Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Uyuşturucu Bağımlılığı Ve Mutluluk

Sapahe

New member
zavaliebalo said:
Mutlu olmak için uğraş önce, kendine aktivite bulmaya çalış, film izle kitap oku yürüyüş yap, hayvan sahiplen, ama hepsinden önemlisi mutlu olmayı iste. Mutsuz olmak sorumluluklarımızdan kaçmak için bir bahanedir. Bu yüzden mutsuzluğa bile bağımlı hale gelen insanlar var. Uyuyamıyor musun? Sakinleştirici bitkisel çay içmeyi dene. Odanı havalandır, ferah bir ortam hazırla. Uyumadan önce vücudunu yor. Spor yapmak istemiyor musun? Git baltayı al odun kes amk. Yeter ki beynini sikme. Ben çok ağır bir uyuşturucunun bağımlısıydım ama, böyle sıradan ve zararsız gibi gözüken bi "antidepresan" kullanan ama benden daha kötü durumda olan insanlarda gördüm, fark etmiyor yani. Vücudunuzun ihtiyaçlarını doğal yollardan sağlayın.
Esenlikler,

"Mutsuz olmak sorumluluklarımızdan kaçmak için bir bahanedir. Bu yüzden mutsuzluğa bile bağımlı hale gelen insanlar var."

Burada çok güzel bir farkındalık görüyorum. Sizi kutlarım, başarmış olduğunuz süreciniz de örnek gösterilesi. Bilhassa yogaların da mutlu ve berrak bir zihin üzerinde çok güzel tesiri var.

Mutsuzluğun çözümü, kendiniz için harekete geçmektir söylemiş olduğunuz gibi. Burada sunulan pratikler de bunu sağlamak için çok güzel bir yol.

İyi günler.

zavaliebalo said:
Esenlikler,

Bugünlerde buradaki bazı insanların biraz kötü bir ruh halinde olduğunu düşünüyorum. Depresyondan ve umutsuzluktan bahseden bazı kişiler var. Genel olarak bir kaç laf etmek isterim.

İnsanın yapısı gereği mi yoksa ben mi bu şekilde büyüdüm bilmiyorum ama, insan mutsuz olduğu zaman sonsuza kadar mutsuz olmaya devam edeceğini zannediyor. Belirli bir farkındalığa ulaşmış insanlar, hayatın içerisinde mutluluğun da olduğu gibi, mutsuzluğun da olmasının gerektiğinin farkında olsa da mutsuzluk esnasında bunu düşünemiyoruz. Spine arkadaşım

"Acının içinde olmak, bir kafesin içinde olmak gibidir. Anahtar kişinin kendisidir ancak kilidi açmak, acının kendisinden daha büyük bir etki yaratan bir dönüşümü beraberinde getirir" demişti, aynı hesap.

Zor bir ülkede zor şartlarda yaşıyoruz, ne kadar hayata -500 geriden başlamışız gibi gözüksek de, bir psikopatın zindanında her gün işkenceye uğrayan biri olmadığımız sürece mutluluğun insanın kendi elinde olduğunu düşünüyorum. Yürüyüş yapmak bile insanı mutlu eder, camı açıp hava almak bile, sadece bu mutluluğu istemelisiniz. En sevdiğiniz şarkıyı açın, kendinize rahat bir ortam ayarlayın ve anın tadını çıkarın, bu bile sizi mutlu edecek. Ben böyle düşünüyorum, geceleri şarkı açıp yürüyüş yapmaya başladım, gerçekten çok rahatlatıcı. Bu yürüyüş hayattaki tüm problemlerimi kökünden çözüyor mu, hayır. Ama nefes alıp insanın sağlıklı düşünüp kendisini rahatlatmasını sağlıyor.

Uyuşturucuya değineceğim. Hayatımın bir dönemini, en küçük bir mutsuzluğumu bile kimyasallarla ve uyuşturucularla bloke etmeye çalışarak harcadım. 8 ay gibi bir süre boyunca neredeyse hiç "ayık - normal" dolaşmadım. Acısını hala çekiyorum. İnsanı bağımlı yapan şey, mutluluktur. Bizi ne mutlu ediyor ise ona bağlanırız. Onu etrafımızda isteriz. Ama bu mutluluğu, 2.5 dakika uğraşıp vücuduna kimyasal açıdan sağlar isen, beyninin dengesini alt üst etmiş olursun ve eskisinden çok daha mutsuz olacaksın emin ol. Dopamin dengesini alt üst etmek, tahmin edilebileceğinden çok daha zor bir durum. Şu an özellikle bu ülkenin gençlerinde böyle bir problem görüyorum. Depresyonda mısın, antidepresan. Uyuyamıyor musun? Uyku ilacı. Bi sakin ol.

Mutlu olmak için uğraş önce, kendine aktivite bulmaya çalış, film izle kitap oku yürüyüş yap, hayvan sahiplen, ama hepsinden önemlisi mutlu olmayı iste. Mutsuz olmak sorumluluklarımızdan kaçmak için bir bahanedir. Bu yüzden mutsuzluğa bile bağımlı hale gelen insanlar var. Uyuyamıyor musun? Sakinleştirici bitkisel çay içmeyi dene. Odanı havalandır, ferah bir ortam hazırla. Uyumadan önce vücudunu yor. Spor yapmak istemiyor musun? Git baltayı al odun kes amk. Yeter ki beynini sikme. Ben çok ağır bir uyuşturucunun bağımlısıydım ama, böyle sıradan ve zararsız gibi gözüken bi "antidepresan" kullanan ama benden daha kötü durumda olan insanlarda gördüm, fark etmiyor yani. Vücudunuzun ihtiyaçlarını doğal yollardan sağlayın.

Onun dışında, uyuşturucu kullanan ve bırakmakta zorluk çeken insanlar bana mail adresinden ulaşabilirler. Spor yap, bol su iç gibi aptal tavsiyeler vermeyeceğim, zamanında kendim de bağımlıydım, kimseden yardım almadan attım hayatımdan, arkadaş arkadaşa realistik bir şekilde konuşalım.

Onun dışında, uyuşturucu kullanan ve bırakmakta zorluk çeken insanlar bana mail adresinden ulaşabilirler. Spor yap, bol su iç gibi aptal tavsiyeler vermeyeceğim, zamanında kendim de bağımlıydım, kimseden yardım almadan attım hayatımdan, arkadaş arkadaşa realistik bir şekilde konuşalım.

Nasıl bıraktığını bir ara burada anlatsan daha iyi olmaz mı? En azından güçlü bir iradenin neleri başarabileceği hepimize örnek olur

Esenlikler,

Bu muazzam yazı için teşekkürler. Son zamanlarda, kardeşlerimin bilgi birikimlerini bizlere aktarmaları yüzümde bir tebessüm oluşturuyor.

Alena Hanım'ın da dediği gibi, "Tek bağımlılığımız ruhaniyete olsun...".

İyi akşamlar.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back