Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Sınırlarızı oluşturun

calore

New member
Bu yüce yolun yolcuları olarak her zaman zorlu yollardan geçmemiz gerekecektir. Çevremizin, ailemizin, ülkemizin durumu dışında en zorlu savaşlarımız her zaman içimizde olmuştur.
Satanizmi, kendimizi ve bizden olanları yükseltmek için uğraşıyoruz. Bu titizlikle yapılması gereken bir iştir, yeni başlayanlar olarak nerede susmanız gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Sizin tecrübeleriniz yazılan her şeyden daha önemlidir. Ancak okuduklarınız tecrübelerinize giden kapıları açabilir. Bu sadece sizin için değil bütün insanlar için geçerlidir bu yüzden kendinizi çevrenize ve yakınlarınıza açmak istiyorsanız bunun sorumlulukları fazladır. Kimseye kişisel deneyimleriniz üzerinden bir kanıt göstermeye çalışmayın. Görmek isteyen sizden değil kendi içinden görecektir. Görmek istemeyen, gözünün önündekine de kördür. Sınırlarınızı bilin, herkese karşı bir kırmızı çizginiz olsun. Ağzınıza Şeytan'ın adını alıyorsanız saygıyı hak eden bir insan olmak zorundasınız. Mizah adı altında boş konulara Şeytan'ı karıştırmayın.

Buraya gelen insanların hepsi satanizmin çatısı altında toplanıyor ve buraya yazarkende konu doğal olarak bunun çevresinde dönüyor. Mizah yapmak isteyince de mizahın bundan etkilenmesi çok normal. O zaman forumda mizaha apaçık bir sınır çekin ki böyle bir durumla karşılaşınca mizahı yapanı forumlarda şu şu sebeplerden dolayı şeytanla ilgili mizah yapılmasını istemiyoruz bu bizim kırmızı çizgimiz diyerekten bir açıklama yapalım. Böyle yapınca insanlar da zamanla bu yönde konuşmalarını şekillendirir. Ama ucu açık tutuluyorsa ve burada mizah yapılıyorsa bazen insanların ayarı kaçırması gayet olasıdır bunun ıstediğiniz yöne şekillenmesi için mizahı yapan kişinin yazısını alıntılayıp mizahının neden yanlış olduğunu ve forumlara yaptığı etkilerden bahsedilmeli ve kişiyi doğruya teşvik edilmeli. Ama uzun süre ısrarla anlamıyor ise üslubu sertleştirip ona göre davranmak gerekebilir. Yeni gelenler de muhtemelen ayarı kaçıracaktır bu yüzden forumlarda buna rastlanması normal olacaktır. Keskin bir sınır çizip sınırlandırma koymak yeni gelenlerin de bunu yapmasının önüne geçer. Eğer ucu açık bırakılırsa da insanlara şiddetli bir tepki göstermenin bence bir anlamı yok. Bunun yerine mizahı yapanı doğruyu yapması için ikna edilmesi gerekir ve haklıysanız ve karşınızdaki de iyi niyetli ise davranışlarını buna göre şekillendirecektir. Ama kendinizi ifade edişiniz zayıf ise ve üslubunuz sert gözüküyorsa karşıdaki sizin derdinizi anlamayacaktır ya da direkt kendini koruma pozisyonuna geçecektir bu yüzden ilk başta yumuşak ve kendimizi net bir şekilde açıklayan bir dil kullanmalıyız. İnsanların nasıl davranacağını şekillendirmek için insanları nasıl davranacakları konusunda "Böyle yapmak zorundasın" diyip nedenleri konusunda hiçbir şey açıklanmaz ise bunu okuyan da neden öyle yapması gerektiğini anlamaz, farklı bir yorum getirebilir ya da nedenini açıklamadan yapılan ve kendisine bir zorunluluk getirilen kişi bunu sırf yapmasını karşısındakinin canı öyle istiyor yoksa benim yaptığım da ben bir sorun göremiyorum ki diye düşünebilir. Yani karşımızdaki insanı aydınlatıp ikna ve tatmin etmeliyiz ki sizi anlasın "bu adam doğru diyor ben hatamı fark etttim, aydınlandım, davranışlarımı buna göre şekillendireceğim" diyebilsin. Yaptığınız uyarı ne kadar basit ve anlaması kolay gibi gözüküyor olsa da uyarıyı yaptığınız kişi başka ayrıntılara takılıyor veya başka etkenler var olabilir bunu da düşünmek gerek.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back