Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Deprem, 6 Şubat 2023

ᅠ ᅠᅠ

New member
Esenlikler,

Depremin yaşandığı bölgelerde bulunan bütün centil kardeşlerimize geçmiş olsun. Can kaybı olanların başı sağ olsun. Arçıtlar ve tehlike hâlâ devam ediyor, Türkiye'nin neresinde olursanız olun deprem çantanız hazır olsun, dikkatli olun. Deprem bölgesindeyseniz, lütfen evlere ya da tehlikeli kapalı alanlara girmeyin. Paniklemeyin, sakin olun. Spritüel Satanistler olarak zaten korunuyorsunuz, Tanrılar herhangi bir acil durumda size yardımcı olacaktır. Ne olur ne olmaz birkaç ufak bilgi vereceğim bunları kaydedebilirsiniz, yayabilirsiniz her ihtimale karşı bir köşede bulunsun diye paylaşıyorum. Öncelikle:

❗️ACİL DURUMLAR İÇİN❗

AFAD Diyarbakır: 0412 326 1156
AFAD Hatay: 0326 112 0000
AFAD Maraş: 0344 221 4991
AFAD Gaziantep: 0342 428 1118
AFAD Adana: 0322 227 2854
AFAD Adıyaman: 0416 216 1231
AFAD Şanlıurfa: 0414 313 7290
AFAD Malatya: 0422 212 8432
AFAD Mardin: 0482 212 3740

❗❗️03441120000

Enkaz altında bu numaraya konum veya adres bilginizi atabilirsiniz AFAD hemen geliyor.

Şehrinizde yapılabiliyorsa kıyafet/su/erzak/battaniye vs. gönderebilirsiniz. Bu acil durumda bile dışarda kalanlara parayla eşya satan, ve fiyatları yükselten birçok aciz insan var maalesef. Özellikle kışlık ve çocuk kıyafetlerine çok ihtiyaç var.

18 yaş üstü 50 kilo ve üzeri, herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmayan, son bir yıl içinde ameliyat olmamış dövme piercing yaptırmamış hepatit epilepsi kalp hastası ve diğer tüm kronik hastalıklara sahip olmayan herkes kızılaya kan vermeye gidebilir.

Elimde şu an Ankara ve İstanbul kan merkezlerinin nerede olduğuna dair bilgi var, daha fazlasına ulaşırsam mutlaka ekleme yaparım.

-İstanbul

Avrupa Yakası:
•Şirinevler meydan
•Esenler meydan
•Eminönü meydan
•Çapa kan merkezi
•Cevahir avm önü

Anadolu Yakası:
•Sümer günay kan alma birimi
•Ümraniye meydan
•Madenler meydan
•Tuzla devlet hastanesi
•Kadıköy meydan
•Üsküdar meydan
•Zeynep kamil kan merkezi

-Ankara:
•Mamak kan merkezi (Dikimevi mevkii)
•Bilkent şehir hastanesi
•Kızılay karanfil sokak
•Kızılay güvenpark
•Batıkent gimsa (batıkent metro çıkışı)
•Etik şehir hastanesi
•Gimsa market piyade şubesi (Etimesgut)
•Keçiören kuyubaşı metro çıkışı
•Sıhhiye meydan (sıhhiye metro çıkışı)
•Yenimahalle kaymakamlığı (Yenimahalle metro mevkii)

Yeniden hepimize geçmiş olsun, elimden ne gelirse yapmaya çalışacağım, dikkatli olun ve sağlıcakla kalın.

sante said:
Esenlikler,

Depremin yaşandığı bölgelerde bulunan bütün centil kardeşlerimize geçmiş olsun. Can kaybı olanların başı sağ olsun. Arçıtlar ve tehlike hâlâ devam ediyor, Türkiye'nin neresinde olursanız olun deprem çantanız hazır olsun, dikkatli olun. Deprem bölgesindeyseniz, lütfen evlere ya da tehlikeli kapalı alanlara girmeyin. Paniklemeyin, sakin olun. Spritüel Satanistler olarak zaten korunuyorsunuz, Tanrılar herhangi bir acil durumda size yardımcı olacaktır. Ne olur ne olmaz birkaç ufak bilgi vereceğim bunları kaydedebilirsiniz, yayabilirsiniz her ihtimale karşı bir köşede bulunsun diye paylaşıyorum. Öncelikle:

❗️ACİL DURUMLAR İÇİN❗

❗❗️03441120000

Enkaz altında bu numaraya konum veya adres bilginizi atabilirsiniz AFAD hemen geliyor.

Şehrinizde yapılabiliyorsa kıyafet/su/erzak/battaniye vs. gönderebilirsiniz. Bu acil durumda bile dışarda kalanlara parayla eşya satan, ve fiyatları yükselten birçok aciz insan var maalesef. Özellikle kışlık ve çocuk kıyafetlerine çok ihtiyaç var.

18 yaş üstü 50 kilo ve üzeri, herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmayan, son bir yıl içinde ameliyat olmamış dövme piercing yaptırmamış hepatit epilepsi kalp hastası ve diğer tüm kronik hastalıklara sahip olmayan herkes kızılaya kan vermeye gidebilir.

Elimde şu an Ankara ve İstanbul kan merkezlerinin nerede olduğuna dair bilgi var, daha fazlasına ulaşırsam mutlaka ekleme yaparım.

-İstanbul

Avrupa Yakası:
•Şirinevler meydan
•Esenler meydan
•Eminönü meydan
•Çapa kan merkezi
•Cevahir avm önü

Anadolu Yakası:
•Ümraniye meydan
•Madenler meydan
•Tuzla devlet hastanesi
•Kadıköy meydan
•Üsküdar meydan

-Ankara:
•Bilkent şehir hastanesi
•Kızılay karanfil sokak
•Kızılay güvenpark
•Etik şehir hastanesi

Yeniden hepimize geçmiş olsun, elimden ne gelirse yapmaya çalışacağım, dikkatli olun ve sağlıcakla kalın.

Deprem bölgeleri için bağış yapabileceğiniz, yardımda edebileceğiniz bazı güvenli yerler ver kurumlar:

Haluk levent
Ahbap Derneği
İş Bankası
TR120006400000110211380059
https://ahbap.org/bagisci-ol

AFAD' üzerinden 'DEPREM' yazıp 1866'ya sms göndererek 20TL yardımda bulunabilirsiniz

https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2

Kızılay
https://www.kizilay.org.tr/bagis

Bazı üniversiteler de kendi çaplarında yardım gönderme kampanyaları başlatıyor, öğrenci olanlar okulları aracılığıyla da yardımda bulunabilir. Bununla beraber evinize en yakın muhtarlıklar da yardım malzemesi kabul ediyor.

Pegasus666 said:
Öncelikle UP

HAARP'a küçüklüğümden beri inanmadım, inanmam. Bilime ve fiziğe aykırıdır ve komplo teorisi kabul ederim.

Lakin son yaşananlar beni bile şaşırttı. Normal bir şey değil. Üst üste 3 şehir yıkıldı. En büyük suçlu malzemeden kısan müteahhitler bunda hemfikiriz. Bu deprem ise insanın bir suçlu arayıp Tanrıya isyan etmesi büyüklüğünde bir olaydı. Yine de hayatını kaybedenlere ve yakınlarına saygı açısından bu tarz ucuz fikirleri ortalık yerde dillendirmemek ve yaşananlara hayatın doğal akışının parçası olarak bakmak önemlidir.

Demagoji yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. Sakin ve tedbirli olmanızı dilerim.

Açıkçası ne yalan söyleyeyim, bana pek normal gelmiyor. Bu kadar fazla yerde böylesine şiddetli depremler olması ve devam eden şiddetli arçıtlar...Uzmanların devamlı olarak bu konuda uyarı yapmasına rağmen böylesine bir sorumsuzluk yapılması (bilerek ya da bilmeyerek çok derine girmemeyi tercih ediyorum.) kafa karıştırıcı. Üstelik Türkiye'nin uluslararası yardıma açık alarm durumuna ilk yanıt ABD ve İsrail'den geldi. Kötü yahut depremi yaşayanlara saygısızlık edecek hiçbir söylemde bulunmak istemem, elbette bu bir doğal afet fakat şahsi fikrim bundan fazlasının da olduğu yönünde.

Pegasus666 said:
Öncelikle UP

HAARP'a küçüklüğümden beri inanmadım, inanmam. Bilime ve fiziğe aykırıdır ve komplo teorisi kabul ederim.

Lakin son yaşananlar beni bile şaşırttı. Normal bir şey değil. Üst üste 3 şehir yıkıldı. En büyük suçlu malzemeden kısan müteahhitler bunda hemfikiriz. Bu deprem ise insanın bir suçlu arayıp Tanrıya isyan etmesi büyüklüğünde bir olaydı. Yine de hayatını kaybedenlere ve yakınlarına saygı açısından bu tarz ucuz fikirleri ortalık yerde dillendirmemek ve yaşananlara hayatın doğal akışının parçası olarak bakmak önemlidir.

Demagoji yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. Sakin ve tedbirli olmanızı dilerim.

Şu an deprem gerçekten büyük bir olay oldu. Sadece doğusunda değil batısında da deprem oldu Türkiye'nin. Bence bu yaptığı kötü bir şey değildi. Güzel bir duyuruydu.

Pegasus666 said:
sante said:
sante said:
Esenlikler,

❗️ACİL DURUMLAR İÇİN❗

❗❗️03441120000

-İstanbul

Avrupa Yakası:
•Şirinevler meydan
•Esenler meydan
•Eminönü meydan
•Çapa kan merkezi
•Cevahir avm önü

Anadolu Yakası:
•Ümraniye meydan
•Madenler meydan
•Tuzla devlet hastanesi
•Kadıköy meydan
•Üsküdar meydan

-Ankara:
•Bilkent şehir hastanesi
•Kızılay karanfil sokak
•Kızılay güvenpark
•Etik şehir hastanesi

Deprem bölgeleri için bağış yapabileceğiniz, yardımda edebileceğiniz bazı güvenli yerler ver kurumlar:

Haluk levent
Ahbap Derneği
İş Bankası

AFAD' üzerinden 'DEPREM' yazıp 1866'ya sms göndererek 20TL yardımda bulunabilirsiniz

Kızılay

Bazı üniversiteler de kendi çaplarında yardım gönderme kampanyaları başlatıyor, öğrenci olanlar okulları aracılığıyla da yardımda bulunabilir. Bununla beraber evinize en yakın muhtarlıklar da yardım malzemesi kabul ediyor.

ÇTT bir yardım veya uygulama yaparsa sizinle iletişime geçip bilgilendirmek istiyorum. Mail hesabınızı rica edebilir miyim?

Elbette

[email protected]

sante said:
sante said:
Esenlikler,

❗️ACİL DURUMLAR İÇİN❗

❗❗️03441120000

-İstanbul

Avrupa Yakası:
•Şirinevler meydan
•Esenler meydan
•Eminönü meydan
•Çapa kan merkezi
•Cevahir avm önü

Anadolu Yakası:
•Ümraniye meydan
•Madenler meydan
•Tuzla devlet hastanesi
•Kadıköy meydan
•Üsküdar meydan

-Ankara:
•Bilkent şehir hastanesi
•Kızılay karanfil sokak
•Kızılay güvenpark
•Etik şehir hastanesi

Haluk levent
Ahbap Derneği
İş Bankası

Kızılay

❗❗❗️ÇOMÜ Butik yardımı

Ülkemizde meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlarımızın İhtiyaçlarını karşılamak için olası ihtiyaç malzemeleri şu şekildedir.

Bebek bezi
Isıtıcı
Battaniyeler
Bebek maması
Kuru gıda
Hijyen malzemeleri
Sağlık malzemesi
Hijyenik ped
Atkı
Şapka
Eldiven
26-39 numara bot
0-12 yaş mont

Ürünleri, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi

Hasan Mevsuf Spor Salonunda bulunan ÇOMÜ Butik alanına teslim edebilirsiniz.

ÇOMÜ Butik alanı 11.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İletişim numarası: 0530 353 19 20

Bilgi için Pegasus kardeşimize teşekkürler. Elinizden ne geliyorsa yapmaktan çekinmeyin.

Esenlikler,
Deprem bölgesi ve deprem olma olasılığı olan şehirlerdeki SS kardeşlerimiz AFAD Acil Çağrı uygulamasını yükleyerek konumlarını uygulamaya girsinler. Ölüm altında olsanız ve ya olası bir deprem sonrası kalsanız yardım çağrısında da bulunabilirsiniz. Şarjınız bitse de konumunuz sistemde kalıyor ve dediğim gibi acil yardım talebinde bulunabiliyorsunuz. Dilerim ki bir işe yarar. Sağlıcakla kalın.
İyi günler dilerim.

https://www.otelz.com
Deprem bölgelerinde, depremzadelere ücretsiz konaklama hizmeti veren otelleri paylaşıyor, kalacak yer bulamayan kardeşlerimiz varsa eğer ulaşabilirler.
Türk hava yolları da yardım için gönüllü olanları uçakla bölgelere gönderdi, o bölgeler de bulunan veya yakınları orada olan varsa (özellikle Adıyaman -Gaziantep - Urfa civarı) iletişim kurabilecekleri numaralar verebilirim.

[email protected]

sante said:
Esenlikler,

❗️ACİL DURUMLAR İÇİN❗

❗❗️03441120000

-İstanbul

Avrupa Yakası:
•Şirinevler meydan
•Esenler meydan
•Eminönü meydan
•Çapa kan merkezi
•Cevahir avm önü

Anadolu Yakası:
•Ümraniye meydan
•Madenler meydan
•Tuzla devlet hastanesi
•Kadıköy meydan
•Üsküdar meydan

-Ankara:
•Bilkent şehir hastanesi
•Kızılay karanfil sokak
•Kızılay güvenpark
•Etik şehir hastanesi

Zar zor internet bulabildim herkes çok zor durumda bu kadar yardim için bağış yapılıyorsa nerde bu yardımlar anlamıyorum, insanlar aç susuz çadır bile yok haberlerdeki çoğu şey yalan . Marketler yağmalanıyor özellıkle ekmek ve suya çok ihtiyaç var umarım en kısa zamanda yardim edilir ,şeytan baba yardımcımız olsun!

stayhigh666 said:
Zar zor internet bulabildim herkes çok zor durumda bu kadar yardim için bağış yapılıyorsa nerde bu yardımlar anlamıyorum, insanlar aç susuz çadır bile yok haberlerdeki çoğu şey yalan . Marketler yağmalanıyor özellıkle ekmek ve suya çok ihtiyaç var umarım en kısa zamanda yardim edilir ,şeytan baba yardımcımız olsun!

Çok geçmiş olsun... En kısa zamanda yardımların ulaşabilmesi dileğiyle. Asker de artık görev almalı. Kendi güvenliğinizi sağlamaya çalışın. Fırsatçılara karşı gözünüzü açık tutun. Eğer arabanız varsa AFAD'ın, polisin kontrol altında tuttuğu yerlere gidin ve buralardan uzaklaşmayın.

stayhigh666 said:
sante said:
Esenlikler,

❗️ACİL DURUMLAR İÇİN❗

❗❗️03441120000

-İstanbul

Avrupa Yakası:
•Şirinevler meydan
•Esenler meydan
•Eminönü meydan
•Çapa kan merkezi
•Cevahir avm önü

Anadolu Yakası:
•Ümraniye meydan
•Madenler meydan
•Tuzla devlet hastanesi
•Kadıköy meydan
•Üsküdar meydan

-Ankara:
•Bilkent şehir hastanesi
•Kızılay karanfil sokak
•Kızılay güvenpark
•Etik şehir hastanesi

Evet, twitter üzerinden olayları takip ediyorum. Her ne kadar "ulaşılmayan yer yok." deseler bile çoğu yere henüz yardım ulaşamamış. Erzak, su, eşya eksiklikleri var. Yollardan ve havadan kaynaklı ulaşımda bazı sıkıntılar olduğunu söylüyorlar. Proton mail üzerinden bana bulunduğunuz yeri paylaşabilirsen elimden geldiğince yayabilirim, aynı şekilde herhangi bir ihtiyaç durumunda da benimle iletişime geçebilirsin ([email protected]) elimden ne geliyorsa yaparım. Olabildiğince tedbirli ol, kendine dikkat et, dünden beri hepiniz için dua ediyorum. Şeytan sizi korusun.

Esenlikler,

Hatay'da bulunan S.S kardeşlerimiz için duyurulur:

Hatay’daki arama-kurtarma çalışmalarına katılacak olan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) personeli de Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait uçak ile bölgeye ulaştırıldı.

-T.C Milli Savunma Bakanlığı

Hatay'a askeri yardım gemisi geldi. Gemiye ulaşmak isteyenler ulaşamayanlar için bir abimizin numarasını bırakıyorum. Zorda kalan arasın. numarayı JANDARMADAN aldığınızı söylemeniz yeterli. Dz. Kuv.Kd. Üçvş. Sercan GÜLER 0538 266 46 96

Önemli bir uyarı ❗❗

Bazı deprem bölgelerinde çocuk kaçırma, taciz olayları gerçekleşiyor. Bazı çocukların aileleri bulunamıyor yahut çok zor bulunuyor. Tanımadığınız insanlarla çok fazla iletişime geçmeyin, bulunduğunuz bölgede polis/asker varsa onlardan çok uzağa gitmeyin, kendinize çok dikkat edin. Özellikle de küçük yaşta, henüz reşit olmayan SS kardeşlerimiz, tedbirli olun. Böyle olaylardan yararlanmaya çalışan birçok "insan" var. Tekrar ediyorum herhangi acil bir durumda benimle iletişime geçebilirsiniz, elimden ne geliyorsa yaparım.

sante said:
Önemli bir uyarı ❗❗

Bazı deprem bölgelerinde çocuk kaçırma, taciz olayları gerçekleşiyor. Bazı çocukların aileleri bulunamıyor yahut çok zor bulunuyor. Tanımadığınız insanlarla çok fazla iletişime geçmeyin, bulunduğunuz bölgede polis/asker varsa onlardan çok uzağa gitmeyin, kendinize çok dikkat edin. Özellikle de küçük yaşta, henüz reşit olmayan SS kardeşlerimiz, tedbirli olun. Böyle olaylardan yararlanmaya çalışan birçok "insan" var. Tekrar ediyorum herhangi acil bir durumda benimle iletişime geçebilirsiniz, elimden ne geliyorsa yaparım.

Afedersiniz ama demeden geçemeyeceğim, "Yah*di tohumlu goy*mler."

Refaceous said:
sante said:
Önemli bir uyarı ❗❗

Afedersiniz ama demeden geçemeyeceğim, "Yah*di tohumlu goy*mler."

Kesinlike, yaşadığımız bütün kötülüklerin temeli bunlar zaten, kökten çürütmek lazım.

ThanaReal said:
ThanaReal said:
Pegasus666 said:
Anasını satayım millet AFAD geliyor diye seviniyor AFAD diyor ki para yok üç beş lira atın. Komedi gibi ülke.

Esenlikler,

Ben yardım yapmak istemiyorum ve yapmayacağım açık söyleyeyim. Çünkü ben vermiyor muyum o kadar vergi?

NEDEN BİRAZ DAHA VERGİ VEREYİM Kİ YARDIM OLSUN DİYE?

Zaten vereceğim parayı vermişim devlete, daha ne istiyorlar ne battaniye çadır yardımı ya, bir çadır alacak para mı bulamadınız, bir battaniye mi alamadınız?

Sanki o kadar az paramız varda gidip Help Turkey kampanyası başlatıyorlar, 8 milyar TL para toplanmış. O para da emin olalım ki ceplerine iniyor, zannetmiyorum yardım edildiğini.

İyi günler.
"Zaten vereceğim parayı vermişim devlete, daha ne istiyorlar ne battaniye çadır yardımı ya, bir çadır alacak para mı bulamadınız, bir battaniye mi alamadınız?"

"Siz" gizli öznesini kullandığım bu cümle, devlete yönelikti. Battaniye mi alamadınız diye depremzedelere söylemedim, devlet niye alamıyor dedim.

Yanlış anlaşılmasın diye belirtmek istedim.

Bu konuda ne deseniz haklısınız fakat durum ortada. Devlet ülkeyi sömürüyor, bu bilinen bir şey. Halkımız çok zor zamanlar geçiriyor, devlet halka destek olmuyorsa, yeterince hizmet etmiyorsa biz birbirimize destek olmalıyız. Elbette ne bağış yapmak zorundasınız ne de yardım. Toplumda en bilinçli olanlar biziz, çoğu şeyin belli bir kesimin aksine farkındayız dolayısıyla sorumluluk bize düşüyor. Bugün depremi atlatırız, yarın devleti düzenleriz, her şey sırayla.

ThanaReal said:
sante said:
ThanaReal said:
"Zaten vereceğim parayı vermişim devlete, daha ne istiyorlar ne battaniye çadır yardımı ya, bir çadır alacak para mı bulamadınız, bir battaniye mi alamadınız?"

"Siz" gizli öznesini kullandığım bu cümle, devlete yönelikti. Battaniye mi alamadınız diye depremzedelere söylemedim, devlet niye alamıyor dedim.

Bu konuda ne deseniz haklısınız fakat durum ortada. Devlet ülkeyi sömürüyor, bu bilinen bir şey. Halkımız çok zor zamanlar geçiriyor, devlet halka destek olmuyorsa, yeterince hizmet etmiyorsa biz birbirimize destek olmalıyız. Elbette ne bağış yapmak zorundasınız ne de yardım. Toplumda en bilinçli olanlar biziz, çoğu şeyin belli bir kesimin aksine farkındayız dolayısıyla sorumluluk bize düşüyor. Bugün depremi atlatırız, yarın devleti düzenleriz, her şey sırayla.

Esenlikler,

Aslında, haklısınız. Fakat ne yazık ki o yardımlar bile onlara ulaşıyor mu emin değiliz. O insanların hangisinin çadırı var bir bakın, hiçbirinin yok.

Deprem bölgesine yakınım, Antep'te yaşayan arkadaşlarım var. Denilene göre ilk gün hiç yardım yapılamamış, bugün daha yeni yeni yiyecek yardımları yapılıyor. Deprem çok kötüydü umarım olabilecek en kısa sürede toparlanabiliriz. Devlet yapmadıysa ben niye yapayım diyerek yardım etmeyen, insanları ölüme sürükleyen çok insan var. Şimdilik güvenilir stklara yardım ederseniz en azından insanların hayatı kurtulur, sonrasına bakılır elbet. Devlette olan elbet değişir ama giden canlar geri gelmez.

ThanaReal said:
sante said:
ThanaReal said:

Esenlikler,

Aslında, haklısınız. Fakat ne yazık ki o yardımlar bile onlara ulaşıyor mu emin değiliz. O insanların hangisinin çadırı var bir bakın, hiçbirinin yok.

Çoğu şey yol aksaklıkları yüzünden ulaşamamış diye biliyorum. Bizzat deprem alanında bulunan insanlarla da iletişime geçebilirsiniz. Ben ayrı olarak deprem alanında olan birine iban yoluyla ulaştım mesela. Ancak dediğim gibi, bağış vs. yapmak zorunda değilsiniz. Kan yardımı önemli, elbette bunu da yapmak zorunda değilsiniz. Zaten burada hiçbirimiz belli bir sınırın üstünde yardım edemeyiz. Belli kurumlarla iletişime geçmek, otellerin açılması için istekte bulunmak, kayıp kişilerin haberini yaymak yapabileceğimiz en iyi şeylerden. Gördüğüm kadarıyla geçen günlere göre ortalık biraz daha sakinleşti fakat tehlike hâlâ devam ediyor. Ve dediğinize de katılıyorum, depremi yaşayan birçok insan haberlerin doğru olmadığını, çadırların yeterli olmadığını söylüyor. Diyecek pek bir şeyim yok, rezalet bir durum. Sivilin yardımına sivil yetişmeye çalışıyor. Biz sonrası için hazırlıklı ve dikkatli olalım.

TÜRK OCAKLARI BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

YARDIM HESAPLARIMIZ TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ T.C. ZİRAAT BANKASI BALGAT/ANKARA ŞB. TR060001001395342775045010

TOGM CARİ EUR

1395-34277504-5032

TOGM CARİ USD 1395-34277504-5031

Deprem için başsağlığı diliyorum, umarım Türkiye'deki tüm SS meslektaşlarım iyidir.

Zaman yetersizliği nedeniyle Türkçe öğrenme projesini bir kenara bıraktım ve kalan zamanımı İspanyolca çevirilere ayırmak zorundayım, artık buraya gelmememin tek nedeni bu.

Wotanwarrior said:
Deprem için başsağlığı diliyorum, umarım Türkiye'deki tüm SS meslektaşlarım iyidir.

Zaman yetersizliği nedeniyle Türkçe öğrenme projesini bir kenara bıraktım ve kalan zamanımı İspanyolca çevirilere ayırmak zorundayım, artık buraya gelmememin tek nedeni bu.

Çok teşekkür ederiz. Şuana kadar ulaşabildiğimiz ve HP Kobra'nın da açıkladığı üzere iyiler.
Ancak Deprem dalında uzman olan bazı kişiler diğer fay hattının da yakın bir zamanda kırılabileceğini söylüyor ve çoğu yere maalesef ki malzele yardımı, kurtarma ekibi desteği gitmiyor, daha doğrusu ulaşamıyor.(kesin bilgi, birinci ağızdan aldım) Şehirlerde sinyal kesici araçlar geziyor.(dilerim ki bu doğru değildir ama yüksek ihtimalle doğrudur) Dilerim ki bir an önce bu durumu atlatırız.

Kolaylıklar dilerim, tekrar teşekkür ederiz.

Her ne kadar biraz geç olsa da, başımız sağ olsun, ölenler ışık içinde yatsınlar...

Ekran Resmi 2024-02-06 13.42.44.png

Aileler toptan yok oldu, bir sürü soy ağacının sonu geldi. Canımızdan can kanımızdan kan gitti. 03.02'de olan 99 depreminde 03.20'de asker yoldaydı, moloz altında insanlar inlerken 36 saat kışlada bekledi 6 Şubat 2023. Can çekişen insanlara selalarını dinlettiler. Ölen öldü kurtulanın hali yaman. İnsanlar hala depremde ölmemiş, tedaviye gönderilmiş çocuklarını arıyor. Satılabilecek kadar değerli olan demiri, bilmem neyi götürdüler cesetleri çürümeye bıraktılar. Kaç ölümüz olduğunu bile bilmiyoruz. Birinci yıl dönümünde depremi anmaya yasak getirdiler. Kelimelerim yetmiyor. Öfkem asla bitmeyecek.

View attachment 679

Aileler toptan yok oldu, bir sürü soy ağacının sonu geldi. Canımızdan can kanımızdan kan gitti. 03.02'de olan 99 depreminde 03.20'de asker yoldaydı, moloz altında insanlar inlerken 36 saat kışlada bekledi 6 Şubat 2023. Can çekişen insanlara selalarını dinlettiler. Ölen öldü kurtulanın hali yaman. İnsanlar hala depremde ölmemiş, tedaviye gönderilmiş çocuklarını arıyor. Satılabilecek kadar değerli olan demiri, bilmem neyi götürdüler cesetleri çürümeye bıraktılar. Kaç ölümüz olduğunu bile bilmiyoruz. Birinci yıl dönümünde depremi anmaya yasak getirdiler. Kelimelerim yetmiyor. Öfkem asla bitmeyecek.
Isyan nedir işte böyledir güçlüden hesab soramazsın olan garibana olur güç orda öyle bekler senin yapacak birseyin olmaz geçen sene insanlar pisipisine öldü nerde bu adalet nerde biryerde haksızlık varsa ve insanlar buna vicdansız bir şekilde tepkisiz kalıyorsa batsın sizin insanlığıniz bütün herşey gözümde sıfırlanır vicdansizlar vicdan herşeyden üstündür

Deprem olmadan önce gece boyu uyuyamamıştım bir türlü. Sonra sabah haberleri gördüm. Başta çok büyük bir şey olmadığını sanmıştım...ama sonra gerçekten sonrası korkunçtu. Şuan bu mesajı bile ağlayarak yazdım. Sanki o depremi bende orada bulunup yaşamışım gibi hissediyorum.
Orada benim ülkemin insanları öldü ve yerlerine otobüsler dolusu ülkemizin zaten olmayan huzurunu daha da bozacak insanlar getirildi. İnsanlar ölüme terk edildi, ihmalden öldü. Enkaz altından çıkartılanlar da açlıktan, susuzluktan, soğuktan donarak öldüler.
Çoğu çocuğun kaçırılmasına göz yumuldu, bir sürü çocuk kaçırıldı. Yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağım yalanlarıyla depolarına götürüp stoklayıp da fahiş fiyatlara satmaya yeltenenler oldu. Böylesine hüzün yüklü bir olayı kendilerince fırsata çevirenler oldu...
Yıkılan binaların tüm depreme dayanıklılık analizleri ve belgeleri bulunan bir binayı sapasağlamken kendi yaptıklar, göz yumdukları ortaya çıkmasın diye yıktılar. Onca şeye rağmen hala ayakta durmaya çalışıyoruz. Umuyorum ki her şey çok daha güzel olur.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back