Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Magnum opus hakkında

satou

Active member
YONE666 said:
Esenlikler,
Yaklaşık 1 yıldır meditasyon yapıyorum. Belki 1 yıl bile etmemiştir. Inisiye olalı 5 6 ay oluyor. 3. Gözüm bile açık değil.
Bu seviyedeki birisi magnum opusun 1. Seviyesini yapmayı denerse ne gibi durumlarla karşılaşırız. Havaya filan mı uçarım? Fiziksel acı mı hissederim? Bu seviyede basaramayacagimi biliyorum. Sadece aklım karıştı.
Bilmiyorum ben yoruldum. Sabah akşam bir powerbanke tapan, özsaygidan yoksun insanlar görmek beni yordu. Bu durum sanki beni içten içe tüketiyor. Yahve ye karşı bitmek bilmez bir öfke besliyorum. O benden çok şey çaldı. O olmasaydı belki hepimiz tanri olmuştuk. O olmasaydı dünyayı daha güzel bir yer yapardık. O olmasaydı benim için çok değerli, bizim için çok değerli kişileri kaybetmezdik. Ondan ve ondan olan herseyden nefret ediyorum.
Kendinde herseyi yapabilecek kudreti görmek, sonra yapacak hicbirsey bulamamak; bu uzun süre dayanilabilecek şeylerden değildi.

Magnum Opus o kadar kolay başarılan bir şey değil, hayatlar süren deneyim gerektirir ve birkaç temel meditasyon ve titretilen birkaç mantra ruhu elbette belirli bir seviyeye taşır ama Magnum Opus öyle kolay değil, zaten varoluşunda bir seferlik başarılan bir şey. Neden kolay olsun? Sihirli bir şekilde olmuyor bu işler, mantralar da sihirli değil, meditasyonlar da. Her şey doğal, olması gerektiği gibi işliyor, yani bilgelik şart.

Düşüncelerine gelince, yalnız değilsin dostum.

Bak eğer istiyorsan bana mail at. Ne istersen yaz cevaplarım konuşurum al: [email protected]

Esenlikler. Magnum Opus için acele etmeyin, ona ulaşana dek kendinizde geliştirmeniz gereken birçok özelliğiniz var. Her şey sırasıyladır ve adım adımdır. Enerjiyi hissedebilmeli ve yönlendirebilmelisiniz.

Eğer aniden çok büyük bir gelişme bekliyorsanız buna zihniniz dayanamayabilir. Her zaman aşamaları takip etmelisiniz. Sabrın sonu zaferdir.

YONE666 said:
Esenlikler,
Yaklaşık 1 yıldır meditasyon yapıyorum. Belki 1 yıl bile etmemiştir. Inisiye olalı 5 6 ay oluyor. 3. Gözüm bile açık değil.
Bu seviyedeki birisi magnum opusun 1. Seviyesini yapmayı denerse ne gibi durumlarla karşılaşırız. Havaya filan mı uçarım? Fiziksel acı mı hissederim? Bu seviyede basaramayacagimi biliyorum. Sadece aklım karıştı.
Bilmiyorum ben yoruldum. Sabah akşam bir powerbanke tapan, özsaygidan yoksun insanlar görmek beni yordu. Bu durum sanki beni içten içe tüketiyor. Yahve ye karşı bitmek bilmez bir öfke besliyorum. O benden çok şey çaldı. O olmasaydı belki hepimiz tanri olmuştuk. O olmasaydı dünyayı daha güzel bir yer yapardık. O olmasaydı benim için çok değerli, bizim için çok değerli kişileri kaybetmezdik. Ondan ve ondan olan herseyden nefret ediyorum.
Kendinde herseyi yapabilecek kudreti görmek, sonra yapacak hicbirsey bulamamak; bu uzun süre dayanilabilecek şeylerden değildi.

Esenlikler kandaşım ;

Çok doğal hepimizin nihai amacı Magnum Opus ama bu o kadar kolay değil olmamalı da zaten, tek seferlik birşey şıp diye olmayacak elbette.

3.gözün açık bugün açılamayabilir , bu yarın açılamayaca'ğı anlamına gelir mi dostum? Sabırlı ol dene kontrollü ilerle kendini zorlama sakın ama.

Herkesin yapabileceği kapasite belli bunu yükseltmek te kişiye kalmış zamanla çıtayı yükseltebilir'sin üzülme korkma endişe duyma sakın.

Kendinden emin adımlarla ilerleyeceğin bu yolda başarılar.

Yardıma ihtiyacın olursa mail'im yazıyor her zaman için yazabilirsin :)

Işıkla kall

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back