Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Yoga Hakkında

Raijin

New member
Bir arkadaşımızın Çakralar ile ilgili yogaları çevirdiğini okudum. Yazılara baktığımda bazı hareketlerin Hatha yoga ile aynı olduğunu gördüm. Yani tüm çakra yogalarını yaptığımızda bir nevi hatha yoga tamamlamış oluyoruz, ek olarak tekrar yapmaya gerek var mıdır hatha yogayı? Bunun dışında bu yogalar çakraları geliştirir mi? Çakranın yogasını yaparken çakraya ait mantrayı da titretirsek TÇM yapmış olur muyuz?

Esenlikler,

Bir arkadaşımızın Çakralar ile ilgili yogaları çevirdiğini okudum. Yazılara baktığımda bazı hareketlerin Hatha yoga ile aynı olduğunu gördüm. Yani tüm çakra yogalarını yaptığımızda bir nevi hatha yoga tamamlamış oluyoruz, ek olarak tekrar yapmaya gerek var mıdır hatha yogayı?

Hatha Yoga rutin olarak yapılması gereken genel bir sekanstır. Paylaştığım çevirilerdeki asanalar direkt olarak ilgili çakrayı hedef aldığı için o çakraya yönelik daha fazla asana bulunuyor. Hatha Yogayı yapmanız daha verimli olacaktır, zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Bunun dışında bu yogalar çakraları geliştirir mi?

Evet, çakraları geliştirir.

Çakranın yogasını yaparken çakraya ait mantrayı da titretirsek TÇM yapmış olur muyuz?

TÇM'yi istediğiniz gibi uygulayabilirsiniz elbet lâkin hepsine birden yapılmasının daha verimli olduğunu unutmayınız. Yoga çevirilerimdeki asanalar her seferinde tek bir çakraya odaklanıyor. Sadece birine dahi olsa yapacağım derseniz de, TÇM'de olan her şeyi uygularsanız yapmış olursunuz diyebilirim. Bence böyle bir şeye gerek yok, zira işinizi zorlaştırıyorsunuz ve verimini azaltıyorsunuz.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back