Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Tanrıların gerçek ismi ne

Dejavu

New member
Bildiğiniz üzere aynı Tanrıların farklı mitolojiler de birden fazla isimleri var peki hangisi aktif kullandığı gerçek ismi? İsimlerinin zaman içinde oluşan kültürle birlikte değişikliğe uğradığını düşünüyorum. Kendi aralarında kullandığı gerçek isimleri varsa ve bizden saklamıyorlar iseler bunlar sümerde kullandığı isimlerdir kaanatimce. Yani Şeytan demek de güzel ama Enki daha bi hoş geliyor beelzebub-beelzebul meselesi var birde enlil diyebiliriz onun yerine. Tabii isteyen istediğini der Tanrılar arasında da bunun sorun olacağını sanmıyorum. Özünde dediğim orijinal isimleri olsa olsa sümerde kullandıkları ilk isimlerdir bence. Gelişmiş SS'ler kendileriyle de konuşup öğrenebilirler ve demon hangisiyle çağırılmaktan daha çok hoşlanıyorsa onunla seslenir direkt.

Şuraya da bir soru sıkıştırayım. Diyalektik her yerde ve önemli midir pagan versiyonu ile yin Yang da denilebilir buna. Her iyiliğin içinde bir kötülük her kötülüğün içinde bir iyilik muhakkak var mı?
Yoksa bu yin Yang felsefesi aslında bize başka bir şey mi anlatmaya çalışıyor?

Esenlikler,

1- Tanrıların bütün isimleri, onların yönettiklerini temsil eden ve evrene bağlı isimlerdir. Örneğin SAT'ın GERÇEK ile ilişkili olması gibi. Direkt Şeytan Baba'nın evrendeki Gerçeklik özüyle olan bağını gösteriyor. Baal ise Kral demektir, yine onun yönetici pozisyonunu gösteriyor.

Bu isimler sadece sembolik isimler değil, dediğim gibi evrendeki bu özlerle bağlı. Şeytan Baba'nın eğer kendi dilinde farklı bir ismi varsa bile yine Gerçek ile (ya da temsil ettiği daha yüksek bir güç ile) bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Birden fazla isim konusundaysa, Yüksek Rahip Hoodedcobra666, vakti geldiğinde invokasyon için en uygun isimleri paylaşıyor. Bu isimlerle invokasyon gerçekleştirilebilir/Tanrıya hitap edilebilir.

2- Büyük ihtimal bu sembol zihin ve ruh ve denge ile alakalı. Örneğin eril kalan sol beynin ruhun dişil sol tarafında olması ve dişil olan sağ beynin, ruhun eril olan sağ tarafında olması gibi.

Ayrıca daha çok denge ile ilgili. İyilik, kötülük, işin Yeni Çağ zırvası kısmıdır, dikkate almayın.

En büyük kötülük cehalettir, düşük bilinç seviyesidir. İnsanı kötü olarak adlandırılana sevk eden şey, düşük bir bilinçte oluşudur. Yükseğe çıkıldıkça sadece "doğru" ve "iyi" olan kalır.

İyi geceler.

Basitçe Joy of Satan'daki en yüksek kullanım oranına sahip ismi seçebilirsiniz.

Dejavu said:
Bildiğiniz üzere aynı Tanrıların farklı mitolojiler de birden fazla isimleri var peki hangisi aktif kullandığı gerçek ismi? İsimlerinin zaman içinde oluşan kültürle birlikte değişikliğe uğradığını düşünüyorum. Kendi aralarında kullandığı gerçek isimleri varsa ve bizden saklamıyorlar iseler bunlar sümerde kullandığı isimlerdir kaanatimce. Yani Şeytan demek de güzel ama Enki daha bi hoş geliyor beelzebub-beelzebul meselesi var birde enlil diyebiliriz onun yerine. Tabii isteyen istediğini der Tanrılar arasında da bunun sorun olacağını sanmıyorum. Özünde dediğim orijinal isimleri olsa olsa sümerde kullandıkları ilk isimlerdir bence. Gelişmiş SS'ler kendileriyle de konuşup öğrenebilirler ve demon hangisiyle çağırılmaktan daha çok hoşlanıyorsa onunla seslenir direkt.

Şuraya da bir soru sıkıştırayım. Diyalektik her yerde ve önemli midir pagan versiyonu ile yin Yang da denilebilir buna. Her iyiliğin içinde bir kötülük her kötülüğün içinde bir iyilik muhakkak var mı?
Yoksa bu yin Yang felsefesi aslında bize başka bir şey mi anlatmaya çalışıyor?

Sanırsam bizim normal dil olayımız gibi işliyor bu durum. Yani şu şekilde ki örneğin kaleme "kalem" diyoruz. Yabancılar farklı kelimelerde bu kalem dediğimiz nesneyi ele alıyorlar. Ama neticede herkesin kastettiği nesne aynı. Tanrıların da bu tür bir durumda olduğunu düşünüyorum.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back