Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Seyyah — Klepoth'a bir şiir

Panta Rhei

New member
Geçenlerde bir rüya görmem gerekiyordu ve kendisine seslendim. Birkaç gün içerisinde bana mutluluk veren rüyaların içinde buldum kendimi. Genellikle kabuslarla ve savaşlarla geçen uykularıma sevinç aşıladı. Gerçekten çok, çok güzel bir Tanrı ve kendimi gerçekten varlığını düşündüğümde huzur içerisinde buluyorum.

Seyyah, gezgin demektir. Bu Lord Klepoth için...

Göz bebeklerine Ay vurduğunda,
Dal, dal ey insanoğlu rüyalara,
Bırak kendini düşlerin kollarına,
İzle Klepoth'un hediyesini sana.

Göz bebeklerine Güneş vurduğunda,
Kalk, kalk ey insanoğlu hayata,
Gururlandır, onurlandır, şeref getir,
Klepoth'un düşlerinde aşk tektir.

Ve O'dur sana dolup taşan görüleri veren,
Ve O'dur sana kilitli yolun anahtarını bahşeden,
Ve sayesinde seyyahısın sonsuz gökyüzünün,
Renklerinde düş bul Klepoth'un...

Spine said:
Geçenlerde bir rüya görmem gerekiyordu ve kendisine seslendim. Birkaç gün içerisinde bana mutluluk veren rüyaların içinde buldum kendimi. Genellikle kabuslarla ve savaşlarla geçen uykularıma sevinç aşıladı. Gerçekten çok, çok güzel bir Tanrı ve kendimi gerçekten varlığını düşündüğümde huzur içerisinde buluyorum.

Esenlikler,

Gerçekten şiir yazma yeteneğiniz çok etkileyici Spine bey. Duygularınızı ve minnettarlığınızı yazıya dökebiliyor ve aktarabiliyorsunuz. Böyle bir yeteneğe sahip olmak bulunması zor bir elmas gibidir. Umuyorum ki şiirlerinizi bizimle paylaşmaya devam edersiniz çünkü tanrılarımıza atıf ettiğiniz şiirlerinizi okumak beni çok mutlu ediyor ve eminim ki diğer kardeşlerimizi de mutlu ediyordur. Dilerim Lord Klepoth ona atıf ettiniz bu şiiri beğenir.

İyi günler.

alexia6512 said:
Spine said:

Selam
Bir şey soracaktım ya. Klepoth kimdir? Sitede bununla ilgili bir yazı bulamadım. Varsa atabilir misin?
Hakkında pek bilgimiz yok. Zamanı gelince olacaktır. Sitemizdeki şu yazıya bakabilirsiniz.

alexia6512 said:
Spine said:
alexia6512 said:
Selam
Bir şey soracaktım ya. Klepoth kimdir? Sitede bununla ilgili bir yazı bulamadım. Varsa atabilir misin?
Hakkında pek bilgimiz yok. Zamanı gelince olacaktır. Sitemizdeki şu yazıya bakabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Merak ettim çünkü bu şiirini okuduktan sonra, hiç araştırma bile yapmadan -çünkü sana güveniyordum- direkt klepoth denen bu varlıkla çalışmak istedim en azından ona dua ettim ben de rüya görmek istiyordum. Aynı gece aşırı güzel bir rüya gördüm hatta hayatımda gördüğüm en güzel rüyalardan olabilirdi. Bu yüzden sormak istedim. Şimdi bir sorum daha var. Lesser Demonlar ile çalışmak daha kolay olabilir mi? Ve senin kişisel olarak, sitede yazanlara ek, Klepoth hakkında ondan öğrendiğin, onun hakkında öğrendiğin bilgiler var mı?
Herkes genellikle ilk başta en bilinen Tanrılara danıştığı ve şahsi düşünceme göre güç ve hiyerarşi arttıkça, sorumluluklar da arttığı için onlar çok meşgul oluyorlar. Elbette Lesser Demonların da işleri, sorumlulukları ve meşguliyetleri vardır ancak bu konuda daha rahat olduklarını düşünüyorum.

Sonuçta rüyalarla ilgili direkt Babaya seslenmek yerine Lord Klepoth'a seslenmek daha iyi olabilir zira Lord Klepoth zaten rüyaları yönetiyor ve doğal olarak Babaya kıyasla daha az meşgul bir tanrı. Ancak bu benim şahsi görüşüm ve bunu mutlak görmemelisiniz. Burada basit bir mantık kuruyorum ve gerçekte olan, düşündüğümden çok daha farklı olabilir.

Lord Klepoth ile olan deneyimlerime gelince, kendisine içten bir sevgi hissediyorum ve onun hakkında daha fazlası olduğunu düşünüyorum. Bence düşündüğümüzden çok ama çok daha güçlü bir Tanrı ve onunla olan ilişkimi ilerletmek istiyorum. Genellikle bunun için ilk başta samimi bir sesleniş yaparım ve deneyimlerin ardından da bir şiir yazarım.

Son olarak "Klepoth denen bu varlıkla" ifadenize gelince, şahsen uygunsuz ve kaba buluyorum. Üstüne üstlük bunu gece gördüğünüz ve Lordumuz ile bağdaştırdığınız rüyadan sonra söylemeniz abes kaçıyor. Elbette herkesin Tanrılarla olan ilişkisi ve Tanrılara olan bakış açısı değişkenlik gösterir lâkin madem buradasınız, Tanrılarla çalışıyorsunuz ve Tanrılar size varlıklarını ve güçlerini hissettiriyorlar, bunun karşılığını en azından daha saygılı bir üslupla verecek kadar sağduyulu olmalısınız.

Spine said:
alexia6512 said:
Spine said:

Teşekkür ederim. Merak ettim çünkü bu şiirini okuduktan sonra, hiç araştırma bile yapmadan -çünkü sana güveniyordum- direkt klepoth denen bu varlıkla çalışmak istedim en azından ona dua ettim ben de rüya görmek istiyordum. Aynı gece aşırı güzel bir rüya gördüm hatta hayatımda gördüğüm en güzel rüyalardan olabilirdi. Bu yüzden sormak istedim. Şimdi bir sorum daha var. Lesser Demonlar ile çalışmak daha kolay olabilir mi? Ve senin kişisel olarak, sitede yazanlara ek, Klepoth hakkında ondan öğrendiğin, onun hakkında öğrendiğin bilgiler var mı?
Herkes genellikle ilk başta en bilinen Tanrılara danıştığı ve şahsi düşünceme göre güç ve hiyerarşi arttıkça, sorumluluklar da arttığı için onlar çok meşgul oluyorlar. Elbette Lesser Demonların da işleri, sorumlulukları ve meşguliyetleri vardır ancak bu konuda daha rahat olduklarını düşünüyorum.

Tanrıların rütbeleri düştükçe meşguliyetlerinin azalması gibi bir yanılgı var. Restorant sahibinin sorumluklarının daha büyük olduğu doğrudur ancak bir garsonun gündelik meşguliyeti o restorantın sahibinden daha fazladır ve daha çok enerji harcayıp yoruluyordur. Bu nedenle lesser demon'ların daha çok boş vakti vardır ve çağrılarınıza daha kolay cevap verecektir diye bir şey yoktur. Aksine, onlar çok daha meşgul olabilirler.

Ποσειδών666 said:
Spine said:
alexia6512 said:

Tanrıların rütbeleri düştükçe meşguliyetlerinin azalması gibi bir yanılgı var. Restorant sahibinin sorumluklarının daha büyük olduğu doğrudur ancak bir garsonun gündelik meşguliyeti o restorantın sahibinden daha fazladır ve daha çok enerji harcayıp yoruluyordur. Bu nedenle lesser demon'ların daha çok boş vakti vardır ve çağrılarınıza daha kolay cevap verecektir diye bir şey yoktur. Aksine, onlar çok daha meşgul olabilirler.
Ben şahsi deneyimlerde, daha düşük rütbeli Tanrılardan daha hızlı yanıtlar aldım. Dolayısıyla bu tür bir çıkarıma varmam çok doğal. Lâkin bazı konularda bilgimiz net değil ve tek sahip olduğumuz, aramızdaki fikir tartışmaları sonucu ulaştığımız ihtimaller.

Esenlikler,
Bence cevap alma hızımız bizlerin Tanrı/çalarımızın cevaplarını ve kendilerini algılayabilmemize bağlı. Şahsen iletişim yeteneği gelişmiş olan kişiler "bence" daha hızlı yanıtın farkına varıyor.
İyi günler dilerim.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back