Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Minnet — Ereshkigal'a bir şiir

Panta Rhei

New member
Bazı Tanrı veya Tanrıçalar bizim için çok özeldir zira bize hak ettiğimizden daha iyi davranmışlardır. Ereshkigal işte benim için böyle bir Tanrıçadır. Bu yılın başlarına doğru yaşadığım vahim bir duygusal krizi atlatmamda bana yardımcı oldu ve şu anki karakterimi temellendirme konusunda kendisine çok borçluyum. Bu şiiri daha önce yazmam gerekiyordu ancak bir türlü uygun an gibi hissetmemiştim, sanırım bu gecenin gelmesi gerekiyormuş. O kalbimde büyük bir iz bıraktı ve ben ömrüm boyunca bunu taşımaktan onur duyacağım. Onlar yanımızda oldukları için çok şanslıyız.

Minnet, içtenlikle teşekkür etmek demektir. Bu Leydi Ereshkigal için...

Leydim, söyle bana, sen değil miydin...
Sarılan bana gözlerimde maviler bittiğinde,
Leydim, söyle bana, yalan mıydı o his...
Hissetmedim mi şefkatini titreyen tenimde?

Sen tutmadın mı omuzlarıma çöken dünyayı,
Sen duymadın mı kalbimde attığım çığlıkları,
Sen görmedin mi bu gururlu varlığın yıkıldığını,
Ey Leydim, söyle bana, ne yapacağım bu enkazı?

Yakar kalbimdeki alevler, kavurur ruhumu en derinden,
Kendi yarattığı labirentlerde kaybolanım ben kederinden,
Sessiz gecelerde yıldızların ağlayışını duyarım bazen,
Sahi, en parlayan, en yananı değil midir zaten?

Söylenmedi hiç, sana hak ettiğin övgü dolu sözler,
Varlığının ışıltısını görebilir ancak bunu hak edenler,
Bize aydınlığı göster, bastırdığı zaman karanlık geceler,
Sen olduğun müddetçe, gökler bize daima şefkatli eser...

Esenlikler,

Ellerinize sağlık, duygularınızı şiirler ile ifade edişinize hayranım. Özellikle son dize, beni derinden etkiledi.

İyi akşamlar.

Şiirinizi çok beğendim Spine Bey. Yazdığınız her şeyin kalpten ve samimi olduğunu görüyorum.

Elinize sağlık. 💐

Teşekkürler Alena Hanım, beni izlediğini biliyorum.
Hoş sözleriniz için teşekkürler.
Teşekkürler, genellikle şiirlerimin ortalarına ve sonlarına doğru duygularım yoğunlaşır, dolayısıyla beğenmenize çok sevindim.
Aynen öyle Aeternus Hanım, çok teşekkür ediyorum. Burada anahtar, kalbin sesini dinlemek ve bunu estetik bir şekilde harflere dökebilmek. Şiirlerimin tadı, esasen duygularımdan geliyor, onları bu kadar güçlü kılan şey de bu. Yalanlarla dolu bu dünyada, duyguların gerçek dökümünü temsil ediyorlar.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back