Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Deprem

Ludovica

New member
Türkiye bugün zor bir gün atlattı. Herkese geçmiş olsun. Umarım en az hasarla atlatırız depremi. Afad ohal ilan etmiş duyduğum kadarıyla *emin değilim*. Mümkünse bir süre binalardan uzak durun. İyi günler.

Ludovica said:
Türkiye bugün zor bir gün atlattı. Herkese geçmiş olsun. Umarım en az hasarla atlatırız depremi. Afad ohal ilan etmiş duyduğum kadarıyla *emin değilim*. Mümkünse bir süre binalardan uzak durun. İyi günler.

Esenlikler,
Umarım ki iyilerdir. Hasarımız çok büyük değil sanırsam, dilerim ki büyümez. Belediye tüm binaları boşalttırıyormuş duyduğum kadarıyla. Göçük altında kalan insanlara hemen ulaşmaları dileğiyle.
İyi günler.

Esenlikler,
4. derece yardım çağrısı ilan edilmiş. Depremin etkisi sanırım sandığımızdan daha büyük olmuş. Tekrar deprem oldu haberini aldım az önce. Tespit edilen 1000 ölümüz olduğu söyleniyor şu anda. Bir an önce bu zor durumu atlatmamız dileğiyle.
İyi günler.

Ludovica said:

Tanrılar sağolsun 2 tane 7.7 şiddetindeki depremi burnum kanamadan atlattım. Korunduğumu hissedebiliyorum... Lakin kaderde kendi arkadaşlarını enkazdan çıkarmak da varmış.

Hype0 said:
Tanrılar sağolsun 2 tane 7.7 şiddetindeki depremi burnum kanamadan atlattım. Korunduğumu hissedebiliyorum... Lakin kaderde kendi arkadaşlarını enkazdan çıkarmak da varmış.

Başınız sağ olsun...

Hype0 said:
Ludovica said:

Geçmiş olsun, siz kendinize olabildiğince dikkat edin.

Pegasus666 said:
Arkadaş paylaştı. Paniğe sevk etmek istemem ama o bölgede yaşayanlar için tedbirli olmakta fayda var.

Screenshot-20230206-155308-Instagram.jpg

Sadece orada değil 15 ilde daha deprem bekleniyor. Marmara'da da deprem oldu.

Hype0 said:
Ludovica said:

Çok geçmiş olsun...

alexia6512 said:
Pegasus666 said:
Arkadaş paylaştı. Paniğe sevk etmek istemem ama o bölgede yaşayanlar için tedbirli olmakta fayda var.

Asılsız haber bunlar. Doğruluk payı yok

8.5 şiddetinde olmayabilir belki ama depremden sonra artçı depremler olur. Dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var.

Hype0 said:
Ludovica said:

Baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Ludovica said:

Esenlikler,
Depremi yaşayan herkese geçmiş olsun.
Kendi durumum içerisinde yapabildiğim yardımı yaptım.Çok çok dikkatli olun.

Pegasus666 said:

Bu tür haberlerin yalan olduğu söylendi. Şuan resmi kaynaklar dışında kimsenin vereceği haberlere inanmayın. Duyduğum kadarıyla bu yalanı atan/yayan kişiler olaylardan sonra göz altına alınacakmış halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekten.

Pegasus666 said:
Bahzusua45 said:
Pegasus666 said:

Bu tür haberlerin yalan olduğu söylendi. Şuan resmi kaynaklar dışında kimsenin vereceği haberlere inanmayın. Duyduğum kadarıyla bu yalanı atan/yayan kişiler olaylardan sonra göz altına alınacakmış halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekten.

Halkı paniğe sevk etmekten* demek istediniz sanırım.

Dediğim gibi fazla bakmadım. Düzelttiğin için teşekkür ederim.

Tüm Spiritüel Satanist kardeşlerim, ülkemizde yaşanan depremlerin ne kadar şiddetli ve sarsıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendi insanlarımız ve kendi centil halkımız çok zor durumdalar. Büyük bir kayıp yaşadılar ve mental olarak iyi değiller. İçlerinde bizim kardeşlerimizden de olabilir. Beklemiyorduk ve gecenin bir saatinde ansızın geliverdi deprem. Çoğu kişi evinden bile çıkamadı. Çıkabilenlere ne mutlu. Gözlerimiz onların acılarına şahit oldu. Türkiye'nin en büyük depremlerinden biri bu oldu.

Ne yazık ki oradaki insanlarımız bunun etkisinden kolayca çıkamayacak. Onların maddi ve manevi desteğe ihtiyaçları olacak. Eğer bu kişileri tanıyorsanız onları iyileştirmek için onlara yardım edin. Evet koca bir facia ve yıkım yaşandı.

Aranızda depremden etkilenen birileri varsa lütfen zihinsel kontrolünüzü kaybetmeyin ve olabildiğince güçlü kalmaya çalışın. Ailenizin ve sizin can güvenliğini yerindeyse veya maddi açıdan zarar görmüşseniz bile ilk düşüneceğiniz şey hayatta kalmış olmanız olsun.

Burada en önemli olan şey yaşıyor olmanızdır. Her biriniz benim kardeşimsiniz ve hepinizin acısına bende ortağımdır. Bu herkes için böyledir. Bu faciayı yaşayan kardeşlerim biliniz ki yanınızdayız. Tanrılara sizler için sesleniyoruz ve sizler için yardımlar diliyoruz. En kısa sürede tüm bunları aşacağımızı umut ediyoruz. Sizden ricam lütfen güçlü kalın ve bunu yitirmeyin.

Şeytan ve Tanrı(ça)lar centil halkımızın her daim yanında olsun...

Arkadaşlar gerçekten çok komik sinirden gülüyorum şu an

FoW4exQWYAI7cuP

satou said:

FoW4exQWYAI7cuP

Milletin yatacak yeri yok, soğuktan donuyorlar, mescit gönderiyorlar. Aynen harika...

satou said:

FoW4exQWYAI7cuP

Ekmek bulamıyorlarsa o zaman pasta yesinler der gibi gerçekten. Oradaki herkeste "ah bi mescid olsa da ibadet etsek" derdilerdi zate neyshe.

Baroness Blossom said:
satou said:

FoW4exQWYAI7cuP

Ekmek bulamıyorlarsa o zaman pasta yesinler der gibi gerçekten. Oradaki herkeste "ah bi mescid olsa da ibadet etsek" derdilerdi zate neyshe.

Abi dur yazamicam sinirlerim bozuldu

Sabahtan beri saçma sapan şeyler görüyorum ama böylesi de ne bileyim.. İki gündür yardım için sonsuz sayıda tweet atılıyor sonra karanlıkların içinden birden mobil mescit çıkıyor ortaya umarım shop falandır

satou said:

Sabahtan beri saçma sapan şeyler görüyorum ama böylesi de ne bileyim.. İki gündür yardım için sonsuz sayıda tweet atılıyor sonra karanlıkların içinden birden mobil mescit çıkıyor ortaya umarım shop falandır

Bende zaten sinir fln kalmadı artık.

Ülkeden ben umudumu kestim halktan da bu yüzden sadece sizleri önemsiyorum çünkü 1999 yılından beri alınan deprem vergileriyle bir uçak alınırdı şuana kadar neden hiçbirşey yapılmıyor neden herkes aç ve soğukta donuyor ve halk vicdanen kendi isteğiyle yardımlar gönderek oradaki insanları korumaya çalışıyorlar diye delireyom.

Birde etrafta "MehEhDi GekiĞoR" diye koşturan sözde bu depremlerin olmasını gerektiğini düşünen bir beyinsizlik virüsüne yakalanmış birkaç bin embesil var. Şu yardım olayları fln geçsin zina yaptıkları için oluyo tüm bunlar diyip şeriatla bi iç savaş fln çıkarmaya kalkarlar.

😤😤😤😤

Baroness Blossom said:
satou said:

Bende zaten sinir fln kalmadı artık.

Ülkeden ben umudumu kestim halktan da bu yüzden sadece sizleri önemsiyorum çünkü 1999 yılından beri alınan deprem vergileriyle bir uçak alınırdı şuana kadar neden hiçbirşey yapılmıyor neden herkes aç ve soğukta donuyor ve halk vicdanen kendi isteğiyle yardımlar gönderek oradaki insanları korumaya çalışıyorlar diye delireyom.

Birde etrafta "MehEhDi GekiĞoR" diye koşturan sözde bu depremlerin olmasını gerektiğini düşünen bir beyinsizlik virüsüne yakalanmış birkaç bin embesil var. Şu yardım olayları fln geçsin zina yaptıkları için oluyo tüm bunlar diyip şeriatla bi iç savaş fln çıkarmaya kalkarlar.

😤😤😤😤

Çünkü bu felakette parmağı bulunanlar yahudi ya da yahudilerle çalışıyorlar. Onlar geldiğinden beri ülke git gide çürüdü ve halk bu kadar farkında degildi. Diğer ortadogu ulkeleri gibi şeriat getirip yobazlastırmaya calıstıkları çok bariz zaten. Git gide boyle bi duruma sürüklemeye calısıyorlar çünkü amacları yahudi dunya duzeni. O ülkelere bakabiliriz. Kotuluge sebep aranmaz, yahudilik kotuluktur. Sadece zararlar. Abi onlar insan degil ya bu ne gibi soylemler sacma, sadece kurtulmalıyız bunlardan.

Mehdiyi de.. neyse. Yiyosa denesinler iç savaşı bakalım. Şeriatmış.

Türkiye'deki SS'lerin dikkatine;
Deprem dalında uzman kişilerin dediğine göre, Türkiye'nin batısında da deprem bekleniyor. Lütfen önlemlerinizi alın! Zaten Balıkesir merkezli hafif sayılacak bir deprem 2 gün önce oldu. Lütfen kendinize çok çok dikkat edin ve iyi bakın. Şeytan Babamız, Tanrılarımız ve Tanrıçalarımızdan yardım ve koruma isteyin. Babamız, Tanrılarımız ve Tanrıçalarımız bizleri korusun ve yardım etsin.
Esen kalın.

Refaceous said:
Deprem dalında uzman kişilerin dediğine göre, Türkiye'nin batısında da deprem bekleniyor. Lütfen önlemlerinizi alın! Zaten Balıkesir merkezli hafif sayılacak bir deprem 2 gün önce oldu. Lütfen kendinize çok çok dikkat edin ve iyi bakın. Şeytan Babamız, Tanrılarımız ve Tanrıçalarımızdan yardım ve koruma isteyin. Babamız, Tanrılarımız ve Tanrıçalarımız bizleri korusun ve yardım etsin.
Esen kalın.

Batı Tarafta beklenilen depremin yalan olduğu ile ilgili söylentiler var. Gerçekten böyle bir resmi duyuru var mı Ref ? Varsa lütfen paylaş elimdeki son birkaç parayı deprem çantası yapmada harcıycam.

Baroness Blossom said:
Refaceous said:
Esen kalın.

Batı Tarafta beklenilen depremin yalan olduğu ile ilgili söylentiler var. Gerçekten böyle bir resmi duyuru var mı Ref ? Varsa lütfen paylaş elimdeki son birkaç parayı deprem çantası yapmada harcıycam.

Prof. Dr. Naci Görür. Son depremde de onun dediklerine dayanarak Hatay belediye başkanı 2 hafta önceden uyarmıştı.

Pegasus666 said:
Pegasus666 said:
alexia6512 said:
Asılsız haber bunlar. Doğruluk payı yok

Bu yalan olabilir ama her halükarda tedbirli olmak lazım çünkü deprem teknik olarak Van veya Elazığ'a değil Gölcük'e benziyor. Gölcük'ten iki ay sonra Adapazarı yıkılmıştı. Biriken enerjinin atılması değil, bir kırılma çatlama var.

Gözünüzden kaçmış olabilir. Yazdık bunları. Kırılma-çatlama sonucu oluşan enerji kendini bir yerde boşaltacak. Ama nerede ve ne zaman? Onu bilemeyiz.

Dediğim gibi, fay hatlarının bulunduğu bölgelerde yaşayan tüm SS kardeşlerimiz önlemlerini alsınlar! Ayrıca önümüzdeki 4 gün şebekeleri tümden kesebilirler. Dilerim ki bu haber yalandır ancak doğruluk payı yüksek...

Esenlikler,
Dün sabah Ankara merkezli yaklaşık 4 şiddetinde bir deprem oldu.
TÜRKİYE'DE BULUNAN, ÖZELLİKLE YAŞADIĞI ŞEHİR FAY HATTINDA OLAN TÜM SS KARDEŞLERİMİ UYARIYORUM, LÜTFEN TEDBİRLERİNİZİ ALIN!! Deprem belgesi olan illerimizde depremin ilk gününden beri artçılar devam ediyor, daha şiddeti bir depremin diğer fay hatlarında görülme ihtimali de ÇOK YÜKSEK! Lütfen, hepinizden ricam aura korumayı düzenli olarak yapmanız, Şeytan Babamız, Tanrılarımız ve Tanrıçalarımızdan yardım istemeniz ve önlem almanız.
İyi geceler dilerim...

Pegasus666 said:
Esenlikler

Tüm dersleri verip okulumu bitirmek üzereyken bahar dönemi okulların açılışı ertelendi. Deprem bölgesindekiler olduğu kadar bölgenin dışındakiler de psikolojik anlamda iyi değiller. Özellikle şehirlerine alışmış ve ayrılmak zorunda kalan kardeşlerimin de. Dolayısıyla saat başı felaket tellalı haberleriyle panik ve stres yaratmamanızı tavsiye ediyorum. Bright Truth'a da gereken özeni göstereceği konusunda güveniyorum (topic disapproved).

Konuya gelecek olursak, dikkatli olmakla yumurta kabuğu üzerinde yürümek farklı şeylerdir. Gereken bilgileri verdik, uyarıları yaptık, sürekli kırmızı alarm verdirecek bir durum söz konusu değil bu alanda.

İyi günler.
Esenlikler,

Pega, Ref yardımcı olmaya ve bilgi vermeye çalışıyor ve buradaki herkes sen ve ben dahil herkes endişe ve panik halinde evet sürekli bilgilendirme bunu iyice tekikleyebilir ama yinede hiç bilgilendirilmemekten iyidir. Biliyorum oldukça endişelisin ama lütfen sakin olmaya çalış mail at belki seni sakinleştirebilirim. Ve hayır Ref stresi artırmaya yönelik birşey yapmıyor.

İyi günler.

Ailecek hatırı sayılır bir miktarda alışveriş yaparak deprem bölgesine gönderdik. Marketlerdeki raflar bomboş, benim gördüğüm ayrıca market çalışanları da ürünleri toplayıp, gönderiyor. Muhtemelen toplu alımlar yapılıyor. Biz ürünleri yerel belediyemizdeki bir toplama noktasına götürdük. Ağır kolileri taşımak için yüzlerce insandan oluşan zincirler kurulmuş ve elden ele koliler taşınarak tırlara yükleniyor. Gerçekten burada büyük bir birlik söz konusu.

Elbette insan bu birliği görünce etkileniyor ancak bu birliği yaratanın da ihmal olduğunun bilincinde olmak lazım. Politikacıların bu felakete rağmen hâlen insanlıktan yoksun olması ve çıkarlar doğrultusunda hareket etmesi, gerçekten siyasetin tiksindirici atmosferine uyuyor. Herkes bu ortamda ısırdığını koparma peşinde. Sinirlerinizin zıplamasını istemiyorsanız uzak durun.

Pegasus666 said:
Refaceous said:
Esenlikler,
Dün sabah Ankara merkezli yaklaşık 4 şiddetinde bir deprem oldu.
TÜRKİYE'DE BULUNAN, ÖZELLİKLE YAŞADIĞI ŞEHİR FAY HATTINDA OLAN TÜM SS KARDEŞLERİMİ UYARIYORUM, LÜTFEN TEDBİRLERİNİZİ ALIN!! Deprem belgesi olan illerimizde depremin ilk gününden beri artçılar devam ediyor, daha şiddeti bir depremin diğer fay hatlarında görülme ihtimali de ÇOK YÜKSEK! Lütfen, hepinizden ricam aura korumayı düzenli olarak yapmanız, Şeytan Babamız, Tanrılarımız ve Tanrıçalarımızdan yardım istemeniz ve önlem almanız.
İyi geceler dilerim...

Esenlikler

Tüm dersleri verip okulumu bitirmek üzereyken bahar dönemi okulların açılışı ertelendi. Deprem bölgesindekiler olduğu kadar bölgenin dışındakiler de psikolojik anlamda iyi değiller. Özellikle şehirlerine alışmış ve ayrılmak zorunda kalan kardeşlerimin de. Dolayısıyla saat başı felaket tellalı haberleriyle panik ve stres yaratmamanızı tavsiye ediyorum. Bright Truth'a da gereken özeni göstereceği konusunda güveniyorum (topic disapproved).

Konuya gelecek olursak, dikkatli olmakla yumurta kabuğu üzerinde yürümek farklı şeylerdir. Gereken bilgileri verdik, uyarıları yaptık, sürekli kırmızı alarm verdirecek bir durum söz konusu değil bu alanda.

İyi günler.

Esenlikler,
Hepimiz için zor olan bir süreçten geçiyoruz. Evet bazen abartabiliyorum bazı şeyleri ancak benim için öyle değerlisiniz ki hiçbirinize en ufak bir zarar gelsin istemiyorum. Ancak haklısın, bazen farkında olmadan bir şeylerin üzerine fazla gidiyorum. Kusura bakmayın eğer stresinizi artırdıysam ve kötü hissettirdiysem. Sadece biricik aileme zarar gelmesinden korkuyorum.
İyi günler dilerim.

Pegasus666 said:
Baroness Blossom said:
Pegasus666 said:
Esenlikler

İyi günler.
Esenlikler,

Pega, Ref yardımcı olmaya ve bilgi vermeye çalışıyor ve buradaki herkes sen ve ben dahil herkes endişe ve panik halinde evet sürekli bilgilendirme bunu iyice tekikleyebilir ama yinede hiç bilgilendirilmemekten iyidir. Biliyorum oldukça endişelisin ama lütfen sakin olmaya çalış mail at belki seni sakinleştirebilirim. Ve hayır Ref stresi artırmaya yönelik birşey yapmıyor.

İyi günler.

Esenlikler

Öncelikle bilginiz olmadığı konularda fikriniz olmasın. 2, 3, nadiren 4 şiddetli depremler düşük ölçekte daima yaşanır fakat hissetmeyiz. Bunların asıl depremle ilgisi yoktur.

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst6.asp

İki, şu an ben panik halinde ve stresli değilim, arkadaşlarım da değil, kardeşlerim de değil. Fakat bu yapılan her halükârda bizim içinde bulunduğumuz nazik durumumuza saygısızlıktır. Afetzedelerle dalga geçmekten bir farkı yoktur. Yoksa ben stresli olsam da olmasam da eğitim hayatım yanar. Aynı zamanda MEB okullarınızı tatil etmiş, size ve kendinize de saygısızlık. Artık işi çocuk oyuncağına vurmaya girer bu.

Üç, uzak gelecekte bir deprem yaşanacağından ve önlem alınması gerektiğinden burada bahsettik. Bunun tekrarı artık uygun olmaz. Kurbağa tencere ilişkisine döner. Bu dosya tekrar açılmak üzere kapanmıştır. Yeni olumlu gelişmeler neler yapılıyor vesaire bunları paylaşılır. Savaşta değiliz bir süreklilik yok. Yani şu ordu şuraya girdi tarzı bir haber gelmeyecek. Enkazın kaldırılması 1 ayı bulur.

Dört, bu nazik konuda ergen hislerini bastırıp haklı çıkmaya çalışma. Seni anlayabiliyorum, başka başlıklarda çok güzel ve anlamlı yazıyorsun fakat durman gereken sınırı bilmen lazım.

İyi günler.

Esenlikler,
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Pegasus, birinin bir konuda neler bilip bilmediğini bilmeden onu yargılamak hoş bir şey değildir.

Ayrıca eğitim hakkında olanları hepimiz bildiğimiz ve stres ortamı yaratmak ve sinir bozmaktan başka hiçbir şeye yaramayacağı için dile bile getirmedim. Bu durum beni de oldukça geriyor ve elimden geleni yapmaya çalışıyorum, ben de dahil hiçbir öğrencinin -anaokulundan üniversite dahil- sosyal ortamları olan, rahatlama alanlarının işgal edilmesini -kastım depremzedeler değil, mülteciler- yahut eğitimlerinin sekteye uğramasını istemem. Emin olun ki bunu burada isteyecek ve bunu çocuk oyuncağı olarak görecek kimse yok.

Birde, böyle bir üslupla konuşmanız bana çok saygısızca geldi, siz bilirsiniz ancak nazik durumlarda, nazik olmanız gerekir. İyi günler dilerim.

Pegasus666 said:
Refaceous said:
Pegasus666 said:
Esenlikler

Öncelikle bilginiz olmadığı konularda fikriniz olmasın. 2, 3, nadiren 4 şiddetli depremler düşük ölçekte daima yaşanır fakat hissetmeyiz. Bunların asıl depremle ilgisi yoktur.

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst6.asp

İki, şu an ben panik halinde ve stresli değilim, arkadaşlarım da değil, kardeşlerim de değil. Fakat bu yapılan her halükârda bizim içinde bulunduğumuz nazik durumumuza saygısızlıktır. Afetzedelerle dalga geçmekten bir farkı yoktur. Yoksa ben stresli olsam da olmasam da eğitim hayatım yanar. Aynı zamanda MEB okullarınızı tatil etmiş, size ve kendinize de saygısızlık. Artık işi çocuk oyuncağına vurmaya girer bu.

Üç, uzak gelecekte bir deprem yaşanacağından ve önlem alınması gerektiğinden burada bahsettik. Bunun tekrarı artık uygun olmaz. Kurbağa tencere ilişkisine döner. Bu dosya tekrar açılmak üzere kapanmıştır. Yeni olumlu gelişmeler neler yapılıyor vesaire bunları paylaşılır. Savaşta değiliz bir süreklilik yok. Yani şu ordu şuraya girdi tarzı bir haber gelmeyecek. Enkazın kaldırılması 1 ayı bulur.

Dört, bu nazik konuda ergen hislerini bastırıp haklı çıkmaya çalışma. Seni anlayabiliyorum, başka başlıklarda çok güzel ve anlamlı yazıyorsun fakat durman gereken sınırı bilmen lazım.

İyi günler.

Esenlikler,
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Pegasus, birinin bir konuda neler bilip bilmediğini bilmeden onu yargılamak hoş bir şey değildir.

Ayrıca eğitim hakkında olanları hepimiz bildiğimiz ve stres ortamı yaratmak ve sinir bozmaktan başka hiçbir şeye yaramayacağı için dile bile getirmedim. Bu durum beni de oldukça geriyor ve elimden geleni yapmaya çalışıyorum, ben de dahil hiçbir öğrencinin -anaokulundan üniversite dahil- sosyal ortamları olan, rahatlama alanlarının işgal edilmesini -kastım depremzedeler değil, mülteciler- yahut eğitimlerinin sekteye uğramasını istemem. Emin olun ki bunu burada isteyecek ve bunu çocuk oyuncağı olarak görecek kimse yok.

Birde, böyle bir üslupla konuşmanız bana çok saygısızca geldi, siz bilirsiniz ancak nazik durumlarda, nazik olmanız gerekir. İyi günler dilerim.

Esenlikler

Anlayışınız ve düşünceniz için teşekkür ederim. Dirençle karşılaştıkça üslubumu negatif anlamda değiştiriyorum. Kişisel algılamayın. Sizin pozitif tepki vereceğinizden emindim, şüpheniz olmasın.

İyi akşamlar.

Esenlikler, sizi çok iyi anlayabiliyorum, hepimiz şuan aynı durumdayız. Sonda biraz agrasifleşmişim, sizi kırdıysam özür dilerim.

Ludovica said:

Esenlikler,
Önceki yazımda yazmıştım yine yazayım, depremi yaşayanlara çok çok geçmiş olsun.
Depremle ilgili fikrimi belirtmek istediğim için bu yazıyı yazıyorum.
Depremi " x kişisi yaptı" yada yapmadı kesin olarak demiyorum,ama düşüncem (ABD gemisinin ülkemize gelmesi üzerine) astrolog,medyumlar kanalıyla depremi öğrendikleri ve politikalarını gerçekleştirdikleri yönünde. Bu görüşümün oluşmasındaki en büyük etken diğer Avrupa ülkelerinin Türkiye'yi daha fazla mülteci alma durumuna iten açıklamaları.
Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Pegasus666 said:
gizlibirvarlık said:
Ludovica said:

Esenlikler,
Önceki yazımda yazmıştım yine yazayım, depremi yaşayanlara çok çok geçmiş olsun.
Depremi " x kişisi yaptı" yada yapmadı kesin olarak demiyorum,ama düşüncem (ABD gemisinin ülkemize gelmesi üzerine) astrolog,medyumlar kanalıyla depremi öğrendikleri ve politikalarını gerçekleştirdikleri yönünde. Bu görüşümün oluşmasındaki en büyük etken diğer Avrupa ülkelerinin Türkiye'yi daha fazla mülteci alma durumuna iten açıklamaları.

Esenlikler

Astroloğa gerek yok hem Türk hem yabancı uzmanlar o bölgeden bir deprem geleceğini bas bas bağırmışlar. Fakat danışılmıştır da elbette.

İyi günler.

Esenlikler,
Doğru,uzmanlar o bölgede deprem olacağını söyledi, ama felaketten bir gün öncesini bilemezler bence.
İyi akşamlar.

Pegasus666 said:
gizlibirvarlık said:
Ludovica said:

Esenlikler,

Esenlikler

Astroloğa gerek yok hem Türk hem yabancı uzmanlar o bölgeden bir deprem geleceğini bas bas bağırmışlar. Fakat danışılmıştır da elbette.

İyi günler.

Zaten sadece Naci Görür ve Celal Şengör'ü dinleseler bilirler. Ki kaldı ki zaten onlarında sismologları var.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back