Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Doğum Haritası

Tįtąn

New member
JoS Astro sitesinden doğum haritama bakmak istiyorum fakat astroloji hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Garip numaralar, çizgiler, şekiller ve tablolar var.

Bunları nasıl yorumlayabilirim?

Esenlikler,

Sitemizdeki Astroloji bölümünü inceleyerek sembollerin anlamlarını, haritanın nasıl okunacağını öğrenebilirsiniz.

İyi günler.

Neredeyse iki gündür bu konu üstünde uğraşıyorum. Gezegenlerin ve burçların bilgilerini okudum, sembolleri de anladım. Evlerin ve açıların bilgilerini de okudum fakat doğum haritasında ne işleri olduğunu pek anlamadım. Periyodik tabloya benzeyen kutucuklu tabloyu ve çember içindeki kırmızı-mavi çizgilerin neden çizildiğini bir türlü çözemedim. Sadece bilgileri okumakla yetindim.

Ayrıca verdiğiniz linkteki Astroloji bölümlerindeki bilgilerin aynısı, JoS Astro sitesinde de verilmiş. Sembollerin üstüne tıkladığımda fark ettim. Oradaki bilgileri esas alarak doğum haritasını inceledim, verilen çoğu bilgi de doğru çıktı. Sanırım orada astrolog olmaya yetecek kadar bilgi var ancak anlaşılması biraz güç ve bolca ezber istiyor. Hiç bilmeyen birine yönelik yazılar değil ama yine de belli başlı noktalar anlaşılıyor.

Zannımca doğum haritasını yarım olarak yorumlasam da en azından astroloji bilgimi geliştirdim. Yine de teşekkürler.

Titąn said:
Neredeyse iki gündür bu konu üstünde uğraşıyorum. Gezegenlerin ve burçların bilgilerini okudum, sembolleri de anladım. Evlerin ve açıların bilgilerini de okudum fakat doğum haritasında ne işleri olduğunu pek anlamadım. Periyodik tabloya benzeyen kutucuklu tabloyu ve çember içindeki kırmızı-mavi çizgilerin neden çizildiğini bir türlü çözemedim. Sadece bilgileri okumakla yetindim.

Ayrıca verdiğiniz linkteki Astroloji bölümlerindeki bilgilerin aynısı, JoS Astro sitesinde de verilmiş. Sembollerin üstüne tıkladığımda fark ettim. Oradaki bilgileri esas alarak doğum haritasını inceledim, verilen çoğu bilgi de doğru çıktı. Sanırım orada astrolog olmaya yetecek kadar bilgi var ancak anlaşılması biraz güç ve bolca ezber istiyor. Hiç bilmeyen birine yönelik yazılar değil ama yine de belli başlı noktalar anlaşılıyor.

Zannımca doğum haritasını yarım olarak yorumlasam da en azından astroloji bilgimi geliştirdim. Yine de teşekkürler.

Esenlikler,

Tabii ki, eğer JoS-Astro üzerinden öğrenmek daha kolay geliyorsa öyle de yapabilirsiniz. Ezberlik bir durum ise bulunmuyor. Merak ettiğiniz zaman açıp bakabilirsiniz.

Periyodik tablo veya çizgi dediğiniz yerler aslında açılardır. Direkt harita üzerinden incelemek başta daha zor olacağı için, tablo üzerinden ilerlemeniz önerilir. Örneğin glifler sayfasında verilmiş birleşim açısı işareti, Güneş ile Ay arasındaki kareye düşmüşse, bu, Güneş ile Ay birleşim açısı yapmış demektir.

Daha uzak bir örnek verirsek, Güneş'in çizgisi bellidir. Oldukça aşağıya doğru uzanır. Ay'ınki ilk karedeyse, daha da aşağılara inerek Plüton'a yaptığı açının düştüğü kareye kadar varabilirsiniz.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back