Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Astroloji ve Tarot

Pammy said:
Astroloji Kullanarak Tıbbi Müdahelere Uygun Tarih Seçmek

Kendim için bir tarih ararken bulduklarımı daha doğrusu bir türlü bulamadığım uygun tarihi paylaşacağım. Biri Bruce Scofield'i diğeri Eilen Nauman'ı kaynak gösteren iki kişinin yazdıklarını okuyup geldim. Eksik olabilir. Muhtemelen öyledir.

Uygun olmayan zamanlar:

-Ay'ın ışığı tam doluya yakınken uygun değil. Ay sıvıları yönettiği için ödem ve kanama olasılığı yükseliyormuş.
-Ay boşluktayken uygun değil. Ay boşlukta başlayan şeyler genelde murada ermez.
-Ay değişken burçlardayken. Beklenmedik komplikasyonların yaşanma olasılığı daha yüksek.
-Merkür ve Mars retrodayken. Mars neşter gibi kesici aletleri ve cerrahları yönetiyor. Retro Merkür de cerrahta kafa karışıklığına sebep olabilirmiş. Merkür ve Mars dışında diğer hızlı gezegen Venüs'ün de retroda olmaması daha iyiymiş.
-Transit Ay natal Güneş ile tam kavuşum; ya da Güneş, Mars ve Ay ile 17 derecelik kavuşumdayken uygun değil. Bunun sebebini anlamadım.
-Transit Işıklar operasyon yapılacak vücut bölgesinin yöneticisine açı yaparken kaçınmak gerekiyormuş.
-Transit Ay natal ya da transit Güneş, Mars, Satürn, Neptün, Uranüs ya da Pluto ile kare, karşıt ya da kavuşumda ise operasyondan kaçının. Mars’ın transit Ay ile gerilimli açısı, ameliyat sonrasında aşırı kanama ya da iltihaba sebep olabilir. Satürn kronik ya da ciddi komplikasyonlar anlamına gelebilir... diyor ama bunların hiçbirinin yaşanmadığı zaman yok????
-Sağlık evlerinde (6, 8, 18) transitte gezegen olmamalı demiş Scofield ama çeviren kişi bence olmazsa ameliyat da olmaz diye eklemiş. Yani tamam Mars bizi kesip biçsin istemiyoruz da kesip biçilmezsek zaten ameliyat olmaz.
-Baktığım ilk sitedeki yazı eskiydi. Bizim kullandığımız terimleri kullanmamış. ''Kesin yani tam açılar çok güçlüdür. Bu bakımdan, gergin bir tam açının etkin olduğu gün ameliyat sakıncalıdır.'' Sanırım burada birleşim veya karşıtlık 0-1 derecelerde olmasın demek istemiş.
-Transit Ay bir burcun son derecelerindeyken.
-Yükselenin, yöneticisinin, Güneş'in; Mars, Neptün, Satürn, Uranüs veya Plüton’dan sert açı aldığı herhangi bir zaman.

Uygun zamanlar:

-Yeniay'a yakın zamanlar.
-Ay sabit burçlardayken.
-Nauman demiş ki transit Ay natal, transit ya da progres Venüs, Mars ya da Jüpiter’iniz ile sekstil ya da 120’lik açı yaparken seçin. Bu görünüm operasyonun kolayca ilerlemesine yardımcı olacaktır. Transit Ay’ın Mars ile 60’lık ya da 120’lik açısı cerrahın hızlı, temiz ve ne yaptığını bilir bir şekilde operasyonu gerçekleştirmesini destekleyecektir.
-ASC ve harita yöneticisinin operasyon geçirilecek bölgenin yöneticisiyle olumlu açıda olması uygun.
-Jüpiter tepedeyken.

Baktığım iki site bu ve buydu.

Daha vardı ama sorun şu ki, öyle bir tarih yok. Kendi örneğimden gideceğim, şu an Satürn'den etkilendiğim için ilginç bir şekilde 20'lik dişim çıkmaya karar verdi. Yeni çıkanın dişlerimi iterek düzeni bozmaması için tel taktırmak istiyorum. Bu durumda dişleri yönettiği için Satürn, ağzı yönettiği için Merkür, estetik bir kaygı olduğu için Venüs, bir de Mars'ın gerilemede veya düşüşte-zararda olmaması gerek.

Hatam Merkür İkizler'de, Satürn Kova'da güzel güzel ilerlerken değil şimdi, retrodan hemen önce kafama dank etmiş olması. Merkür retrodan çıktıktan 1 gün sonra Satürn retroya girecek. 3 Haziran öğleden sonrası ve 4 Haziran ikisinin de retroda olmadığı tek tarih. O bir buçuk günlük aralık dışında bu sene içinde hem Merkür'ün, hem Mars'ın, hem Venüs'ün, hem de Satürn'ün gerilemede olmadığı sadece 23 Ekim-30 Ekim arasındaki bir haftalık süre var. Bu iki aralıkta da Ay'ın ışığı güçlü değil, bu da istediğimiz şey. Ama 23-30 Ekim arası Venüs Akrep'te ve ben bunu istemiyorum. Seneye bırakırsam 7 Mart'ta Satürn Kova'dan çıkacak.

Satürn Kova'dan çıkmadan önce bu işi halletmek istiyorum. Seneye kalırsa 8 Ocak'tan 7 Mart'a, Satürn Kova'dan çıkan kadar kadar bu konuyu ilgilendiren gezegenler retroda değil. O arada her şeyin güllük gülistanlık olduğu bir gün var diye baktım yarı estetik yarı sağlık amaçlı Merkür-Satürn'ü ilgilendiren bir operasyon için, buna Ay ve Venüs'ü de ekliyorum. 28 Ocak Ay Boğa'ya Venüs Balık'a girecekmiş. Ay yarı yarıya dolu. Sonra 25 Şubat var tekrar Boğa'da olduğu, o sırada da Merkür yükseliyor olacak. Yengeç'te olduğu sıralarda Ay dolu olmaya yakın o yüzden o zamanları eliyorum.

Kalan Tarihler:
3 Haziran Öğleden Sonra
28 Ocak 2023
25-26 Şubat 2023

Bunları seçerken sadece Ay'ın yarıdan az olmasına, Yengeç veya Boğa'da olmasına, kesici aletleri ve cerrahları yönettiği ve hızlı ilerleyen gezegenlerden olduğu için Mars'ın, diş-kemik-cildi yönettiği için Satürn'ün, kozmetiği yönettiği ve hızlı ilerleyen bir gezegen olduğu için Venüs'ün, bir de Merkür'ün olabildiğince iyi konumlarda olmasına baktım. Efemeris kullanmak kafamı karıştırıyor, umarım yanlışım yoktur. Herhangi bir estetik operasyonu için yakın zamandaki en iyi tarihlerin bunlar olacağını tahmin ediyorum.

Açılara falan hiç bakmadım bile. Daha bu transitleri natalın üstüne koymam gerek...

Çok yararlı olmuş bilgiler, teşekkür ederiz Pammy 💗

ÇevikMaymun666 said:
2-Tarot destesinin üstünde bir qr kod var oradan kitabı indirebilirsiniz yazıyordu ama qr kodunu her açmaya çalıştığımda hata veriyor.

Bunu ben de yaşadığım için Tarot destesini basan yayıncıya mail attım. Destenin korsan basılmış olduğunu söylediler. Pdf kitabı da atmadılar :D haklılar ne diyeyim. Ali express ve Amazon’dan alınan şeylerde böyle sorunlar olabiliyor.

Thersthara said:
Esenlikler,

''Dragonik'' doğum haritası nedir? Gerçek midir? Geçerli midir? Ne anlam taşımaktadır?

İyi akşamlar.

Esenlikler,

Tarafımızca kabul görmüyor. Yanlış hatırlamıyorsam JoS Muhafızı Lydia, "insanları tatmin etmek için uydurulmuş bir sistem" demişti. Sonuç olarak çoğu insan kendi haritasından memnun değil ve bu tarz alternatifler de cazip gelebiliyor.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Thersthara said:
Esenlikler,

''Dragonik'' doğum haritası nedir? Gerçek midir? Geçerli midir? Ne anlam taşımaktadır?

İyi akşamlar.

Esenlikler,

Tarafımızca kabul görmüyor. Yanlış hatırlamıyorsam JoS Muhafızı Lydia, "insanları tatmin etmek için uydurulmuş bir sistem" demişti. Sonuç olarak çoğu insan kendi haritasından memnun değil ve bu tarz alternatifler de cazip gelebiliyor.

İyi geceler.

Pekala. Şey yeri değil biliyorum ama Bright Truth bey size sormak istediğim bir soru var.

"Draconic Witchcraft" hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Baroness Blossom said:
Pekala. Şey yeri değil biliyorum ama Bright Truth bey size sormak istediğim bir soru var.

"Draconic Witchcraft" hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Esenlikler,

O nedir bilmiyorum.

İyi akşamlar.

12.evimde herhangi bir gezegen yok bunun yerine 12.evim hangi burçtaysa onun yöneticisine mi bakmalıyım ?

stayhigh666 said:

12.evimde herhangi bir gezegen yok bunun yerine 12.evim hangi burçtaysa onun yöneticisine mi bakmalıyım ?

Evet. 12. evde gezegen olmaması (ama anti-Vertex belki oradadır) o evle ilgili çok bir konunuz olmayacağını gösterebilir bu hayat için. Ne kadar gezegen yoğunluğu varsa bir ev o kadar gündem olur. Ama eğer 12. ev yöneticiniz köşe evlerdeyse (1, 4, 7, 10) 12. ev konuları hayatınızda ev konusuna bağlı olarak tekrar önemli hale gelecektir.

Thersthara said:

Esenlikler,

Sinastri haritalarında negatif karma kırma çalışması işe yarayabilir mi?

Partnerimin Venüs’ü Uranüs ile kare yapıyor. Bu kalıcı ilişkiler için oldukça kötü diye biliyordum, fakat bir şekilde kendime “farklı yönlenmiştir” diyerek kabullendirdim.

Şimdi ise Sinastri haritamızda yeni bir şey fark ettim, benim Uranüs’ün onun Venüs’ü ile 0 derece kare yapıyor… Bu da uzun süreli ilişkiler için oldukça kötü sanırsam.

Acaba ben ve partnerim, ikimiz de Uranüs’e bağlı negatif karmamızı kırarsak eğer, bu “Uranüs tutarsızlığı” geçebilir mi?

Ben, Satürn gezegenimin karmasını bir sürü çalışma ile kırdım. Tabi, tamamem %100 kırılmıştır diyemem. Ancak bir sürü Güneş karesi ve 40 günlük bir çalışma ile bütün enerjiyi sadece Satürn’e odaklamıştım. Satürn’ün kalıcı enerjilerini ilişkime yönlendirebilmek için Satürn karesi kullanabilir miyim?

İkimizin de haritasındaki negatif karma kırılırsa, gezegenler daha sağlıklı bir şekilde süblimleşirse eğer, bu bizim Sinastri haritamıza yansır mı?

İyi günler.

Mutlaka kabalistik karelerle iyileştirme yapıldığı takdirde haritaların vaatlerine yansıyacaktır. Bu konuda deneyimli birinin tavsiyelerini almanız daha iyi olur. Teorik olarak mümkün gibi görünse de pratiğe nasıl yansır bilemem, denemedim.

Thersthara said:
CinnamonCake said:
Thersthara said:
Esenlikler,

Sinastri haritalarında negatif karma kırma çalışması işe yarayabilir mi?

Partnerimin Venüs’ü Uranüs ile kare yapıyor. Bu kalıcı ilişkiler için oldukça kötü diye biliyordum, fakat bir şekilde kendime “farklı yönlenmiştir” diyerek kabullendirdim.

Şimdi ise Sinastri haritamızda yeni bir şey fark ettim, benim Uranüs’ün onun Venüs’ü ile 0 derece kare yapıyor… Bu da uzun süreli ilişkiler için oldukça kötü sanırsam.

Acaba ben ve partnerim, ikimiz de Uranüs’e bağlı negatif karmamızı kırarsak eğer, bu “Uranüs tutarsızlığı” geçebilir mi?

Ben, Satürn gezegenimin karmasını bir sürü çalışma ile kırdım. Tabi, tamamem %100 kırılmıştır diyemem. Ancak bir sürü Güneş karesi ve 40 günlük bir çalışma ile bütün enerjiyi sadece Satürn’e odaklamıştım. Satürn’ün kalıcı enerjilerini ilişkime yönlendirebilmek için Satürn karesi kullanabilir miyim?

İkimizin de haritasındaki negatif karma kırılırsa, gezegenler daha sağlıklı bir şekilde süblimleşirse eğer, bu bizim Sinastri haritamıza yansır mı?

İyi günler.

Mutlaka kabalistik karelerle iyileştirme yapıldığı takdirde haritaların vaatlerine yansıyacaktır. Bu konuda deneyimli birinin tavsiyelerini almanız daha iyi olur. Teorik olarak mümkün gibi görünse de pratiğe nasıl yansır bilemem, denemedim.

Esenlikler,

Anladım, teşekkür ederim. Ana forumlarda da sormuştum, ancak özel bir başlık açıp rahatsız etmek istemedim, zaten olan bir başlığın altına yazdım. Maalesef kimse cevap vermedi. Umarım bir cevap alabilirim, Uranüs beni çok korkutuyor.

İyi geceler.

Eşcinsel ilişkiler de kişilerin toplumdaki farklılığıdır Uranüsyen bir tema olarak. Yoruma bağlı biraz. İlişkinin uzunluğundan ziyade kendisinin romantik ilişkilerde ani soğuklukları, mesafesi ve gerginlikleri olabilir; ilişkide bağımsızlığına düşkün olabilir ve parayı yönetmeyi bilmiyor olabileceği gibi malıyla, parasıyla alakalı değişimlere açık olabilir. İlginç fantezileri vardır belki sekste. Venüs onun hangi evlerini yönetiyorsa oralarda Uranüs etkisine rastlanacaktır.

Sizin Uranüs’ünüzle tam karede olması evet önemli bir gösterge, yine de bunun direkt olarak ilişkinin süresiyle bir alakası yok. Sizin farklı, sıra dışı yönlerinizle ve eve bağlı olarak o ev konularındaki ani değişim sürecinizle onun sevgi, seks ve para konuları kare açıdaysa kendisine fazla para harcatmamaya ve onun isteklerini, zevklerini önemsemeye gayret gösterin. Onun da bir dişil enerjisi var ve dolayısıyla onun da ilişkide “almaya” hakkı var. Haritayı görmediğim için havada kalan ve yanlış yorumlar yapıyor da olabilirim şu an.

CinnamonCake said:
Romantik ilişkiler için Sinastri ipuçları (İki haritanın uyumu)

Haritada yalnızca Güneş burcumuza bakmıyoruz uyum için. Bütün bir harita önemli.

1- Elementler. Uyumlu elementler: ateş-ateş, ateş-hava, hava-hava, su-su, su-toprak, toprak-toprak. En temeli bu.

Ateş: Koç, Aslan, Yay (eril grup)
Hava: İkizler, Terazi, Kova (eril grup)
Su: Yengeç, Akrep, Balık (dişil grup)
Toprak: Boğa, Başak, Oğlak (dişil grup)

2- Açılar. Uyumlu açılar: kavuşum, üçgen, sekstil.

Bu açılar illa ki aynı elementlerde denk gelmiyor çünkü ev sonuna veya başına yerleşirse bir gezegen, açı toleransı 8-9 dereceye kadar çıkabildiği için (kavuşumda özellikle; diğer ikisi için 5 dereceye kadar alınır) uyumsuz elementler arasında uyumlu açılar yaşanabiliyor. Ve en önemli şey element olduğu için bu uyumun etkisi azalıyor. Yine de bir çekimden bahsetmiş oluruz açı bakımından.

3- Işıklar’ın (Ay, Güneş) uyumu ve yükselen; yani 3 büyükler. Direkt çekim, kişiliklerin, motivasyonların, amaçların uyumu.

En bariz çekim yaratan konum uyumlu elementler arasındaki kavuşum açısıdır. Daha sonra üçgen ve sekstil gelir. Üçgen aynı elementler arasındaki, sekstil ise ateş ve hava, su ve toprak gibi destekleyici ve yine aynı cinsiyetteki elementler arasındaki açıdır.

İki kişinin haritasında:
Güneş-Yükselen kavuşumu
Güneş-Ay kavuşumu
Ay-Yükselen kavuşumu

tek taraflı bile olsa uyum göstergesidir ama bunlar karşılıklıysa veya bu durumlar birden fazlaysa kişiler birbirine mıknatıs gibi çekilir. Bu 3 büyük arasındaki kavuşum açısı dışında üçgen ve sekstil açılar da yine en güçlü konumlarda yer alır.

Örneğin,

Sizin Güneş’iniz Başak. Onun Yükselen’i Başak. Burada açılar kavuşum halindeyse direkt bir çekim ve uyum söz konusu. Kavuşumda değillerse bile Eğer Güneş’inizi kişinin 1. evine düşürüyorsanız burada yine çok büyük bir uyum söz konusu. Eğer Güneş’iniz onun 12. evine düşüyorsa buradaki uyum azalmasa bile ilişkinin karakteri değişir ve önerilmez. Evlere altta değineceğim.

Sizin Güneş’iniz Başak, onun Ay’ı Oğlak. Burada tam üçgen açıyla bağlılık varsa etki artar ama yoksa bile element uyumuyla ikinizin arasında uyum vardır.

Sizin Ay’ınız Başak, onun Yükselen’i Başak. Burada Ay 12. eve düşmüyorsa, yani 1. eve düşüyorsa kavuşumda değillerse bile Ay 1. eve düştüğünden uyum vardır. Ama kavuşumdalarsa çekim mıknatıs gibi artar.

Sevgi ve güven bağını bu 3 büyük oluşturur.

4- Venüs ve Mars. Direkt romantik ilişkilerin, seksin, aşkın, dişil-eril çekiminin (eşcinseller de var nihayetinde, o yüzden kadın-erkek yazmadım) gezegenler.

Bu iki gezegen arada bir sevgi ve güven bağı kurulmaksızın cinsel çekim yaratabilir.

Elementlere ve açılara bakılır. Üstte yazdıklarım burası için de geçerli.

Not: Genel olarak karşıt açı da büyük çekim yaratır. Burada açı dahilinde olması önemli çünkü çekimi veren karşıt açı, burç değil. Güneş’i 10 derece Başak birinin Güneş’i 10 derece veya yakınlarında Balık olan birine çekim duyması garip değil. Elementsel uyum var, toprak ve su olarak, ancak birbirlerini anlamazlar. Doğaları farklıdır karşıt konumlandıkları için. Karşıtlıklarda uyumdan ziyade çekim görülür. Kavga edip birbirinden kopamamak, zıtlaşarak veya birbirine zarar vererek anlaşmak, sürekli tartışsalar bile bundan memnun olunması, yoğun cinsel çekim (Venüs-Mars arasında) gibi durumlar görülüyor karşıt açılarda.

Venüs Yengeç biriyle Venüs Oğlak birinin arasında karşıt açıyla bağlanmışlarsa hala bir çekim görülür ancak uyum görülmez. Uyum ve çekim farklı kavramlar.

İlişkideki rollere bağlı olarak fikirler değişebilir ama genel olarak ilişki içinde dişil baskın birinin (veya bir kadının) Venüs’ünün, eril baskın olanın (veya bir erkeğin) Mars’ıyla uyumlu açı yapması beklenir. Tersi olduğunda hala bir çekim vardır ancak kadın ilişkide eril enerjide olur, erkek dişil enerjide olur ve bu da doğadaki eril enerjinin avlama, çaba sarf etme güdüsüne ters düşer. Yine de ilişki içinde geleneksel bir şey aranmak zorunda değil, kadınlar da yapısı gereği eril baskın olabilir.

Kadın haritasında Mars, o kadının erkekten (baba (Güneş, Satürn) figürü değil, seks yapabileceği kişi) ne anladığını, arzuladığı erkek modelini, ona istemsizce çekici gelen erkek modelini gösterir.

Erkek haritasında Venüs, o erkeğin kadından (anne (Ay) figürü değil, seks yapabileceği kişi) ne anladığını, arzuladığı kadın modelini, ona istemsizce çekici gelen kadın modelini gösterir.

İstemsizce olur bunlar çünkü Venüs ve Mars gece gezegenleridir; yani dürtüsellerdir.

5- Işıklar, Yükselen, Venüs ve Mars arasındaki ilişki.

Burada karşıtlık değil de uyumlu açı ve uyumlu element aranması daha iyidir.

Not: Ay-Mars kavuşumu, karşıtlığı, karesi, 150liği, 45liği, 135liği tercih edilmez. Güvensizlik ve duygusal ihtiyaçların, aile hissi ihtiyacının karşılanmaması görülebilir. Mars kişisi Ay kişisinin duygularını ve ihtiyaçlarını algılamakta zorlanabilir, ona karşı hassas olmayabilir.

En uyumluları (uyumlu açılar ve uyumlu elementlerle birlikte):

Ay-Venüs (çok çok çok iyi)
Güneş-Mars
Venüs-Yükselen (çok iyi)

6- Merkür’lerin uyumu

Genel olarak bütün ilişkilerde iletişim önemlidir. İş ilişkisi bile olsa. Merkür’ü uyumsuz kişiler iletişim sorunları yaşar. Dolayısıyla uyum aranır. İlişkinin yarısı iletişimdir malum. Kafaların çalışma şeklinin birbirine uygun olması lazım, yoksa uzun ve uyumlu bir ilişkiden bahsedemeyiz. Saatlerce sohbet edebilen insanların çoğunda çok iyi Merkür-Merkür uyumu görülür.

Merkür genel olarak muhabbettir, fikir alışverişidir. Venüs veya Mars’ın Merkür’le uyumlu açısı olan ilişkilerde seks sırasında sohbet ve yönlendirme sık görülür.

7- DSC ve 7. ev

DSC (Alçalan), ASC (Yükselen)’nin karşısında olup partnerimizi temsil eder. Burası evlilik ve ortaklık alanıdır ama hayatımızdaki kişiyi temsil eden yer genel olarak burasıdır ciddi bir ilişki olmasa bile, gösterge olarak. Ciddi olmayan ilişkilerde “ilişkinin” göstergesi DSC/7. ev değil ancak yine de sevgilinin, partnerin göstergesidir. Çünkü ASC ben, DSC o.

DSC yöneticisi ne ise partnerin temsilcisi o gezegendir. DSC yöneticisi gezegen ve ASC yöneticisi gezegenin sert bile olsa açıda olması çok önemlidir. Uyumlu açı doğal olarak uyumlu bir ilişki ve anlaşma stili getirir ancak hiç açı olmamasındansa bir kare açı daha iyidir çünkü birbirinden alakasız iki insan olunmadığını gösterir. Özellikle evlilik veya uzun süreli ilişkilerde bu kısım çok mühim.

Bunun haricinde Işıklar, Venüs ve Mars ile iki kişinin de DSC yöneticisinin uyumlu açıda olması yine uyum ve çekim göstergesidir. Karşıtlık da dahil.

Doğum haritanızda da bunu incelemelisiniz çünkü hayatınıza alacağınız insanlarla olan uyumunuzun göstergesi olarak okunabilir. Yükselen yöneticiniz ve Alçalan yöneticiniz açı yapıyor mu?

8- Evler

5. ev flörtlerin, aşkın, ilişkinin eğlenceli tarafının göstergesidir. Yükselenden sayıldığında üçgen açıyla 5. eve bağlanılır. 9. ev de aynı şekilde üçgen açıyla bağlanılan yerdir. Placidus gibi sistemlerde Yükselen’le aynı elementten giriş yapılmayabilir 5. eve, ancak Yükselen’le aynı elementten olan burç yutulmamışsa (kıstırılmış burç durumu) uyumlu burç 5. evin içine düşer. Dolayısıyla 5. ev girişi 5. ev yöneticisinin belirleyicisi olsa bile 5. evin herhangi bir yerine gezegen düşürülebilir.

Kişisel gezegenlerin ama özellikle Güneş, Ay, Venüs ve Mars’ın (Mars malefik olarak cinsel enerjinin yanında sorun çıkaran bir tarafa da sahip) düşebileceği en güzel evler: 1. ev, 5. ev, 7. ev, 9. ev, 10. ev, 11. ev. Canlılık, yaşam, eğlence, uyum, birbirine yakışmak bu evlere yerleşimlerle sağlanır.

2., 3., 4. evler de romantik ilişkiler için çok iyi ve ilk tercih olmasa da 6., 8. ve 12. evlerden iyidir. 8. ev 6 ve 12’den ayrı olarak krizler, sorunlar, dönüşümler getiren bir yer olsa bile tutkulu ilişkilerin konağıdır. Şahsen tercih etmem ancak 6 ve 12 gibi seksten, aşktan alakasız bir yer değil; aksine 5. ve 8. evler cinsellik evleridir. 5. ev yaşam dolu ve eğlenceli, kişilerin kendi gibi olabildiği çok güzel bir evken 8. evde takıntılar, zorbalıklar, krizler devreye girebilir. IC/4. ev aile hissi yaratır ve kişiler burada birbirinin özeline girebilir, güvene dayalı yakınlaşmalar burada çok görülür ancak yine de Yükselen’i görmeyen bir ev. 6 ve 12. evler romantik ilişkilerle çok alakasız ve sorunlu evler, bu yüzden kişisel gezegenlerin bu noktalara düşmesi istenmez.

Yükselen/1. evin giriş çizgisi uyumluysa kişiler birbirine dış görünüş olarak yakışır. Yöneticilerinin mutlaka ana açıda olması önemlidir uyumlu ve devamlı ilişkiler için. Sert açı bile olsa. Ana açılar: kavuşum, üçgen, sekstil, kare, karşıt.

Örneğin Yükselen’iniz İkizler, onun Yükselen’i Oğlak. Burada burç açısından hiçbir uyum yok ancak yöneticilerine bakılmalı. Sizin Merkür’ünüz onun Satürn’üyle açıda mı? Açıda olması önemli. Açıdaysa muhtemelen o sizi kısıtlayan, sorumluluklarınızı hatırlatan, patronluk taslayan, sizi yönetmeye çalışan, sıkıcı ve monoton bulduğunuz biri ve Satürn sebebiyle sert açı olmasa çok iyi olur. Ancak burada yine de bir bağ var. Tanışmanız için bir sebep var. İki alakasız insan değilsiniz.

9- Ay Düğümleri

GAD noktası önemli. GAD geçmiş hayattan bir tanışılık göstergesi olabilir. Bunun yanı sıra Satürn karakterinde olduğu için kısıtlayıcı, çürütücü bir etkisi vardır. Özellikle Mars ve Satürn ama Uranüs, Neptün, Plüton da dahil karşıdakinin GAD noktasıyla kavuşumdaysa bu ilişki sorunlu bir ilişkidir ve en başından zarar getireceği bellidir. Diğer gezegenler, Yükselen ve Yükselen yöneticisi ile kavuşumu/açısı da sorunludur.

KAD noktası Jüpiter karakterinde çalışıyor. Kişisel gezegenlerle uyumlu açı yapması güzel bir şey. Bu kişilerle ilişkiler ufkumuzu genişletir ve fırsatlar yaratır. Kişilerin KAD noktalarının yöneticilerinin birbiriyle uyumlu açısı çok güzeldir.

KAD-Güneş (en iyisi)
KAD-Ay
KAD-Merkür
KAD-Venüs
KAD-Mars uyumlu açıları çeşitli bakımlardan güzel ve faydalıdır. KAD-Satürn biraz sorunlu, sıkıcı, “yavaş” olabilse de KAD kişisine sorumluluklarını, kariyerle alakalı anlayışını geliştirmesi açısından fayda verebilecek bir Satürn olarak görülebilir. Her ilişkinin çeşitli getirileri vardır sonuçta ve herkes hayatımızda kalacak diye bir şey yok. Hayatı insanlar aracılığıyla ve desteğiyle deneyimliyoruz. GAD bile buna fayda sağlayabilir. Sonuçta her noktanın belirli faydaları, olumlu yönleri var.

10- Satürn

Satürn tutkalı diye bir tabir vardır. İlişkilerde Satürn açıları ilişki sorunlu ilerlese bile Satürn’ün uzun ömürlülük karakteri sebebiyle ilişkiyi bir türlü bitmez bir hale sokabilir. Belirli sorumluluklar, görevler sebebiyle ayrılığın yaşanamadığı çileli, uyumsuz, sıkıcı, soğuk (ilişkinin kendisi duygusal veya cinsellik açısından sıcak bir şeydir) bir ilişki yaşanabilir. Yükselen veya Yükselen yöneticisiyle açı yapması uygun değildir genel olarak. Güneş, Ay, Venüs ve Mars ile de özellikle sert açı yapması (kavuşum, kare, karşıt, 150lik, 45lik, 135lik) istenmez.

Esenlikler,
Partnerimle mars burçlarımız birbirinin zıttı,bunu nasıl yorumlayabiliriz

Anatolian Division said:
Keşke ben de bu işlerden anlayabilsem.

Anlayabilirsiniz. Karışık ancak sizinle olan etkileşimime göre zeka yönünden bir eksiğiniz yok. Astrolojideki en büyük zorluk kapsamlı yaklaşım gerekmesi. Bir noktayı anlamak için o noktayı etkileyen her şeyi; burcu, evi, gezegenleri, açıları bilmek gerekiyor. Bu sebeple çok fazla şey öğrenene kadar hiçbir şey fazla bir şey ifade etmiyor. Daha yeni öğrenmeme rağmen bazı şeylerde çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Pammy said:
Anatolian Division said:

Anlayabilirsiniz. Karışık ancak sizinle olan etkileşimime göre zeka yönünden bir eksiğiniz yok. Astrolojideki en büyük zorluk kapsamlı yaklaşım gerekmesi. Bir noktayı anlamak için o noktayı etkileyen her şeyi; burcu, evi, gezegenleri, açıları bilmek gerekiyor. Bu sebeple çok fazla şey öğrenene kadar hiçbir şey fazla bir şey ifade etmiyor. Daha yeni öğrenmeme rağmen bazı şeylerde çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Kaynak tavsiyeniz var mı? Ne okumalıyım, ne indirmeliyim?

Kaynak tavsiyeniz var mı? Ne okumalıyım, ne indirmeliyim?
[/quote]

Kendi haritanızı Jos Astro’dan açarak onu incelemenizin çok yardımı olacağını düşünüyorum. Saatinden emin değilseniz saati ileri geri alıp gezegenlerin hangi evlere düştüğünü okumak bulmanıza yardımcı olur. Elimdeki kitapları mail attım. Bu forum başlığı da çok faydalı. İslami astrologlar yüzünden başka neresi güvenilir bilmiyorum.

Pammy said:
Anatolian Division said:

Zaten gerçek astroloji ile popüler kültürün ürünü olan astrolojinin farkı burada. Gerçekten insanları anlayabilmenin sırrı da burada. Birkaç yüzeysel bilgiye yapılacak çıkarımlar değil bunlar. Noktaları birleştirmek gerekiyor, noktaları birleştirebilmek için de önce noktaların ne olduğunu lazım geliyor. Bu yüzden astrolojiye yeni başlayanlar tek tek eşleştirme yaparken, bu alanda daha ileride olan birisinin kafasındaki çarklar çoktan kaderi analiz etmek için dönmeye başlıyor bile.

Thersthara said:
Esenlikler,

Antisya geçerli midir? Kontra antis burçlar açılar vs geçerli sayılır mı?

İyi geceler.

Evet çalışıyor ama bence ikincil öneme sahip şeyler.

Bir de 12. eve gezegenler yerlemiş oluyor. İşte bu, yorumları detaylandıran şeydir. İşin içine yöneticilikler, asaletler, dekanlar giriyor. Ve buraya gelebilecek yönetmesi en zor şey ise dışsal gezegenler. Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton. Ufak da olsa biraz bahsetmek istiyorum.

Ay asıl gönderiye gidemedim çok geride kalmış, buradan yazayım. Satürn dışsal gezegen diye geçmiyor aslında bu arada astrolojide. Yani jenerasyon gezegeni değil. Astronomide Jüpiter de dışsal gezegen. Kavramlar hep farklı nedense. Neyse, dışsal derken yönetilemeyen, daha toplumsal veya karmik bir şeyden bahsediyorum. Ayrıca yazıda çok eksik var. O gün öyle konuşasım gelmiş ama ekleme yapmak da lazım buna bir ara. Özellikle Plüton’dan hep korkunç bahsetmişim. Akrep mi yükseliyordu yazarken anlamadım.

8.evdeki Satürn, tam olarak ne etki yaratır kişide? Plüto'nun yönettiği evdeki Satürn'ün neler yapabileceğini merak ediyorum açıkçası.

1-2 Ağustos önemli bir zaman bu sene içinde. Her astrologun daha 2022’ye girmeden işaretlediği yerlerden biri. Daha önce yazmışsam bile hatırlamıyorum, o yüzden yine yazayım. Uranüs zaten sevmediğim yerlerde dolanıyor 16-17-18 dereceler. 1-2 Ağustos’ta Mars-Uranüs-KAD 18 derece Boğa’da olacaklar. Satürn de 22 derece üzerinde. Bu biraz tehlikeli bir zaman. Öfkenize hakim olmaya çalışın, kendinizi iyi koruyun. Dikkatli olun yani. Bir şey olacağından değil, astroloji uyarmak için var. Bence çok inmeyin kalabalığa, ne olur ne olmaz. Yanmalar, yaralanmalar, kazalar için dikkat edin bu dediğim günler ve çevresindeki günlerde (1 hafta öncesi, sonrası gibi). Sabit grup insanları (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) daha fazla etkilenebilir.

CinnamonCake said:
1-2 Ağustos önemli bir zaman bu sene içinde. Her astrologun daha 2022’ye girmeden işaretlediği yerlerden biri. Daha önce yazmışsam bile hatırlamıyorum, o yüzden yine yazayım. Uranüs zaten sevmediğim yerlerde dolanıyor 16-17-18 dereceler. 1-2 Ağustos’ta Mars-Uranüs-KAD 18 derece Boğa’da olacaklar. Satürn de 22 derece üzerinde. Bu biraz tehlikeli bir zaman. Öfkenize hakim olmaya çalışın, kendinizi iyi koruyun. Dikkatli olun yani. Bir şey olacağından değil, astroloji uyarmak için var. Bence çok inmeyin kalabalığa, ne olur ne olmaz. Yanmalar, yaralanmalar, kazalar için dikkat edin bu dediğim günler ve çevresindeki günlerde (1 hafta öncesi, sonrası gibi). Sabit grup insanları (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) daha fazla etkilenebilir.
Bu zaman aralığına yakın tarihte tanışılan insanlar ve ilerletilen ilişkiler hakkında dikkat etmemiz gereken herhangi bir nokta var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim. Emekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Kesin tarih olmamakla birlikte 2023 seçimlerinin Merkür durağan ve Neptün ile Ay Balık’ta kavuşur durumdayken yapılma ihtimali varmış. 14 Mayıs 2023.

Pammy said:
Kesin tarih olmamakla birlikte 2023 seçimlerinin Merkür durağan ve Neptün ile Ay Balık’ta kavuşur durumdayken yapılma ihtimali varmış. 14 Mayıs 2023.

14 mayıs 2021'de yozgat, çorum ve çankırı'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli.

Pammy said:
Bu ne anlama geliyor?

Spine said:
Pammy said:
Bu ne anlama geliyor?

Merkür zekayı, kavrama yeteneğini, aklı, rasyonelliği yönetiyor. Merkür durağanken verilen kararlar bunlar felç olmuşken verilen, mantıktan yoksun kararlar olabilir diye düşünüyorum.

Neptün aldanmayı, aldatmayı, kurban zihniyetini, özellikle de dini ve ruhaniyeti kullanarak aldatmayı ve alakalı şeyleri yönetiyor. Malum kişinin Güneş burcunun yöneticisi. Neptün yönettiği burçta olacak.

Ay’ın Neptün’le Balık’ta kavuşması üstteki özellikleri pekiştirir sanırım. Çünkü bir karmaşıklık, kaos içinde ruh hali, ikna edilmeye açık olur insanlar.

Acemi astrologluğumla bu kadar oldu.

Thersthara said:
Spine said:
Pammy said:
Bu ne anlama geliyor?

Esenlikler,

Merkür zihindir, zekadır, düşünme yeteneğidir, iletişimdir ve iletişim ağlarıdır. Merkür'ün durması kulağa nasıl geliyorsa maalesef getirdiği anlam da öyle.

Neptün ve Balık konuları ise yanılgılar ve kafa karışıklığı getirir. Neptün sistir, görünmezlik, bilinmezliktir. Sizi kör eder ve 6. hissiniz ile, sezgileriniz ile yolunuzu bulmaya mahkum bırakır. İlk iki gözünüzü kapatır ancak 3.yü açar. Tabi Güney Ay düğümü Balık burcunu kesen bir ülkeye sadece başarısızlık ve körlük getirecektir.

Ay ise vatandır, Ay topraktır (element anlamında değil.), Annedir, yurttur, rahimdir, ilk evimizdir. Ay gibi bu kadar önemli şeyleri yöneten bir gezegenin, sislerin burcunda, sislerin gezegeni ile kavuşması demek... Ne demek anlayabiliyorsunuzdur.

İyi geceler.

Yani sadece "Eyvah" diyoruz.

Thersthara said:
Thersthara said:

Ay ise vatandır, Ay topraktır (element anlamında değil.), Annedir, yurttur, rahimdir, ilk evimizdir.

''İlk evimiz'' derken gerçek anlamda ilk evimiz değil, Annemizin rahmi bizim ilk evimizdir. Onu kast etmiştim. Yoksa Ay her türlü evi ve yuvayı temsil eder. İster 1. ister 10. olsun, fark etmez.

Yanlış anlaşılma olmasın istedim. İyi geceler.

Ay: bana böyle bir bilgi gelmedi

Spine said:
CinnamonCake said:
Bu zaman aralığına yakın tarihte tanışılan insanlar ve ilerletilen ilişkiler hakkında dikkat etmemiz gereken herhangi bir nokta var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim. Emekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Rica ederim. Yani muhtemelen iz bırakan kişiler olurlar, Ay Düğümleri bağlantısından ötürü. Kişiye özel bir şey söyleyemem haritaya bakmadan açıkçası. Hangi evinizde kavuşum yaptıkları da önemli veya belki kişisel bir gezegenle kavuşumdadır. Bunlar bir fikir edinmemde yardım ederdi.

Pammy said:

İlginç, Ekim-Kasım 2022 tutulmalarıyla erken seçime gidilir diyordum. Ama baktığımda 5 Mayıs 2023’te de aynı şekilde kuvvetli bir tutulma var. O yüzden o da mümkün. Yine de transitlerde Balık ve Akrep yerleşimleri Türkiye için her önemli olayda karşımıza çıkacaktır, o güne özgü değil bu. Çünkü Türkiye haritasının MC noktası Balık biliyorsunuz. Güneş’i de Akrep, zaten Akrep stelyumu var başka gezegenlerle birlikte.

CinnamonCake said:
Pammy said:

İlginç, Ekim-Kasım 2022 tutulmalarıyla erken seçime gidilir diyordum. Ama baktığımda 5 Mayıs 2023’te de aynı şekilde kuvvetli bir tutulma var. O yüzden o da mümkün. Yine de transitlerde Balık ve Akrep yerleşimleri Türkiye için her önemli olayda karşımıza çıkacaktır, o güne özgü değil bu. Çünkü Türkiye haritasının MC noktası Balık biliyorsunuz. Güneş’i de Akrep, zaten Akrep stelyumu var başka gezegenlerle birlikte.

Türkiye'nin doğum tarihini 29 Ekim 1923 olarak mı alıyorsunuz yoksa 23 Mayıs 1040 mı?

CinnamonCake said:

Natal Mars’ı bu kavuşumla 10. Evde (biz babadan şiddet olarak yorumladık) kavuşan Yükselen Aslan, Güneş Burcu Koç, Mars Boğa arkadaşım bu tarihte çocukluğundan beri şiddet gördüğü muhafazakar ailesiyle yüzleşmek zorunda kalacak (çünkü kendisi gitmezse başkaları ifşa edecek). Satanist değil. Erkek arkadaş ve “edepsiz” giyinmekle ilgili şeyler.

Dikkatli ol dedim başka da bir şey yapamıyorum. Belki birkaç ay olsa ve meditasyon gibi şeylere ilgisi olsa kaçınma şansı olurdu, şimdi sadece darbeyi azaltmaya çalışıyor.

Thersthara said:
Esenlikler,

''Death chart'' dedikleri ölüm tarihini astrolojiyle hesaplama biçimi doğru mudur? Böyle bir şey gerçekten var mı? Görüşleriniz nelerdir?

İyi günler.

Esenlikler,

Ölümü indike edebilecek etkenlerin, farklı etkileri de olabilir. Bu yüzden ölümü öngörmek zordur. Astrolojide bu yüzden "sezgiler" önemli bir hâl alır, çünkü neyin neyi belirttiğini anlayabilmeniz için gereklidir.

Küçük bir uyarı: o seviyeye gelirseniz etik çizgisini aşıp kimseye bu tarz gördüğünüz kötü olayları söylemeyin.

İyi günler.

Bright Truth said:
Thersthara said:
Esenlikler,

''Death chart'' dedikleri ölüm tarihini astrolojiyle hesaplama biçimi doğru mudur? Böyle bir şey gerçekten var mı? Görüşleriniz nelerdir?

İyi günler.

Esenlikler,

Ölümü indike edebilecek etkenlerin, farklı etkileri de olabilir. Bu yüzden ölümü öngörmek zordur. Astrolojide bu yüzden "sezgiler" önemli bir hâl alır, çünkü neyin neyi belirttiğini anlayabilmeniz için gereklidir.

Küçük bir uyarı: o seviyeye gelirseniz etik çizgisini aşıp kimseye bu tarz gördüğünüz kötü olayları söylemeyin.

İyi günler.

Bar Habraeus bulmuş ve tutturmuş derler.

Türkiye’nin Akrep-Boğa aksının 5-11. Ev’lerde olaya dahil bir stelyum varken kıstırılmış olması aşkta ve parada kaybedeceğimiz ve potansiyeli açığa çıkarmanın çok zor olacağı anlamına mı geliyor?

Kıstırılmış ev diye bir şey var mı? Kıstırılmış Burç olunca iki yerde de bir burcu iki ev kesmiş oluyor. Önemi var mı bunun?

Hangi Burçların hangi Evlerde kıstırılmış olduğuna göre yorum nasıl değişiyor? Mesela Koç-Terazi’nın 1-7’de kıstırılmış olmasıyla 2-8’de kıstırılmış olmasının farkı ne?

Kıstırılmış Burçlardaki gezegenlerin etkisinin bastırılmış olacağı, enerjisinin kapana kısılmış olacağı dışında ne söylenebilir?

Teşekkürler.

Anatolian Division said:
CinnamonCake said:
Pammy said:

Türkiye'nin doğum tarihini 29 Ekim 1923 olarak mı alıyorsunuz yoksa 23 Mayıs 1040 mı?

29 Ekim 1923, saat 20:20 (benim kullandığım) veya 20:30, Ankara.

Pammy said:
CinnamonCake said:

Natal Mars’ı bu kavuşumla 10. Evde (biz babadan şiddet olarak yorumladık) kavuşan Yükselen Aslan, Güneş Burcu Koç, Mars Boğa arkadaşım bu tarihte çocukluğundan beri şiddet gördüğü muhafazakar ailesiyle yüzleşmek zorunda kalacak (çünkü kendisi gitmezse başkaları ifşa edecek). Satanist değil. Erkek arkadaş ve “edepsiz” giyinmekle ilgili şeyler.

Dikkatli ol dedim başka da bir şey yapamıyorum. Belki birkaç ay olsa ve meditasyon gibi şeylere ilgisi olsa kaçınma şansı olurdu, şimdi sadece darbeyi azaltmaya çalışıyor.

Çok sıkıntılıymış. Umarım onun için her şey yolundadır şimdi.

Pammy said:
Türkiye’nin Akrep-Boğa aksının 5-11. Ev’lerde olaya dahil bir stelyum varken kıstırılmış olması aşkta ve parada kaybedeceğimiz ve potansiyeli açığa çıkarmanın çok zor olacağı anlamına mı geliyor?

Kıstırılmış ev diye bir şey var mı? Kıstırılmış Burç olunca iki yerde de bir burcu iki ev kesmiş oluyor. Önemi var mı bunun?

Hangi Burçların hangi Evlerde kıstırılmış olduğuna göre yorum nasıl değişiyor? Mesela Koç-Terazi’nın 1-7’de kıstırılmış olmasıyla 2-8’de kıstırılmış olmasının farkı ne?

Kıstırılmış Burçlardaki gezegenlerin etkisinin bastırılmış olacağı, enerjisinin kapana kısılmış olacağı dışında ne söylenebilir?

Teşekkürler.

Kıstırılmış burç o burcun etkisinin ortaya çıkmasını zorlayabilir evet ama Türkiye haritasında İkizler-Yay aksı kıstırılmış burç durumunda. Ay (halk) o burca düşmüş, hatta ilginçtir ki anaretik (29) derecede. Yengeç olsa çok daha güçlü olacaktı Ay. Kıstırılmış burç, içindeki gezegene de baskı uyguluyor.

Kıstırılmış ev olacağını sanmıyorum mantıken. Yine burç kıstırılmış oluyor.

O iki kutbun doğasının hangi evlerde boğulmuşlarsa o ev konuları gündem olduğunda kişiyi (veya kurumu, ülkeyi vs) yetersiz, eksik kılacağı gibi okunabilir. Örneğin, Türkiye’deki 6-12’de kıstırılmış İkizler-Yay’ı (bilgi, eğitim, öğrenme, aktarım, dil, iletişim) geçmişten (Osmanlı/ Cumhuriyet öncesi) (12. ev) gelen “cehaletin” günlük hayata ve düzene (6. ev) yansıması ve halkın (Ay) bu cehaletin canlı örneği olması şeklinde yorumlayabilirim basitçe ben. İkizler-Yay her şeyden önce çevreyle kurulan iletişimi, başkalarıyla yapılan alışverişi gösterecektir. İkizler daha ülke içerisindeyken Yay ülkenin dışında kalan dünyayı temsil edecektir. Bir aktarım var burada zihinsel ve entelektüel bakımdan. Okuma yazma bilmeyen insanlardı bunlar. Atatürk sağ olsun, toplumu adam etti. Yani hala kafamızı camdan çıkarıp bakarsak (ki dışarıya bakmaya gerek yok, çoğu kişi göz kapaklarını kaldırıp evinin içindekilere baksa yeter) cehaletin aşılması gereken en büyük engel olduğu konusunda hemfikir oluruz. Hatta Türkiye’deki insanların doğasında merak, öğrenme isteği, gelişme isteği, kendini aşma isteği yoktur.

Kıstırılmış burçlar ve o burçlardaki gezegenlerin retrodaymış gibi içeriden kişiyi dürttüğünü (veya belki oyduğunu) görebiliriz diye düşünüyorum. Geç idrak etmelerden ötürü gecikmeler yaşanabilir diye yorumluyorum. Kıstırılmış burçlar, o burç aksının doğasını kişiler hayatlarında onların eksikliğini hissederken idrak edilen enerjilerdir gibi okuyorum. Nihayet farkındasın çünkü o konuda yetersizsin ve bu yüzden oradaki yetersizliği kapatmak için çaba sarf etmen gerekir diyebilirdim bu konu hakkında.

Baroness Blossom said:
Pammy said:

Çok teşekkür ederim 🍀

Esenlikler

Kahve falı bakmak için yani sembol yorumları vesaire fln şey için bir kaynak öneriniz var mı?

İyi akşamlar

Bilmiyorum. Ben içerken bir konuya odaklanıp sonra içimden geldiği gibi yorumluyorum. Bazı klasik şeyler var, dağlar geçilecek zorlu yol mesela Tarot’ta, bunun için ayrı bir kaynağım yok. Dağ görürsem aynı şekilde düşünüyorum kahve telvesinde de.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back