalışırsınız. Kişi her zaman dua edebilir ve etmelidir de. Burada amaç pervasızca karşılıklı bağımlılık değil, sağlıklı ve güçlü bağlar kurmaktır.

Davetler en iyi şekilde yardım istemek için, kontrol eksikliğinin olabileceği durumlarda, ciddi konularda veya kişinin acil ilgiye ihtiyacı olduğu durumlarda kullanılmalıdır. Bu, kişinin Tanrılardan yardım talep etmesi ve onlar adına çalışması durumunda duadan farklıdır. Davetler, hâlâ çok güçlü bağlantılar kurmamış olanlar tarafından kullanılabilir, böylelikle zaman içinde güven oluşturmaya başlamak için daha fazla deneyim öğrenirler. Dua da bunu daha da kolaylaştırır.

Tanrılara size rehberlik ve yardım etmeleri için dua ederseniz, bunu yapmaları için bol miktarda olanak vardır. Onlara dua etmek için her neden geçerlidir; sadece teşekkür etmek ya da belirli görevlerin üstesinden gelebilmek için bilgelik istemek de buna dahildir.

Tanrıların meşgul olacağını ya da onları ilgilendirmemesi gerektiğini düşünerek bundan sapmamak gerekir. Buradaki durum, Tanrıların tüm sorunlarınızı alıp sizin için “çözmesi” şeklinde sürekli yardım isteyen kişilerin durumları için geçerlidir. Bu, kişinin bunu sürekli yapması hâlinde, bunları kendi başına çözmek için yapılması gerekenleri yapmadığı gerçeği etrafında hayal kırıklıklarına yol açabilir. Bu yapıldığında, Tanrılar genellikle bu sorunları çözmeniz için size rehberlik ederek karşılık verecektir. Bu da sizin bu sorunları çözme yeteneğine sahip olduğunuz anlamına gelir.

Davetler ve diğer daha doğrudan temas biçimleri elbette yapılabilir, böylece Tanrıların orada olduğuna ve gerçek bilinç biçimleri olarak izlediklerine dair kanıt alabilirsiniz. Bu da inancınızı güçlendirecek ve özellikle de yeniyseniz onların varlığını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Dua ile tam anlamıyla yapılan davetler, yoğunluk bakımından farklılık gösterir ve burada önemli olan, yaptığınız şeyi neden yaptığınız gibi, niyetlerinizdir.

Hristiyanlık veya İslam’dan zihniyet taşıyan bazı insanlar, Tanrıların veya Evren’in egemen güçlerinin yardıma ihtiyaç duymadığınız konularda onlara yardım edeceklerini düşünürler. Bizim tarafımızdaki farklılık, kişinin bu gerekli değişiklikleri kendi başına yapabilecek gücü bulması ve her şeyi enine boyuna düşünmesi gerektiğidir.

Bazı durumlar kontrolünüz dışında olduğunda (felaketler ve benzerleri) her durumda Tanrılara dua etmelisiniz. Eğer bunlar gerçekten de sizin kontrolünüzün dışındaysa, Tanrılar size kesinlikle yardım edecektir.

Kişi, Tanrılara ve onların her zaman kendisinin ve başkalarının gelişimini amaçlayan girişimlerine yardımcı olmaya ne kadar istekli olursa, onlardan o kadar doğrudan yardım alabilir. Bu çok doğrudan olabilir ve bu tür bir seviyeye kişinin kendisiyle ilgili boş inançları değil, onlar için yaptığı işin ve yaratıcı yeteneğin miktarına göre karar verilir. Bu büyüklükle ilgili değildir, ne kadar gerçek eylemde bulunduğunuzla doğrudan bağlantılıdır.

Çoğu durumda size yardımcı olacak ve sizi kurtaracak olan şey dürüstlüktür, bu nedenle Tanrılara karşı her zaman çok dürüst ve açık sözlü olduğunuzdan emin olun, çünkü onlar aldatmanın ve her türlü insan hilesinin ötesindedir.

Son olarak, daha doğrudan bir örnekle, eğer kişi kendisinin şu ya da bu olduğunu düşünüyorsa; bu, değişiklikleri sağlamak ya da Tanrılara patronluk taslamak için yeterli değildir. Bu gibi durumlarda insanlar, kişinin sahip olması gerekene kıyasla çok uzak bir yaklaşım olan sahte benlik enflasyonundan kaynaklanan hayal kırıklıkları yaşayacaktır. Tanrılara patronluk taslanamaz.

Kişi onlarla bir ilişki kurmalıdır ve bunu oluşturmanın bir yolu da onları anlamaya çalışmaktır. Bu anlayış hem dua hem de çağrılarla büyük ölçüde kolaylaştırılır ve inşa edilmesi biraz zaman alır. Bu ilişki kurulduktan sonra, kişi çok fazla soru sormadan bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilir.

Tanrılarla olan ilişki kuşkusuz sahip olunması gereken en önemli ilişki olduğundan, bu ilişkiye yüksek bir kutsallık atfetmek ve ilişkiyi anlamak önemlidir. Bunu anlamak için, kişi bununla etkileşim hâlinde olmalıdır. Etkileşim sayesinde, kişiyi bu önemli ilişkiyi kurmada aşamalı olarak başarıya götüren gerekli öğrenme gerçekleşir.

Son bir not olarak, Tanrılar her zaman sizi dinler ve kişi buna tamamen ikna olmalıdır. Biri geri duyarsa veya açıkça anlarsa, bunun konuyla ilgisi yoktur, kişi bunu zamanla anlayacaktır. Açılmak ve anlamak zaman alacaktır, ancak bu hayatta yapabileceğiniz en değerli şeydir, çünkü bu sizin gerçek evrim ve bilgeliğe açılan kapınız olacaktır.

-Yüksek Rahip Hooded Cobra 666

Çeviri için teşekkürler, elinize sağlık.

Bir sorum var. Tanrılara herhangi bir konuda rehberlik istediğimi söylediğim zaman, bunu bana nasıl bahşederler? Mesela bir insanın şans eseri hayatıma çıkıp duymam gereken şeyleri söylemesi gibi bir şey mümkün mü? Müslümanlar buna inanıyorlar mesela, Allah kuluna bir şey söylemek istediğinde bunu diğer insanlar vasıtasıyla yapar falan derler. Bunu tam anlayabilmiş değilim. Bir şekilde o rehberlik önümüze çıkabilir fakat nasıl?

Bir şekilde önümüze çıkabileceğini biliyorum. Çünkü örneğin yaptığım para büyüsünde, para pek elde edememiştim. Fakat parayla elde etmek, almak istediğim şeyleri elde etmeye başlamıştım. Bu bir örnek.

Çeviri için teşekkürler, elinize sağlık.

Bir sorum var. Tanrılara herhangi bir konuda rehberlik istediğimi söylediğim zaman, bunu bana nasıl bahşederler? Mesela bir insanın şans eseri hayatıma çıkıp duymam gereken şeyleri söylemesi gibi bir şey mümkün mü? Müslümanlar buna inanıyorlar mesela, Allah kuluna bir şey söylemek istediğinde bunu diğer insanlar vasıtasıyla yapar falan derler. Bunu tam anlayabilmiş değilim. Bir şekilde o rehberlik önümüze çıkabilir fakat nasıl?

Bir şekilde önümüze çıkabileceğini biliyorum. Çünkü örneğin yaptığım para büyüsünde, para pek elde edememiştim. Fakat parayla elde etmek, almak istediğim şeyleri elde etmeye başlamıştım. Bu bir örnek.
Bu konuda kesin bir yanıt vermek zor, zira her Tanrının çalışma prensibi farklıdır, ayrıca her insan da benzersizdir; dolayısıyla ihtiyaç duyulan rehberlik şekli de kişiden kişiye değişir. Ancak, Tanrılar genel olarak karşınıza çeşitli fırsatlar çıkararak ve size farklı deneyimler yaşatarak rehber olurlar. Siz rehberlik aldığınız sırada bunu anlayacaksınız, zira bu, sadece sizin kavrayabileceğiniz bir şekilde gerçekleşir.

Konuyla ilgili aşağıdaki vaazları okuyabilirsiniz:
Tanrılar Nasıl Düşünür: Beelzebul ya da Şeytan “Bana” Neden Piyangoyu Söylemiyor?
Tanrıların Mesajları Nasıl Yorumlanıp Anlaşılabilir?

Bu konuda kesin bir yanıt vermek zor, zira her Tanrının çalışma prensibi farklıdır, ayrıca her insan da benzersizdir; dolayısıyla ihtiyaç duyulan rehberlik şekli de kişiden kişiye değişir. Ancak, Tanrılar genel olarak karşınıza çeşitli fırsatlar çıkararak ve size farklı deneyimler yaşatarak rehber olurlar. Siz rehberlik aldığınız sırada bunu anlayacaksınız, zira bu, sadece sizin kavrayabileceğiniz bir şekilde gerçekleşir.

Konuyla ilgili aşağıdaki vaazları okuyabilirsiniz:
Tanrılar Nasıl Düşünür: Beelzebul ya da Şeytan “Bana” Neden Piyangoyu Söylemiyor?
Tanrıların Mesajları Nasıl Yorumlanıp Anlaşılabilir?
Düşündüm de, son cümle her şeyi açıklıyor gibi gözüküyor. İlgili yazıları ise konuyla alakalı üzerinde düşünerek tekrar okumalıyım anladığım kadarıyla da. Tekrardan teşekkürler Sonne Bey.

İyi günler diliyorum.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back