Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Bir soru daha

lavenderblonde

New member
Bi süre önce buraya birisi yazmıştı adı Arch herhalde.
Önemli bir insanın reenkarnesi olduğuna inanmış, bildiğim kadarıyla da siteye katkıları olmuş ve gelişmiş bir ss'miş. Kendisi de bu önemli insanın reankarnesi olduğunu beyefendi Bright'a teyit ettirmek, onay almak istemiş. Neden gelişmişler bu durumu teyit etmedi, bu durumu koruyucularıyla konuşmadı?

Bright Truth said:
Esenlikler,

Bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İyi günler.

Esenlikler,

Konular kapandı diye bir şey diyemiyordum fakat hazır Arch konusu açılmışken demek istediğim bir şeyler var.

Arch'ın zamanında neler yaptığını, hangi hatalara düştüğünü forumdaki çoğu kişi biliyordur. Muhtemelen birçok kişi onun yüzünden Spiritüel Satanizm'den soğumuştur ve uzaklaşmıştır. Geçenlerde bir tane başlık açıp ne kadar üzgün olduğundan bahsetmişti. Discord'da genel olarak JoS'a ve foruma karşı olan düşmanlığı aşikârdı. Yine de buraya gelmişti. Bu durum onun ne kadar çaresiz olduğunu göstermez mi? Arch hakkında küçümsenmeyecek düzeyde bilgi sahibiyim ve bildiğim önemli bir şey ise hayatının onun gözünde ne kadar kötü ve değersiz olduğuydu. En son açtığı başlıktan sonra af dilemesine rağmen gördüğü düşmanca karşılık ve dışlanma sonucu kendisine zarar vermiş olma ihtimalini neden kimse umursamıyor? Ne olursa olsun, Peacock kadar büyük bir suç işlememişti. Yanlış bir yolda ilerliyordu. Tek yapılması gereken onu doğruya yönlendirmekti. Diğer insanlara yapmaya çalıştığımız gibi. RTR'ler ile amaçladığımız şey gibi. Tanrı/çalarımız ve bizle doğru yola tekrar girer, kendini Tanrı/çalarımıza affettirirdi diye düşünüyorum. Yahudi muamelesi yapılıp dışlanması bence abartıydı. Intihar başlığı açanlara son derece hassas bir şekilde karşılık verilirken Arch'ı dışlamak biraz sizce de "kötüce" değil mi?

Iyi günler.

Aeonn said:
Esenlikler,

Konular kapandı diye bir şey diyemiyordum fakat hazır Arch konusu açılmışken demek istediğim bir şeyler var.

Arch'ın zamanında neler yaptığını, hangi hatalara düştüğünü forumdaki çoğu kişi biliyordur. Muhtemelen birçok kişi onun yüzünden Spiritüel Satanizm'den soğumuştur ve uzaklaşmıştır. Geçenlerde bir tane başlık açıp ne kadar üzgün olduğundan bahsetmişti. Discord'da genel olarak JoS'a ve foruma karşı olan düşmanlığı aşikârdı. Yine de buraya gelmişti. Bu durum onun ne kadar çaresiz olduğunu göstermez mi? Arch hakkında küçümsenmeyecek düzeyde bilgi sahibiyim ve bildiğim önemli bir şey ise hayatının onun gözünde ne kadar kötü ve değersiz olduğuydu. En son açtığı başlıktan sonra af dilemesine rağmen gördüğü düşmanca karşılık ve dışlanma sonucu kendisine zarar vermiş olma ihtimalini neden kimse umursamıyor? Ne olursa olsun, Peacock kadar büyük bir suç işlememişti. Yanlış bir yolda ilerliyordu. Tek yapılması gereken onu doğruya yönlendirmekti. Diğer insanlara yapmaya çalıştığımız gibi. RTR'ler ile amaçladığımız şey gibi. Tanrı/çalarımız ve bizle doğru yola tekrar girer, kendini Tanrı/çalarımıza affettirirdi diye düşünüyorum. Yahudi muamelesi yapılıp dışlanması bence abartıydı. Intihar başlığı açanlara son derece hassas bir şekilde karşılık verilirken Arch'ı dışlamak biraz sizce de "kötüce" değil mi?

Iyi günler.

Esenlikler,

Kendisine böyle bir tavır koyduğumu hatırlamıyorum. Kendisine yardımcı olan üyeler de vardı, sinirli olan üyeler de vardı. Bunlara karışamayız. Hatırladığım kadarıyla kendisine güzel tavsiyeler de verilmişti. Bu saatten sonra kendisini kurtarmak kendi ellerinde.

"Kapıları kapadık kimse giremez." şeklinde bir durum hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Joy of Satan forumlarında bir insan saldırmış olsa bile, pişman olduğu takdirde her zaman kurum tarafından hoş karşılanmıştır.

Üyeler ise özgürce tavsiye vermekte ve eleştirmekte özgürdür. Kurallar bu şekildedir.

İyi günler.

Aptallık, insan hayatında kolaylıkla baskın olabilecek bir olgudur ve kişinin bunu def etmesi gerekir. Eylemlerini aptallıkla gerçekleştirenler, bu eylemlerin yaratacağı sonuçlara göre negatif tepkiler alabilirler ve bu doğaldır.

Yanlış şeyler yapmak veya yanlış yolda ilerlemek anlaşılabilir ancak burada bir sınır vardır. Basit bir matematik sorusunu yanlış yapmakla, bir ulusun uyanışını yavaşlatacak derecede ciddi yanlışlar yapmak aynı şey değildir. Spiritüel Satanizm'den Ateizm'e geçmekle, Spiritüel Satanizm'den İslam'a geçmek; bunlar yanlış yolda ilerlemenin farklı boyutlarıdır.

Bu nedenle, burada yapılması gereken değerlendirme farklı olmalıdır. Aptallığı yapan söz konusu şahıs idi, bu şahıs ardından daha fazla insanı bu aptallığın içine çekti. Şimdi bu zararları tamir etmeye çalışan kişi kim, kendisi mi yoksa Joy of Satan Türkiye mi?

İnsan basit bir varlık değildir ve pek çok zaman doğru olanın ne olduğunun farkındadır. Söz konusu şahıs bu eylemleri ivedilikle gerçekleştirirken, bunların yanlış olduğunu içten içe biliyordu. Mesela eğer sırf kendisine hak etmediği sıfatlar atfetmek için böyle bir işe kalkıştıysa, burada aptallık, daha da derinlerde, aşağılık kompleksi veya narsisizm görebiliriz.

Tanrılardan mesaj aldığını düşünüyorsa ve bunları özgüvenle paylaşıyorsa, burada ya yalancılık ya da doğru değerlendirme yapmadan oluşan sonuçlara aşırı güven, yani kibir, ukalalık ve daha da önemlisi, benmerkezci önyargı görürüz.

Burada kısacası aptallık ya da cehalet olarak topladığımız eylemler, esasen pek çok kötü karakter özelliğine varır. Yani bu basit bir "Ama sadece yanlış yolda gidiyordu!" vakası değildir. Bariz bir şekilde söz konusu şahsın kognitif fonksiyonlarında tam bir çöküş vardır ve sonuç olarak kendi çöküşünü kendisi yaratmıştır. Oysa gerçeğe de pek yakındır. Burada yapılacak şeyler sınırlıdır.

Şahsen şahıs gerçekten vicdanen bir sorumluluk hissediyorsa, birkaç haklı negatif tepki aldı diye ağlayarak kaçmamalıdır. Ağlayarak kaçması anlaşılabilir ancak doğru olan veya istenen değildir. Hâlen forumda olup, yeni gelenlere yardım etmesi ve üyeleri sürekli olarak bir zamanlar yarattığı/bulunduğu ortamların tehlikesi hakkında uyarmalıdır. Gittikçe daha büyük sorumluluklar üstlenebilir.

Bir yere kadar herkese hoşgörü beslenecek ve doğru yola yönlenmesi için yardım edilecektir ancak kemikleşmiş aptallık, geri döndürülmesi oldukça güç olan yanlış davranış örüntüleri vb. çok şey, işi zorlaştırmakla beraber, insanların da sabrını zorlayacaktır.

Esenlikler,

Bright Truth Bey'e ve Spine Bey'e verdiği cevaplar için teşekkür ederim. Olabilecek yanlış anlaşılmalar için şimdiden söylemek istiyorum ki Arch'ın savunuculuğunu yapmıyorum ya da yaptığı suçları hafifletmeye çalışmıyorum. Sadece psikolojisi bozuk ve muhtemelen intihara meyilli bir insanın bu tepkiler sonrası kendine zarar verebileceği ihtimali beni rahatsız etti o kadar. Umarım kendisi tekrar doğru yola girer ve kendini Tanrı/çalarımıza affettirir.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back