Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Film, Dizi, Oyun, Kitap Tavsiyeleri

Panta Rhei

New member
Fevkalade! Tüm üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

Film: Gece Vurgunu (Nightcrawler)
Sürükleyici bir sıfırdan yükseliş hikayesi ve ahlakın yokluğunu sorgulayış. Günümüz filmlerine göre gerçekten ilginç bir konusu var ve sevgilinizle, arkadaşınızla ya da atıştırmalığınızı aldığınız geç bir saatte izlemenizi öneririm.

Dizi: Sonsuza Dek (Forever)
Her öldüğünüzde denizde çıplak bir şekilde hayata geri döndüğünüzü düşünün. Önce klasik bir ölümsüz hikayesi olduğunu zannedeceksiniz ancak hikayede derinleştikçe ve geçmişin kirli hatırası yüzeye çıktıkça dizinin içine çekileceksiniz.

Kitap: Denemeler - Montaigne
Bu kitap hakkında tek söyleyebileceğim şey, yaş aldıkça kitabın içindeki bölümlere olan bakış açınızın değiştiğini görmenin ne kadar ilginç ve deneyimlenmesi gereken bir his olduğudur. Okuyun ve birkaç yıl sonra tekrar geri dönün.

Oyun: Assasin's Creed: Odyssey
Özelikle Yunan mitolojisine ilginiz varsa kesinlikle oynamanızı önerdiğim, en iyi AC oyunlarından birisi. Bundan sonra Origins'e geçmenizi öneririm, ben ne yazık ki işlerimin artışından mütevellit zaten az vakit ayırdığım oyunlara da ara verdim.

Esenlikler,

Tavsiyelerinizi paylaşırken, Spine Bey gibi paylaşmanız en iyisi olacaktır. Hem düzenli olacak, hem de insanların tavsiyeleriniz hakkında bir fikir edinmesine yardımcı olacaksınız.

Film: Downfall
Lord Hitler ile ilgili bir film, içerisindeki her şey tamamen doğru olmasa da benim çok hoşuma gitmişti. O dönemin zorluğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Beni çok duygulandırmıştı.

Dizi: Dark
Almanya'da geçen bu dizide, bir çeşit döngüye şahit oluyoruz. İnsanın kafasını karıştırsa da izlemesi zevklidir.

Kitap: Kendime Düşünceler - Marcus Aurelius
Hayata başka bir bakış açısından bakmanıza yardımcı olacak bir kitaptır. Her Spiritüel Satanist'in okumasını tavsiye ediyorum.

Oyun: Papers, Please
Bir sınır müfettişisiniz, oldukça basit ve kendini tekrar eden bir oyun gibi dursa da saatlerce oynadığımı hatırlıyorum. Ayrıca oyunun kısa bir filmi de var, ona da bir göz atabilirsiniz. Jorji Costava'ya selamlar olsun!

İyi günler.

Esenlikler.

Kitap:
Iris Galey - Ruh tecav*zcüleri
Iris Galey - Babam öldüğünde ağlamadım

İyi günler.

YONE666 said:
ThanaReal said:
Bu başlığın "Film, Dizi, Oyun" şeklinde hali yabancı forumlarda bulunuyor. Bende buraya "Film, Dizi, Oyun, Kitap Tavsiyeleri" şeklinde getirmek istedim.

İlk tavsiyeleri ben yapmış olayım:

Film: V for Vendetta
Dizi: Peaky Blinders
Kitap: Sofie'nin Dünyası - Jostein Gaarder

Çok iyi düşünülmüş bir içerik. Üniversite sınavından çıkınca (2 yil sonra) buraya kesinlikle yine geleceğim. Baslayalim:

Diziler:
The wampire daires:
8 sezon 1 sezon 20 bolum filan. Adından anlaşılabileceği üzere vampirli genç dizisi. Bir süre etkisinden çıkamazsınız. :D Ana karakter elena adinda bir kız. Okuluna stefan adlı yeni bir çocuk gelir ve stefan 150 yaşında bir vampirdir. Bu stefanin bir de abisi var damon adlı stefanin kotu hali gibi. Stefan nazik iyi kalpli insanlardan değil. Hayvanlardan beslenir. Damon insanlardan beslenir. Kurt adamlı vampirli fantastik dizi severseniz Bu tam sizlik. Biliyorum kötü anlattım.

The vikings:
Bazı yanlışlar olsada yunan mitoloji etrafında şekillenen bir İskandinav dizisi. Ragnar lothbrok un seruvenlerini konu alır. Hayatımda izlediğim açık ara en iyi diziydi. Halklar pagan elbette yanlışlar var ama yinede güzel dizi 8 sezon. Şiddetle tavsiyemdir.

The originals:
Wampire daires in devam dizisidir. Burda mikaelson ailesi etrafında döner Dizi.

Legacies:
Ve serinin son dizisi. Originals in devamıdır.
Bunuda bitirince yaklaşık 450 500 bolum dizi yapıyor.

Teen wolf:
Kurt adam dizisi. Genç bir çocuk ısıtılıp Kurt adama dönüşür. Her ay dolunayda cildirip ona buna saldırır. Sonra çocuk okula yeni gelen bir kıza aşık olur. Falan filan.

Witcher:
Anlatılmaz yaşanır be kral...
Neyse şaka şaka filmi oyunu ve dizisi var hepsine bakin. Pişman olmazsınız. Oyunu efsanedir. Witcher 3 grafikleri bambaşka bir seviye.

Kitaplar:
Genç wertherin acıları:
Dün bitirdim. Neredeyse ağlayacaktım o kadar. Ah be wertherimm :cry:

1984:
İstenmeyen ütopyalar arasındadır. Çok etkilenmiştim. Enfesss bir kitaptır. Kitabı okudukça ortadogudaki o malum ırktan gittikçe dahada nefret edeceksiniz. Onların yapmak istediklerini çok yakın bir dünya. İnsanlar ruhsuz. Kimse aklını kullanmıyor. Kameralar heryerde insanları izliyor.

Sineklerin tanrisi:
Bir adaya düşen çocukların cennet gibi bir adayı cehenneme çevirmesi.

Kuyucakli yusuf:
Bana göre Türk edebiyatından çıkmış en kaliteli eserdir. Gözyaşlarınız sel olup akacak. Peceteleri hazırlayın.

Oyunlar:
Mobil:
Mobile legends:
Mobil bir moba oyunu. Tatmin edici grafikler. Sürükleyici Oyun deneyimi.

Arena of valor:
Mobile bir moba oyunudur. Oynanış açısından karakter skillleri açısından bence Mobile legendsden üstündür. Ama grafiklerde ve hero hikayelerinde Mobile legends alır gibi.

Bilgisayar:
God of war:
Savas tanrisi kratosun maceraları. 6 oyun var 5 ten bile başlayabilirsiniz.
Gerçek tanrilarimizdan uzaktır. Bunu buraya yazmakta çekindim. Çünkü çok yanlışlar var. (Örnek :Odini ve zeusu kötü biri gibi saymislar) Ama bir hayal alemi gözüyle bakarsanız sorun olmayacaktır. Grafikleri enfestir. Bazı yerlerde çok büyük hatalar var. Seçim sizin.

Legend of legends:(LOL)
Bilgisayar moba oyunu. Uzatmaya gerek yok heralde. :D

Bannerlord:
Bir karakter oluşturup, tüm kalradyayi fethetmeye çalışırsınız.

7 days to die:
Zombi istilası olmuş. 7 günde bir, gece 22 den sonra zombiler pesinize takılır. Sabaha kadar savaşmak zorundasınız.

Ayrica yabancı forumlara ulaşamıyorum. Joy of satan değilde. Aynı jos Türkiye gibi jos İngiltere Almanya filanda var mi? Varsa link gelir mi? İnternet arattım olmadı.

The Witcher 3 diyince aklıma Priscilla's Song geldi.

Film: Cesur Yürek
Arthur Wallace ve İskoçya

Anime/Manga: Berserk

Dizi izlemeyi sevmediğimden dolayı anime önereyim dedim.Animesi zaman kaybı mangasını okuyun okutturun.

Kitap: Dahi Diktatör

Celal Şengör’ün Atatürk hakkında eseri.

Oyun: Crusader Kings 3

Orta çağda hanenizi ve ülkenizi yönetin.

YONE666 said:
Ayrica yabancı forumlara ulaşamıyorum. Joy of satan değilde. Aynı jos Türkiye gibi jos İngiltere Almanya filanda var mi? Varsa link gelir mi? İnternet arattım olmadı.
İspanya, İtalya, Portekiz, Fransa, Rusya, Danimarka vb. ülkeler bulunuyor. Bunlar alt forumları olanlar. Alt forumları olmayıp, siteleri olan ülkeler de var ancak hepsini şu an hatırlayamıyorum.

Tüm toplulukların forumları için tıklayın.

Bu başlığı açtığınız için size ayrı, başlığı sabitleyen yetkililere de ayrı teşekkür ederim. Her ne kadar film ve dizi izlemesem de oyun ve kitap tavsiye edebileceğim.

Kitap: Platon - Devlet
Size, politika ve devletin işleyişi ile ilgili yeni fikirler kazandıracaktır. Okuduklarınızı direkt özümsememeli ve filtreden geçirmelisiniz, sizin de bildiğiniz gibi zamanında kilise tüm bu eserleri mahvetmiş ve yeniden yazmıştır.

Oyun: Valorant
Toksik oyuncularla dolu olan Türk sunucusunu bir yana, sık sık oynadığım eğlenceli bir oyundur. Arkadaşlarınız ile oynadığınız zaman zevk alacağınızı garanti edebilirim.

Sağlıcakla kalın...

Sapientes said:
Bu başlığı açtığınız için size ayrı, başlığı sabitleyen yetkililere de ayrı teşekkür ederim. Her ne kadar film ve dizi izlemesem de oyun ve kitap tavsiye edebileceğim.

Kitap: Platon - Devlet
Size, politika ve devletin işleyişi ile ilgili yeni fikirler kazandıracaktır. Okuduklarınızı direkt özümsememeli ve filtreden geçirmelisiniz, sizin de bildiğiniz gibi zamanında kilise tüm bu eserleri mahvetmiş ve yeniden yazmıştır.

Oyun: Valorant
Toksik oyuncularla dolu olan Türk sunucusunu bir yana, sık sık oynadığım eğlenceli bir oyundur. Arkadaşlarınız ile oynadığınız zaman zevk alacağınızı garanti edebilirim.

Sağlıcakla kalın...

Esenlikler,

Platon ve Aristoteles'in eserlerindeki sorun yeniden yazılmadan çok kötü çevirilerdir. Orijinal dilinde (dönemin Yunancası) okunurlarsa, yeterli ruhani açıklıkla birlikte büyük bilgelikler kazandıracaklardır.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Platon ve Aristoteles'in eserlerindeki sorun yeniden yazılmadan çok kötü çevirilerdir. Orijinal dilinde (dönemin Yunancası) okunurlarsa, yeterli ruhani açıklıkla birlikte büyük bilgelikler kazandıracaklardır.

İyi akşamlar.

Oynanma yapıldığı ile ilgili bir duyum almıştım, sanırsam hafızam beni yanılttı. Yanlışımı düzelttiğiniz için, beni de bu açıdan bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Hitler - Kavgam
Turgut Özakman - Şu Çılgın Türkler
Yaşar Çoruhlu - Türk Mitolojisinin Kısa Tarihi
James Churchward - Kayıp Kıta Mu (1), Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları (2)
Jacques Rancière - Cahil Hoca

sante said:
Hitler - Kavgam

Kavgam için önerdiğiniz bir yayın evi var mı?

Refaceous said:
sante said:
Hitler - Kavgam

Kavgam için önerdiğiniz bir yayın evi var mı?

Sonsuz kitap yayınlarından alabilirsin, çevirisi iyidir.

Kitap Önerileri
-1984-George Orwell
- Hayvan Çiftliği-George Orwell
-böyle söyledi zerdüşt-Friedrich Nietzsche
-Deccal-Friedrich Nietzsche
(Aynı zamanda bu kitaplar Jos tarafından da önerilmektedir)

Esenlikler

Film tavsiyesinde bulunacağım.

Nocturne (2020)
Possession (1981)
I Origins (2014)

İyi günler.

ThanaReal said:
Noctur said:
Esenlikler,

Tavsiyelerinizi paylaşırken, Spine Bey gibi paylaşmanız en iyisi olacaktır. Hem düzenli olacak, hem de insanların tavsiyeleriniz hakkında bir fikir edinmesine yardımcı olacaksınız.

Film: Downfall
Lord Hitler ile ilgili bir film, içerisindeki her şey tamamen doğru olmasa da benim çok hoşuma gitmişti. O dönemin zorluğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Beni çok duygulandırmıştı.

Dizi: Dark
Almanya'da geçen bu dizide, bir çeşit döngüye şahit oluyoruz. İnsanın kafasını karıştırsa da izlemesi zevklidir.

Kitap: Kendime Düşünceler - Marcus Aurelius
Hayata başka bir bakış açısından bakmanıza yardımcı olacak bir kitaptır. Her Spiritüel Satanist'in okumasını tavsiye ediyorum.

Oyun: Papers, Please
Bir sınır müfettişisiniz, oldukça basit ve kendini tekrar eden bir oyun gibi dursa da saatlerce oynadığımı hatırlıyorum. Ayrıca oyunun kısa bir filmi de var, ona da bir göz atabilirsiniz. Jorji Costava'ya selamlar olsun!

İyi günler.
Tabii.

Film: V for Vendetta.

Filmin içeriği: Yüzü ve bedeni yanık bir insan olan V'nin maske takıp o dönemin İngiltere başkanını karşısına alıp parlemento binasını uçurmayı hedef edindiği bir film senaryosu.

Dizinin içeriği: Önerdim ama ne yalan söyleyeyim 1 bölümünü bile izlemedim, bazı kesitleri ve sahneleri izledim hoşuma gitti önerdim

Kitap içeriği: Kitabı henüz hala okuyorum, 40. sayfadaydım en son, bir ara okuyup köşeye koymuştum tekrar okumaya devam edicem. Sofie adlı 14-15 yaşındaki kızın hayatını anlatırken yaşadıklarını anlatırken bu hikayenin içerisindede felsefe kursu bulunuyor. Felsefe kursu ile antik çağlara kadar bir sürü konuya değinilmiş bir kitap. Felsefe için iyi bir başlangıç kitabı olarak görülüyor bazı insanlar tarafından.

YONE666 said:
ThanaReal said:
Bu başlığın "Film, Dizi, Oyun" şeklinde hali yabancı forumlarda bulunuyor. Bende buraya "Film, Dizi, Oyun, Kitap Tavsiyeleri" şeklinde getirmek istedim.

İlk tavsiyeleri ben yapmış olayım:

Film: V for Vendetta
Joy of satan değilde. Aynı jos Türkiye gibi jos İngiltere Almanya filanda var mi? Varsa link gelir mi? İnternet arattım olmadı.
Yok, tüm JoS'un ana forumlarından bahsettim yabancı forumlar derken. Joy of Satan 666 İngilizce forumdan aldım. Konuya bakabilirsiniz tıklayarak.
Peaky Blinders, Yahudi mafyalarının hayatını anlatmıyor muydu?

sante said:
Hitler - Kavgam

Kitap

Attilâ İlhan - O Sarışın Kurt
Namık Kemal - Vatan Yahut Silistre
Ahmet Caferoğlu - Türk Dili Tarihi
İlber Ortaylı - Yakın Tarihin Gerçekleri
Ayşe Hür - Türklerin Öteki Tarihi
Celâl Bayar - Ben De Yazdım (8 cilt)
Reşat Nuri Güntekin - Çalıkuşu, Yeşil Gece, Dudaktan Kalbe, Yaprak Dökümü, Acımak
Refik Halid Karay - Nilgün, Deli
Halide Edip Adıvar - Sinekli bakkal, Vurun Kahpeye, Türk'ün Ateşle İmtihanı

Film: The Brith of a Nation (bir ulusun doğuşu) - D. W. Griffith. Film Ku klux klan'ı övmekle ve ırkçı olmakla suçlanıyor. Bana göre doğrudan bir övme yoktu. İzlerken sonlarına doğru haz almıştım. Şaşırdım böyle bir şey beklemiyordum. Film Nazilerden daha yaşlı. Bu filmden sonra Griffith ıntolerance (hoşgörüsüzlük) filmini yapıp kendisinin aslında ırkçılıkla alakasının olmadığı savunmaya çalışıyor. Intolerance'yi tavsiye etmem çok uzun ve sıkıcı fakat bir ulusun doğuşu sonlarına doğru tempoyu bayağı arttırıyor hikayesi de daha iyi. Uyarayım bunlar eski filmler ve siyah beyaz sessiz sinemalar. Ağır sıkılabilirsiniz.

Fevkalade! Tüm üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

Film: Gece Vurgunu (Nightcrawler)
Sürükleyici bir sıfırdan yükseliş hikayesi ve ahlakın yokluğunu sorgulayış. Günümüz filmlerine göre gerçekten ilginç bir konusu var ve sevgilinizle, arkadaşınızla ya da atıştırmalığınızı aldığınız geç bir saatte izlemenizi öneririm.

Dizi: Sonsuza Dek (Forever)
Her öldüğünüzde denizde çıplak bir şekilde hayata geri döndüğünüzü düşünün. Önce klasik bir ölümsüz hikayesi olduğunu zannedeceksiniz ancak hikayede derinleştikçe ve geçmişin kirli hatırası yüzeye çıktıkça dizinin içine çekileceksiniz.

Kitap: Denemeler - Montaigne
Bu kitap hakkında tek söyleyebileceğim şey, yaş aldıkça kitabın içindeki bölümlere olan bakış açınızın değiştiğini görmenin ne kadar ilginç ve deneyimlenmesi gereken bir his olduğudur. Okuyun ve birkaç yıl sonra tekrar geri dönün.

Oyun: Assasin's Creed: Odyssey
Özelikle Yunan mitolojisine ilginiz varsa kesinlikle oynamanızı önerdiğim, en iyi AC oyunlarından birisi. Bundan sonra Origins'e geçmenizi öneririm, ben ne yazık ki işlerimin artışından mütevellit zaten az vakit ayırdığım oyunlara da ara verdim.
Kitap Önerim : Dune - Frank Herbert ( Okumaya başlayalı daha çok olmadı ama gayet hoş. )
Anime Önerim (Dizi yerine) : Moriarty the Patriot ( Zeka oyunları ve gizem dolu.İzlemesi çok keyifli ve finali de güzel. )
Oyun Önerim : Zaten herkes biliyordur ama Cyberpunk öneriyorum.Benim çok hoşuma gidiyor.( Anime uyarlamasını izlemenizi de öneririm, hatta oynamadan önce izleyin. )

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back