Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Güzellik Hakkında

p666

Member
Burası için önemli bir konu olmadığını biliyorum ama genç bir kız olarak da canımı acıtıyor doğrusu. Şu zamana kadar dış görünüşümle pek ilgilenmedim (?). Aslında umrumda da olmadı. Belki benim karekterimden, rahatlığımdan kaynaklı bu durum. Son zamanlarda biraz kendi üzerime düşündükten sonra berbat hissetmeye başladım. Beynimin boş olup olmadığından dış görünüşüme bu kadar taktım ya da başka bir sürü nedenden mi diye de çok düşündüm. Ne yapsam da kafam bu konudan çıkmıyor. Birkaç ay önce sırf bu yüzden kendimi öldürmeyi falan düşünüyordum. Kendime zarar vermekten nefret ediyorum aslında. Ama yine de hâlâ çok can sıkıcı, yaşamaya hakkım yokmuş gibi hissettiriyor.

Esenlikler,

Kişisel bakımınıza özen gösterin, giyim kuşamınıza dikkat edin. Egzersizlerle birlikte kendinize yakıştırdığınız, estetik bir form elde edin. Bundan sonrasında özgüveniniz yerine gelecektir.

Harekete geçmediğiniz sürece acı devam edecektir.

İyi günler.

Günümüz dünyasında dış görünüşün ne kadar önemli olduğu aşikâr. Dolayısıyla kişinin olumlu yorumlar alması ve çevresi tarafından kabul görmesi için bu konunun üzerine gitmesi gerekiyor. Burada problem yaratan unsur, sosyal medyadır. Günde yüzlerce girdiye maruz kalan insan beyni, çevresinde gördüğü kimseyi beğenmemeye başlıyor. Kişi eğer insan ilişkilerinin gerçek kalitesini nasıl ölçebileceği konusunda olgunluğa erişmemişse, ilişkileri sığ ölçütler çerçevesinde değerlendirecek ve asla samimiyetin, sıcaklığın ve değer vermenin nihai nimetlerini tadamayacaktır.

Sizin sorunuza gelince, burada fiziki ve ruhani çözümler önermek mümkündür. Fiziksel olarak güzelliğinizi arttırmak için yapabileceğiniz en sağlıklı yol, spordur. Spor, sizi olmadığınız bir vücut tipine sokmak için değil, aksine vücut tipinizi yüceltmek için olmalıdır. Bununla birlikte daha iyi bir uyku düzeni ve kişinin doğasına uygun bir diyet de yardımcı olacaktır. Bunun dışında çok hafif bir makyaj ve iyi bir giyim ile zaten toplum ortalamasının çok ama çok üzerine çıkacaksınız.

Burada makyaj, yalnızca yüzü yüceltmek için olmalı ve aşırıya kaçmamalıdır. Günümüzdeki çarpık güzellik anlayışı da yine düşman temelli bir medya pompalamasıdır. İnsanları depresyona, intihara ve felaket getiren daha başka birçok şeye sürükler. Giyim ise zaten insanın kendisini de iyi hissettirir ancak yine burada dikkatli olmalı ve moda sektörünün itaatkâr bir kölesi olmaktan kaçınmalısınız.

Ruhani çözümlere gelince genel olarak karizma ve çekicilik/güzellik büyüsü yapabilir, hayatınıza uygun partnerler çekmek için aşk büyüsü yapabilirsiniz. Asla çaresiz değilsiniz ve ihtiyacınız olan güce sahipsiniz. Siz isteyin ve bu istek doğrultusunda gerekli eylemleri gerçekleştirin ve her şey çok daha iyi olacak.

Kendinizle ilgilenmek aslında çok hoş bir şeydir. Dışarıya bakıp yaşam enerjinizi tüketmeyin. Güzellik oldukça göreceli bir kavramdır. Sizden daha güzel olduğunu düşündüğünüz birisini görünce moraliniz bozuluyor olabilir. Olduğunuzdan daha iyisi olmak isteyebilirsiniz. Ancak dış dünya için hiçbir zaman en güzeli ve en muhteşemi olmayacaksınız.

Mevcut dünya düzeninde ne yazık ki genç kızlarımızın özgüveni paramparça oluyor. Aslında bu da düşmanın bir çeşit oyunudur. El üstünde tutulan mankenler, "barbie bebekler" ve vücut tiplemeleri, gelişim çağında olan birçok genç kızımızın algısını değiştiriyor. Herkes tıpkı onlar gibi olmaları gerektiğini düşünüyor.

Günümüzde ne yazık ki herkes estetik yaptırmak istiyor ve herkes birbirinin aynısı gibi duruyor. Doğal güzellik, önemini şiddetle yitirdi. Kim "kendisi gibi" görünmek istemez ki? Onlara şahsen asla özenmedim, kendi güzelliğimi kabullendim ve tadını çıkartıyorum. Çünkü ben özelim ve tarzım, tam da karakterimi yansıtıyor ve bununla da mutluyum. Ayrıca bana bu konuda destek olan, bana her açıdan değer veren ve beni olduğum gibi seven bir erkek arkadaşım var.

Elbette sizi anlıyorum. Güzel olmak için illa ki onlar gibi görünmek zorunda olduğunuzu düşünüyorsunuz. Sapkın ve tutarsız dış dünya için kendinizi öldürmeyin, kendinizi sevin. Tanıyın yüzünüzü, saçlarınızı güzelleştirin, mis gibi kokun, bakımınızı yapın. Bunlar son derece basit şeyler ve dediğim gerçekten çok zevkli. En çok ilgiyi kendinize verin. Kendinize bir iyilik yapın ve kıyafetlerinizi de yenileyin, tarz edinin.

Hepsi sizi daha iyi hissettirecektir...

Spine said:
Günümüz dünyasında dış görünüşün ne kadar önemli olduğu aşikâr. Dolayısıyla kişinin olumlu yorumlar alması ve çevresi tarafından kabul görmesi için bu konunun üzerine gitmesi gerekiyor. Burada problem yaratan unsur, sosyal medyadır. Günde yüzlerce girdiye maruz kalan insan beyni, çevresinde gördüğü kimseyi beğenmemeye başlıyor. Kişi eğer insan ilişkilerinin gerçek kalitesini nasıl ölçebileceği konusunda olgunluğa erişmemişse, ilişkileri sığ ölçütler çerçevesinde değerlendirecek ve asla samimiyetin, sıcaklığın ve değer vermenin nihai nimetlerini tadamayacaktır.

Ruhani çözümlere gelince genel olarak karizma ve çekicilik/güzellik büyüsü yapabilir, hayatınıza uygun partnerler çekmek için aşk büyüsü yapabilirsiniz. Asla çaresiz değilsiniz ve ihtiyacınız olan güce sahipsiniz. Siz isteyin ve bu istek doğrultusunda gerekli eylemleri gerçekleştirin ve her şey çok daha iyi olacak.

Çevremdeki çoğu insan sosyal medya yüzünden kötü gözüktüğünü düşünür zaten ama şahsen ben medyada yaratılan güzellik algısını doğru bulmuyorum. Bazıları çok yapay ve çirkin gözüküyor. Yapaylıktan hoşlanmıyorum.

Zaman ayırıp cevap yazdığınız için çok teşekkürler. Dediklerinizi dikkate alacağım.

p666 said:
Burası için önemli bir konu olmadığını biliyorum ama genç bir kız olarak da canımı acıtıyor doğrusu. Şu zamana kadar dış görünüşümle pek ilgilenmedim (?). Aslında umrumda da olmadı. Belki benim karekterimden, rahatlığımdan kaynaklı bu durum. Son zamanlarda biraz kendi üzerime düşündükten sonra berbat hissetmeye başladım. Beynimin boş olup olmadığından dış görünüşüme bu kadar taktım ya da başka bir sürü nedenden mi diye de çok düşündüm. Ne yapsam da kafam bu konudan çıkmıyor. Birkaç ay önce sırf bu yüzden kendimi öldürmeyi falan düşünüyordum. Kendime zarar vermekten nefret ediyorum aslında. Ama yine de hâlâ çok can sıkıcı, yaşamaya hakkım yokmuş gibi hissettiriyor.

Hayatım şu an kendine bir söz ver, bir daha asla kendinle böyle konuşmayacaksın.

Hiç kimseye güzellik borcun yok. Sadece kendine, kendin hakkında iyi hissetme borcun var.

Herkes kendini farklı şeyler yaparak iyi hisseder. Ben kız olarak kendimle ilgilenirken kendimi çok iyi hissediyorum. Her sabah akşam cilt bakım rutinimi yaparken, ya da duş alırken. Çünkü bana ve dış görünüşüme iyi geliyor. Ama saatlerce kitap okurken ya da ders çalışırken de aynı hissin içine giriyorum çünkü bu sefer aynı şeyi zihnim için yapıyorum.

Rahatlık iyi bir şey. Ama bir partnerim olsun, yakışıklı olsun, şöyle kriterlerim var karşılasın diyorsan, o zaman kendine dikkat etmek zorundasın.

Eğer yaşadığın şeyleri sosyal medya yüzünden yaşadıysan sana önerim hepsini kapat gitsin. Emin ol vakit kaybı.

Çakralarımız açıldığında IQ'muz da yükselir. Zaten burda olduğuna göre boş kafalı değilsin, hiçbir zaman da olmayacaksın.

Bu zamana kadar kendine iyi hissettiren şeyler yapmadıysan, bunların eksikliği yüzünden de böyle hissediyor olabilirsin. Mesela her cilt tipine uygun hyaluronik asit serumu edinebilirsin. Sabah akşam temizlenmiş ıslak cilde uyguladığında hem nem ihtiyacını karşılamış olursun hem de kendine vakit ayırdığın için tatmin olmuş hissedersin. Ya da güzel kokular kullanabilirsin. Ben yatmadan önce bile parfüm sıkıyorum, yastığıma lavanta yağı damlatıyorum, kokulu mum kullanıyorum meditasyon yaparken. Bunların hepsi venüsyen etkinlikler. Ben de çok feminen bir insanım. Bunları yapmazsam kendimi iyi hissetmiyorum. Belki sen de kendine iyi gelecek şeyleri daha keşfetmedin, yapmadığın için bilmiyorsun? Doğum haritana bak, venüsünü ve ayını bul. Bulunduğu burç ve evlere bak. Açılarını incele.

Yaşamaya hakkın olup olmaması diye bir şey yok. Sen bu dünyaya geldin, burada yaşıyorsun çünkü yaşayabilecek kadar güçlüsün. Görünüşün, karakterin yaşam hakkının üzerinde bir güç sahibi değil. Hisler ve düşünceler taşa kazılı değildir bunları değiştirebilirsin. Kendi güzellik standartını yarat. Yapay şeylerden hoşlanmadığını söyledin. Aynen öyle. Çünkü kendinin güzellik standartı sensin. Kimseye bakıp ben de mi öyle olsam, keşke onun gibi görünsem demeyeceksin. Herkesin o kadar benzersiz tarafları ve güzellikleri var ki. Senin içinde aynı şeyler geçerli. Bence ayağa kalk ve kendi güzelliğini keşfet. Hem fiziksel, hem de zihinsel.

Konuşmak istersen bir mail uzağındayım.

YONE666 said:
Akay Alaz said:
p666 said:

Hayatım şu an kendine bir söz ver, bir daha asla kendinle böyle konuşmayacaksın.

Hiç kimseye güzellik borcun yok. Sadece kendine, kendin hakkında iyi hissetme borcun var.

Herkes kendini farklı şeyler yaparak iyi hisseder. Ben kız olarak kendimle ilgilenirken kendimi çok iyi hissediyorum. Her sabah akşam cilt bakım rutinimi yaparken, ya da duş alırken. Çünkü bana ve dış görünüşüme iyi geliyor. Ama saatlerce kitap okurken ya da ders çalışırken de aynı hissin içine giriyorum çünkü bu sefer aynı şeyi zihnim için yapıyorum.

Rahatlık iyi bir şey. Ama bir partnerim olsun, yakışıklı olsun, şöyle kriterlerim var karşılasın diyorsan, o zaman kendine dikkat etmek zorundasın.

Eğer yaşadığın şeyleri sosyal medya yüzünden yaşadıysan sana önerim hepsini kapat gitsin. Emin ol vakit kaybı.

Çakralarımız açıldığında IQ'muz da yükselir. Zaten burda olduğuna göre boş kafalı değilsin, hiçbir zaman da olmayacaksın.

Bu zamana kadar kendine iyi hissettiren şeyler yapmadıysan, bunların eksikliği yüzünden de böyle hissediyor olabilirsin. Mesela her cilt tipine uygun hyaluronik asit serumu edinebilirsin. Sabah akşam temizlenmiş ıslak cilde uyguladığında hem nem ihtiyacını karşılamış olursun hem de kendine vakit ayırdığın için tatmin olmuş hissedersin. Ya da güzel kokular kullanabilirsin. Ben yatmadan önce bile parfüm sıkıyorum, yastığıma lavanta yağı damlatıyorum, kokulu mum kullanıyorum meditasyon yaparken. Bunların hepsi venüsyen etkinlikler. Ben de çok feminen bir insanım. Bunları yapmazsam kendimi iyi hissetmiyorum. Belki sen de kendine iyi gelecek şeyleri daha keşfetmedin, yapmadığın için bilmiyorsun? Doğum haritana bak, venüsünü ve ayını bul. Bulunduğu burç ve evlere bak. Açılarını incele.

Yaşamaya hakkın olup olmaması diye bir şey yok. Sen bu dünyaya geldin, burada yaşıyorsun çünkü yaşayabilecek kadar güçlüsün. Görünüşün, karakterin yaşam hakkının üzerinde bir güç sahibi değil. Hisler ve düşünceler taşa kazılı değildir bunları değiştirebilirsin. Kendi güzellik standartını yarat. Yapay şeylerden hoşlanmadığını söyledin. Aynen öyle. Çünkü kendinin güzellik standartı sensin. Kimseye bakıp ben de mi öyle olsam, keşke onun gibi görünsem demeyeceksin. Herkesin o kadar benzersiz tarafları ve güzellikleri var ki. Senin içinde aynı şeyler geçerli. Bence ayağa kalk ve kendi güzelliğini keşfet. Hem fiziksel, hem de zihinsel.

Konuşmak istersen bir mail uzağındayım.

Kesinlikle katılıyorum.
Bu arada meraktan sormaktayim imzanizdaki resmin bir anlamı var mıdır? Bakınca kendimi tuhaf hissettim. Ama sanki merak uyandırıcı bir tuhaflık.

"Zorluklardan Yıldızlara" anlamına geliyor, Fin bir artist yapmış illüstrasyonu da. 19.yyda Finlandiya.

Akay Alaz said:
Katılıyorum kesinlikle.
Picsart-23-03-01-02-05-22-953.jpg

(Yazıyı kendim ekledim. Biraz amatör işi olmuş olabilir, kusura bakmayın)

Sapahe said:
Akay Alaz said:
Katılıyorum kesinlikle.
Picsart-23-03-01-02-05-22-953.jpg

(Yazıyı kendim ekledim. Biraz amatör işi olmuş olabilir, kusura bakmayın)

Ne kusuru canım gayet güzel olmuş. Konuyla tamamen alakalı ve çok anlamlı bir sözü koymanız da öyle. Elinize sağlık.

Akay Alaz said:
Ne kusuru canım gayet güzel olmuş. Konuyla tamamen alakalı ve çok anlamlı bir sözü koymanız da öyle. Elinize sağlık.
Teşekkürler, beğenmenize sevindim. Bu tür işlerde pek bir deneyimim olmadığından çekinerek attım.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back