Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Transın Derinliğini Belirleme

Aeternus

New member
Bu yazı, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir.

Hafif trans hâli:

-Kişi fiziksel açıdan rahatlamıştır.

-Göz kapağı titreyebilir ya da seğirebilir.

-Sesler acı verici bir duruma gelebilir.

Hafif ila orta trans hâli:

-Kişinin uzuvları ağırlaşabilir.

-Nefes alışverişi yavaşlar ve derinleşir.

-Yoğun bir şekilde gevşeme hissi (kişi kıpırdamamak, konuşmamak ve düşünmemek ister).

-Kişi çevresinden kendisini soyutlanmış hisseder.

Orta düzey trans hâli:

-Kişi transta olduğunun farkındadır, fakat tanımlayamaz.

-Telkin durumu (Örnek olarak, operatör deneğe onun kolunda bir karınca olduğunu söyler ve gerçekten de denek hiçbir şey olmamasına rağmen kolunda karıncaları hissedebilir veya odada duman olmamasına rağmen dumanın olduğunu söylerse onun kokusunu alabilir).

-Katalepsi: Dıştan gelen uyaranlara yanıt verememe ve kas sertliği ile karakterize olmuş bir durumdur, bu sayede uzuvlar konulduğu pozisyonda sabit kalır.

Derin veya somnambulistik trans hâli:

-Kişi transını bozmadan gözlerini açabilir.

-Açılan gözlerde sabit bir bakış vardır ve göz bebeği genişleyebilir.

-Tam amnezi.

-Sistemize hipnoz sonrası amnezi.

-Göz bebeklerinin kontrolsüz hareketleri.

-Hafiflik, havada süzülme, sallanma veya düşme hissiyatı.

-Kişi seste birtakım bozulmalar deneyimler.

-İstem dışı olan vücut fonksiyonları kontrol edilebilir - mesela kalp atış hızı, kan basıncı.

-Kaybolmuş hatıraların hatırlanması.

-Yaş regresyonu

-Görsel halüsinasyonlar.

-İşitsel halüsinasyonlar.

-Bütünsel anestezi.

Transın derinliğini belirleme yöntemleri:

Operatör seansın hakimiyetini sağlamak amacıyla transın derinliğini belirlemelidir. Bunu ise, deneğin telkinlere ne kadar açık olduğunu test ederek yapmalıdır. Kullanılan en yaygın yol ise operatörün deneğe kolunu kıpırdatamayacağını söylemesidir. Örnek olarak:

“Kolunuz sandalyeye yapışmış bir halde, kaldıramıyorsunuz, beşe kadar saydığımda kolunuzu kaldırmanızı denemenizi istiyorum. Kolunuzu kaldırmaya çalıştıkça kolunuzun sandalyeye daha çok yapıştığını göreceksiniz."

Sonrasında operatör beşe kadar sayar ve saydıktan sonra da “Kolunuz sandalyeye yapıştı.” der.

Beşe ulaştığında, denek kolunu kıpırdatamıyorsa transa girmiş demektir. Eğer kolunu kıpırdatabiliyorsa, bu onun telkini kabul etmediği anlamına gelir. Operatörün en başa dönmesi ve deneğe işbirliği olmadan bu işin mümkün olmayacağını söylemesi gerekir. Denek ile yeterli bir güven ortamı her zaman önemlidir.

Bir sonraki adım, operatörün transı iyice derinleştirdiği ve deneğin ne kadar derine indiğini kontrol ettiği seviyedir. Deneğin elini okşayayacağını ve elinin gitgide daha çok uyuşup his kaybının oluşacağını söyler. Birkaç dakika okşayıp dokunduktan sonra ise operatör deneğin elinin arka kısmını çimdikler ve aynı işlemi okşanmamış diğer el için de yapar ve deneğe arada fark olup olmadığını sorar. Eğer ki denek farkın oluştuğunu söylerse, transın bu düzeyine ulaşılmış demektir; eğer aksi bir durum ise, operatörün deneğe transı derinleştirmesi için çok daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğini söyler. Deneği daha derinlere indirmek için daha fazla uygulama yapmak gereklidir.

Operatör tarafından test edilen sonraki düzey ise daha da derin bir düzeydir. Deneğin bu aşamaya kadar gelmesi onun amnezik olmasını sağlayacaktır. Operatör deneğe elinde bir beyaz tebeşir ile kara tahtanın önüne geçtiğini hayal etmesini ister ve tebeşir ile tahtaya üç kelime yazmasını ister. “Şu an elindeki tebeşiri alıp tahtaya sana söylediğim kelimeleri yazmanı istiyorum. İlk olarak ağaç, sonra çimen ve daha sonra da bulut yazman gerekiyor. Bu üçünü yazdığında kolunu kaldır.” Kelimeleri yazdığını işaret ettiğinde, operatör ona tahtanın kenarında bir silgi olduğunu söyler ve “Silgi ile ağaç ve çimen yazısını silmeni ve yalnızca ‘bulut’ yazısının kalmasını istiyorum. Onları silerken aynı zamanda zihninden de sileceksin, bu sayede düşünebileceğin şey sadece bir ‘bulut’ olacak. Gittikçe daha derin bir uykuya dalıyorsun. Derin, derin bir uykudasın ve aklındaki tek şey sadece ‘bulut’ olacak. Şimdi tahtaya yazdığın üç şey neydi?” Eğer denek üçünü de hatırlayabiliyorsa, henüz transın amnezik düzeyine gelememiştir. Eğer hatırlayamazsa, bu deneğin derin trans düzeyine ulaştığı anlamına gelir. Operatör daha sonra “Üçe kadar sayacağım ve bana üç kelimeyi tekrar edeceksin” demelidir. Böylece denek yazdığı şeyleri hatırlayabilmeli ve tekrar edebilmelidir.

Operatörün bir sonraki hipnoz seansında deneği bu trans aşamasına sokabilmek için, deneği kendine getirmeden önce şunları söylemelidir: “Şu an itibariyle, seni ne zaman transa sokarsam sokayım, ona kadar saydığımda şu anda içinde bulunduğun derinliğe ulaşacaksın.”

Sonrasında operatör deneği trans durumundan çıkarır. “Şimdi beşe kadar sayacağım. Beş olduğunda tamamen uyanmış olacaksın ve yenilenmiş şekilde hissedeceksin.”

Elimden geldiğince iyi işler yapmaya çalışıyorum. Bunu duymak beni çok mutlu etti, çok naziksiniz. 🙃

Tarot ile ilgilendiğiniz hiç aklıma gelmezdi, ayrıca kartlarınızı çok beğendim. Çok güzel bir enerjisi var kartlarınızın.

Yıldız kartını çok sevdiğimi söylemek isterim. İnceliğiniz için teşekkür ederim. 🌟 💫

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back