Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Bir Teröristin Sefil Yaşam Öyküsü-deniz gezmiş

Noctur

Member
Esenlikler,

Yazınızda kullandığınız üslubun, bu kutsal yere uygun olmadığını, yakışmadığını düşünüyorum. Bu üslubun, nefreti ifade etmek için zorunlu bir araç olmadığı açıktır. Aksine, bu tarz ifadeler yazının kalitesini düşürür ve okuyucuların odaklanmasını engeller.

Ancak, yazınız oldukça faydalı ve bilgilendiriciydi. Teşekkürler, emeğinize sağlık.

İyi günler.

Esenlikler,

Deniz Gezmiş, ne yazık ki halkımıza başarıyla satılabilmiş insanlar arasında. Kulaktan kulağa öyle bir anlatılıyor ki adam suçsuzmuş, kafalarına esmiş de öylesine asmışlar gibi :lol:

Falih Rıfkı Atay'ın o dönemde, henüz Deniz Gezmiş hayatta iken kaleme almış olduğu bir yazıdan alıntı yapacağım.

"Her zaman bir aşiretten cihangirane bir devlet çıkaramayız ya. Ama ilhamımıza sınır yoktur: Bu defa da banka soyguncusu hayduttan bir kahraman çıkardık. Solların dilinde, eski Çakırcalı gibi destan kahramanı olmuştur. Ama Çakırcalı sonunda bacaklarından baş aşağı asılmıştır. Kanlı eşkıyaların el üstünde tutulduğunu da görecekmişiz! Yazık üniversiteler için harcadığımız on milyonlarca liraya! Eşkıya yetiştirmek için üniversite kurmaya ne lüzum var? Onları dağ da yetiştirir!"

Falih Rıfkı Atay, bu yazısını kaleme aldıktan 15 gün sonra hayatını kaybediyor. 413 gün sonra da Deniz Gezmiş idam ediliyor. Ancak bunu görmeye, Falih Rıfkı Atay'ın ömrü yetmiyor.

İyi günler.

Kara Güneşin Askeri said:

Esenlikler,

Gayet güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Normalde bu komünist safsata Gezmiş'e değil, hapiste yatıp çıkan arkadaşlarına atfedilir. Yani günümüzde böyle bir algı var; Deniz Gezmiş'i Atatürkçü anti-emperyalist gösterip (babasına bu yönde yolladığı iddia edilen bir mektup var), sonradan yola çıktıklarının komünist Kürdistan aşkıyla yanıp tutuşması gibi.

Kaypakkaya'nın bölücülüğünden dolayı çeşitli sol gruplardan da şutlandığı söylenir.

O dönem sayıca bol olan solcuların hepsi terörist midir, Kürdistan hayaliyle mi tutuşur bilemem, ancak Deniz Gezmiş konusunda idolize karakterinin altında yatan teröristi gözler önüne sermişsiniz. Elinize sağlık.

Eğer ülkemizi kasıp kavuran bu sol belasıyla alakalı daha fazla bilgi ve belge elinizde varsa paylaşmanızı tavsiye ederim. İnsanlar yakın geçmişle alakalı bile maalesef ayakta uyutuluyor. Ülkemizde teröristleri, ucuz taverna sazcılarını bir halka satmadıkları kalmıştı, onu da yapıyorlar. Bu konuda forumlardaki kardeşlerimiz bilinçli olmalı ve bu Komünist, bölücü akımın nereden gelip nereye gittiği konusunda kendilerini ve çevrelerini bilinçlendirmeliler.

İyi günler.

iste-dogru-anlatilmayan-deniz-gezmis-2h1430915616.png

Güzel yazı, teşekkür ederim.

Esenlikler,

Elinize sağlık, çok başarılı bir yazı olmuş. Olur mu hiç teröristten kahraman? Peh, pespaye! Aynı tas aynı hamam.

Che Guevara sevgilerine belki bir kulp takılabilir derken ne demek istediniz, anlayamadım da kusuruma bakmayın.

İyi günler.

Esenlikler;

Okyanus aşırı Küba'nın sözüm ona yahudi odaklı Amerikan emperyalizmine karşı mücadelesi için iki can yoldaşı devrimci,maceraperest Che&Fidel Castro(gerçi ikisini de tasvip etmiyorum!)fakat Sayın Führer ve Sayın Dr.Goebbels gibi Atatürk'ümüze hayranlık güdüp kendilerini örnek aldığı için ve beğenelim beğenmeyelim Küba'nın ülkemiz ile diplomatik düzeyde ikili ilişkileri ve Atamızın ülkelerinde büstü olduğu,Che'nin ki burası muamma şahsen ben inanmıyorum,sırt çantasında öldüğünde Atamızın"Nutuk"unun çıktığının hatta,

Fidel Castro'nun:12 Mayıs 1961 tarihinde Havana'da görevli genç Türkiye diplomatı Bilal Şimşir'den A.B.D'nin bilgisi olmaması şartıyla Atatürk'ümüzün Büyük Nutuk kitabını istediğini ve"Devrimci Mustafa Kemal Atatürk varken,Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar?"Dediği ve iki sol görüşlü devrimcinin buna benzer daha da söylemleri olduğunu hatırlatır ve belki solcu geçinen genç kuşakların bu bilgiler doğrultusunda kendilerince zararlı siyasi görüşlerine bir kılıf bulurlar kastıyla mecâzen"Kulp takılabilir"deyimini kullanma gereği duydum.

Ayrıca rica ederim,kusura bakmalık bir durum söz konusu değil,sadece belki şüphe veyahut merakınızı dile getirmişsiniz ne hoş..

Teşekkürler..
Esenlikler,

Sizin ideolojik farkındalığınızı biliyorum ancak oradaki cümleden, kendisine farklı sonuçlar çıkarabilecek bir tayfa olabileceği için endişelendim. Bu yüzden de bu cümleyi sizin açıklamanızı istedim ki söylediklerinize katılıyorum. Yanlış anlaşılmaması adına sorma sebebimin altını çizeyim dedim. Açıklama için de ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back