Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Dünya yılanı ve fenrir hakkında

Elite

Well-known member
Esenlikler,

Slav axis mundi (dünya ekseni) tasvirinde dünya ağacının altında bir yılan, üstünde de kartal bulunur. Bu sembolizm yılanın yükselişiyle ilişkili olabilir. Dönüşümle yakından alakalı Akrep Burcu, kartala evrilme (yükselme) gibi bir sembolizmi de içinde barındırır.

Kartallarla ilişkili bir tanrımız da Lord Beelzebul'dur. Kartal her zaman otoritenin, yükseklerin simgesi olagelmiştir.

Aynı şekilde çeşitli mitlerde de benzer tasvirlerle karşılaşılabilir. Bana kalırsa Thor'un yıldırımını (uyandırışını) bekleyen bir kundalini yılanı sembolizmi olabilir. Slav mitolojisinden hareketle Nors mitinde de benzer bir yılanın uyanmasını gerektiren bir sembolizm olduğunu varsayıyorum.

Tabii ki bunlar kendi düşüncelerim. Kurt konusunuysa bilmiyorum ancak kurt sembolizmi Sirius Yıldızı ile ilişkilidir. Türk mitolojisinde bu kadar önemli olma nedeni bundan dolayıdır. Ancak sadece Türk mitolojisinde değil, Romalılarda da Mars'ın oğulları olan Romulus ve Remus ikizlerinin bir kurt tarafından beslendiği görülmektedir.

Kurt sembolizminin anlamını tam olarak bilmesem de bu bahsettiğim mitolojileri inceleyerek belki bir bağlantı kurabilirsiniz.

İyi akşamlar.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back