Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Varoluş

Elite

Well-known member
Esenlikler,

Hayır. Evren hep vardı. Tanrılık, Şeytan Babamızla başladığı için onun üzerinden anlatmaya başlamak daha kolay olacaktır.

Duat'ta önce yaşam oluştu (belki bu yaşam farklı bir gezegende oluşmuş ve sonradan Duat kolonileştirilmiş olabilir ancak türün çıkış kaynağı Orion diye biliyorum), sonra evrim yoluyla ilerledi ve Orionlu Nordik Irk meydana geldi. Bu Nordik Irk'ın fertlerinden biri de Şeytan Babamızdı ve gelişmiş ruhaniyetiyle ilk tanrı olan isim oldu. Onu Lord Beelzebul takip etti.

İyi günler.

YONE666 said:
Esenlikler,
Tanrilar ve kainat nasıl var oldu? Bigbang le mi?
Peki öyleyse bigbangdan önce ne vardı?
Bazen dalıp gittiğimi fark ediyorum. Ya hiç var olmasaydım. Nasıl olurdu? Varken var olmamayı hayal etmek çok zor.

Büyük patlama SS'liğe ters düşen bir durum. Sevgili Bright böyle demişti ve aynı şekilde sitede de bununla ilgili yazılar var. Daha doğrusu plazma evren modeli üzerine. Ancak ne olursa olsun, en azından şimdilik, bilimin iddia ettiği durum bu. Ve büyük patlamayı şöyle kökünden sarsacak bir hipotez de yok ortada. Ama buna inanmayan önemli fizikçiler de yok değil diye biliyorum. Bu konu hala kesinlik kazanmış değil.
Peki öyleyse bigbangdan önce ne vardı?
Üzerine bilimsel olarak çok fazla durulan bir durum değil. Çünkü zaman zaten büyük patlama ile başladı. Ondan önce diye bir şey yok çünkü BB öncesi zaman yoktu. Ve bir mekan da yoktu. Biliyorum aşırı tuhaf. Kimse bunun mantığını oturtamıyor.
Ya hiç var olmasaydım. Nasıl olurdu? Varken var olmamayı hayal etmek çok zor.
Hayal etmeye çalışma. Şu an var olduğun için hiç olmayı deneyimlemeyeceksin. Zaten böyle bir şeyi deneyimlediğin an o şeyi yine var etmiş olacaksın. Bu yüzden hiç olmak, hiçlik gibi şeyler de çok önemli değil. Paradoks bu.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back