Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Yahudiler

w676

New member
Yahudiler de eskiden bizim gibi insan olduklarına göre 7 çakraları var onlarda Magnum opusa ulaşabilir veya ruhani olarak yükselebilir mi

Çakralar tamamen ruhani birşey mi yoksa fiziksel olarak varlar mı

Fiziksel birşey yokken güneşi veya bir enerjiyi düşündüğümde nasıl bana güç ve korunma sağlıyor anlayamadım bunu açıklayabilirmisiniz

w676 said:
Fiziksel birşey yokken güneşi veya bir enerjiyi düşündüğümde nasıl bana güç ve korunma sağlıyor anlayamadım bunu açıklayabilirmisiniz

Esenlikler,

İmgeleme, enerjiyi yönlendirmede kolaylık sağlar. Aura temizliği yaparken bir Güneş imgelemek zorunda değilsiniz, beyaz-altın renginde bir ışığın sizi kapladığını da düşünebilirsiniz. Sonuç olarak ikisi de aynı görevi görüyor.

İyi akşamlar.

w676 said:
Çakralar fiziksel olarak yokken epifiz bezi neden var

Esenlikler,

Her çakra, ilgili olduğu bölgede bulunur. Örnek olarak Boğaz çakrası, iletişimi yönetir ve adından da anlaşılabileceği üzere boğazımızdadır. Bu örnekten yola çıkarak sorunuzun cevabına kendiniz ulaşabilirsiniz.

İyi akşamlar.

İmgeleme ile olmayan bir enerjiyi var etmemizi fiziksel olarak olmayan bir çakrayı güçlendirmemizi anlamlandıramadım sadece umarım saçma gelmemiştir size

w676 said:
İmgeleme ile olmayan bir enerjiyi var etmemizi fiziksel olarak olmayan bir çakrayı güçlendirmemizi anlamlandıramadım sadece umarım saçma gelmemiştir size

Esenlikler,

Enerji var lâkin ana duyularımız ile onu algılayamıyoruz, bunun için farklı duyular kullanıyoruz. Antik çağlarda insanlar enerjiyi rahatlıkla algılayabiliyor, yönlendirebiliyorlardı ancak zamanla ruhaniyetten uzak kalmamız nedeniyle ile bu duyularımız yozlaştı. Şu an dediklerimi anlayamayabilirsiniz ama zamanla, geliştikçe anlayacaksınız. Bu yüzden meditasyonlarınıza odaklanın.

İyi akşamlar.

Noctur said:
w676 said:

Esenlikler,

Enerji var lâkin ana duyularımız ile onu algılayamıyoruz, bunun için farklı duyular kullanıyoruz. Antik çağlarda insanlar enerjiyi rahatlıkla algılayabiliyor, yönlendirebiliyorlardı ancak zamanla ruhaniyetten uzak kalmamız nedeniyle ile bu duyularımız yozlaştı. Şu an dediklerimi anlayamayabilirsiniz ama zamanla, geliştikçe anlayacaksınız. Bu yüzden meditasyonlarınıza odaklanın.

İyi akşamlar.

Kişiye istediği cevabı verebildiğinizi sanmıyorum. 2 keredir soruyor.

Cevap kısaca prana dediğimiz şey yani yaşam gücü/cadı gücü. Bunu oyunlardaki büyücülerin "mana"sına benzetebilirsiniz. Aslında zaten var ama saf olan enerjiyi imgeleme yoluyla dönüştürüyoruz, yoktan var etmiyoruz. İmgeleme yoluyla gerçekliğe etki etme olayı oluyor yani. Ama burada direkt olarak imgelemeden gerçekliğe bir geçiş olmuyor, zaten gerçekliğin bir parçası olan prana enerjisi dönüşüyor.

Esenlikler,

Çevirilerimin aksamasından, daha kısa ve basit şeylere yönelmemden de anlaşılabileceği üzere şu günler oldukça meşgulüm. Çok az bir zamanımı foruma ayırabildiğim için de mesajlarımı kısa kesmek mecburiyetindeyim. Yeteri kadar açıklayıcı olmadığım hâlde gösterdiğiniz anlayış için müteşekkirim.

Verdiğiniz örnek muazzam, ellerinize sağlık, konuya el atıp daha iyi bir açıklama yaptığınız için de teşekkür ederim.

İyi akşamlar.

Noctur said:

Esenlikler,

Çevirilerimin aksamasından, daha kısa ve basit şeylere yönelmemden de anlaşılabileceği üzere şu günler oldukça meşgulüm. Çok az bir zamanımı foruma ayırabildiğim için de mesajlarımı kısa kesmek mecburiyetindeyim. Yeteri kadar açıklayıcı olmadığım hâlde gösterdiğiniz anlayış için müteşekkirim.

Verdiğiniz örnek muazzam, ellerinize sağlık, konuya el atıp daha iyi bir açıklama yaptığınız için de teşekkür ederim.

İyi akşamlar.

Anlıyorum, umarım en yakın zamanda bu yoğunluğun altından kalkabilirsiniz. Bu konuda size kolaylıklar diliyorum.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back