Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Evrenin Başlangıcı, Veya Var Mı?

galadort

New member
Sizce herşeyin başında ne vardı, evren başka bir şey tarafından mı oluşturuldu eğer öyleyse sonsuz yaratıcı kısır döngüsüne giriyor eğer öyle değil ise evren en başından beri bir şey tarafından oluşturulmamış,yapılmamışsa var olmuş veya zaten var olan bir şeyin başlangıcı nedir?

wibbow said:
Sizce herşeyin başında ne vardı, evren başka bir şey tarafından mı oluşturuldu eğer öyleyse sonsuz yaratıcı kısır döngüsüne giriyor eğer öyle değil ise evren en başından beri bir şey tarafından oluşturulmamış,yapılmamışsa var olmuş veya zaten var olan bir şeyin başlangıcı nedir?
Esenlikler,

Forumda ve sitede defalarca cevaplandığı gibi, evrenin bir başlangıç noktası yok. Bir şey tarafından yapılmamışsa başlangıcı da olmaz. Sonsuzdan gelip sonsuza gider.

İyi günler.

wibbow said:

JoS ezeli olduğunu söylüyor,sizce dediğin için kendi fikrimi söyleyeyim.

Bence akaşa ezeli.Sonsuz zaman içinde çelişkiler barındırdığı için zamanın başlangıcının var olduğuna ve zamanın ötesindeki "şey"LERE inanıyorum(bu şeylerin gücünün her şeye yettiğine inanmıyorum,bilinçleri de var mı yok mu bilmiyorum.Metafizik olduğu için varlıkları ve özellikleri için yorum yapmak çok zor.Sadece ne olamayacakları konusunda yorum yapılabilir bence.).Başlangıç/zaman akaşa dan aktı.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back