Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Türk ırkı

w676

New member
Ruhaniyetten bağımsız olarak kökenimiz hakkında bilgisizliğimi gidermek için sormak istedim

Bizansın varisi olduğumuz ve müslüman romalılar olduğumuz Türk ırkının olmadığını varsa da bizim öyle olmadığımızı düşünüyorum dünyada ki çoğu insan türk ile moğol kelimesini eş olarak kullanıyor asyalı fenotipi taşımıyoruz Arap değiliz bu durumda bizler ne oluyoruz genetik olarak yunanlara ve İtalyanlara yakınız Anadolu Rum halkı gibi birşey mi oluyoruz

Esenlikler,

Türklük bir ırk değil; millet, etnisitedir.

Evet, büyük ihtimal böyle bir dinden dönme gerçekleşti. Ne kadar güvenilir bir kaynak olur bilmiyorum (çünkü kendisi bir tarihçi değil) ancak Sevan Nişanyan, Patriklik ile aralarının açılması sonucu Anadolu'daki Rum yöneticilerin ve tebaalarının Müslümanlığa geçtiğini söylemişti.

Bu arada, Sevan Nişanyan azılı bir Türk düşmanıdır, ancak akademik anlamda sapla samanı karıştırdığını görmedim. Yine de Elazığ Depremi'nde Türklere ağza alınmayacak beddualar ettiğini hatırlatırım. Bunu da göz önünde bulundurarak, -her ne kadar ihtimal vermesem de-, yalan konuşma ihtimalini de göz önüne alarak değerlendirin.

Ne kadar kökeni tartışılsa da, Evrenos Bey belki bu ilk dönenlerden olabilir. Osmanlı zamanında nüfus sayımlarına bakarsanız Ege'nin 3'te 1'i Hristiyan Yunan. Bu kadar bol nüfus, elbette bir kalıtım bırakmıştır. Eğer dinden dönenler de varsa çoğunlukla Yunan baskın çıkmıştır. Ki Osmanlı'nın misyonerlik gücünü de hafife almamak gerek. Arnavutlar, Boşnaklar, Girit Yunanları gibi halkların önemli bir kısmını İslam'a çektiler.

DNA şirketleri halklar üzerinde bir sürü araştırmalara gidiyor. Bunların ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış bilemem. Bu şirketlerin de zaten ya kurucuları, ya da CEO'ları Yahudi. Ancak antropolojik olarak gördüğüm kadarıyla Türkiye'de pek çok fenotip bulunuyor.

Türkmenlerin soyundan gelip de Orta Asyalı gibi gözüken insanlar da mevcut; biraz doğuya gittiğinizde Ermenilere benzeyen insanlar da mevcut; Suriye sınırında Araplara benzeyenler de mevcut; Balkanlardan gelmiş veya yerli olup da Yunan/Slav gibi gözükenler de mevcut.

Bunu kendiniz değerlendirseniz daha iyi. Yine de halkın çoğunluğu Beyaz. Genel olarak Orta Asyalılarla aynı ırktan olduğumuzu söyleyemem ancak belirli bir azınlık gerçekten de Asyalı gibi duruyor.

İyi geceler.

w676 said:
Ruhaniyetten bağımsız olarak kökenimiz hakkında bilgisizliğimi gidermek için sormak istedim

Bizansın varisi olduğumuz ve müslüman romalılar olduğumuz Türk ırkının olmadığını varsa da bizim öyle olmadığımızı düşünüyorum dünyada ki çoğu insan türk ile moğol kelimesini eş olarak kullanıyor asyalı fenotipi taşımıyoruz Arap değiliz bu durumda bizler ne oluyoruz genetik olarak yunanlara ve İtalyanlara yakınız Anadolu Rum halkı gibi birşey mi oluyoruz
Türk halkını oluşturan Oğuz boyunun tarihsel geçmişine baktığımızda Asya yerine Avrasya ön plana çıkıyor. Mongoloid kafa yapısına sahip olan sarı türkler(kazak, kırgız vb), Beyaz kafa yapısına sahip olan türklerden(Türkiye, Azerbaycan) çok kolay ayrışıyor. Hem dil hem de ırkı özellikler göz önüne alınınca ortak ataların çok uzun yıllar önce ayrıldığı söylenebilir. Avrupa ve Kafkasyaya daha yakın yaşayan Oğuzlar'ın diğer İrani ve Kafkasi ırklar ile kaynaşması olası. Lakin Türk vatandaşları müslüman yunan, ermeni vb. iddiaları Sevan Nişanyan gibi piçlerin, sahiplerinin ortaya attığı iddialardan ibaret, amaç belli.

Aynaya baktığında farkı anlarsın mongoloid misin nordik mi çok bariz. Burda demiyorum bembeyaz saf iskandinavsın; farkedeceksin ki ruhun ve bedenin beyaz ırkın alt kollarından.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back