Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

JOS ve aşko kuşko

Panta Rhei

New member
Bireyin zihnen olgunlaşması aşamalar hâlindedir. Kimi insanlar varoluşuna daha düşük bir seviyeden başlarken, kimi insanlarda henüz erken yaşlarda dahi gururla yükselen bir gelişim gözlemleyebiliriz. Kardeşlerimizin birçoğu Şeytan'a gelirken kırık ve bitap durumdadırlar. Hangimizin buraya ilk geldiğinde kalbi kırık değildi, aklında binlerce sorusu, hayatında binlerce problemi yoktu? Eğer insanlar zaten gelişmek, olgunlaşmak ve kusurlarını düzeltmek için bir şansa sahip olmazsa, o zaman ne olacak?

Şunu unutmayın, insanlığın genel durumu sebebiyle zaten Joy of Satan'a, biz insanlığı düzeltmediğimiz sürece, asla olumlu bir bakış olmayacak. Bırakalım dünyadaki durumu, Türkiye'yi düşünelim. Şeytan adını duyduğu zaman ya nefretten ya da korkudan hezeyan eden milyonlarca insana sahibiz. Bu milyonlarca insan arasında, onca zorluğa rağmen Babasına kavuşmuş ancak yeterli gelişimi şartlar sebebiyle sağlayamamış insanlar var. Bu insanların içerisinde bahsettiğiniz kişiler de var. Kimseyi terk edemeyiz. Kimseyi geride bırakamayız. Kişi eğer gelişmemek için diretiyorsa, kendisini varoluşun daha yüksek seviyelerine taşımak için çaba göstermiyorsa, elbette burada yapacak bir şey yoktur. Lâkin kişi bir şekilde gelişim gösteriyorsa, sıkı bir çalışma ve aklın mükemmelliğe dövülmesiyle birlikte, oldukça yetkin ve yetişmiş bireylere sahip olabiliriz.

Buna ek olarak, olaya farklı bir açıdan daha bakabilirsiniz. Günümüzde insanlığın cehalet bataklığında olmasının sebebi, bilgeliği yok etmeye yeminli Yahudilerdir. Kısacası düşmanlarımızdır. Geçmişimizi sildiler, yalanlar üzerine kurulu yeni bir dünya yarattılar, yozlaşma ve çürüme getirdiler. Şimdiyse insanlar olarak, insan dışında her şey olan bu varlıkların oluşturduğu bu karmaşayı düzeltmeye çalışıyoruz. İşler düşündüğünüz kadar basit değildir ve gemileri bu kadar kolay şekilde yakamayız. Tek bir değişimin dahi onlarca sonucunun olduğu kompleks bir oluşumuz ve ince eleyip, sık dokumak zaruridir.

alexia6512 said:
Selam. Yeniden ben

JOS' Türkiye'nin bu kadar ılımlı olmasının sebebi nedir? Daha sert, daha katı ve net olması disiplin yaratacak ve aşko kuşkolar ayıklanacakken neden bunu yapmak yerine cipsinden bedava kola çıkmadığı için (🤭), piyangoyu kazanamadığı için falan Demon'lara küsen (😓) bireylere karşı ılımlıdır?
Böyle bireyler JOS'a zarar değil midir?
Böyle bir durumda dezenformasyon kaçınılmaz olacaktır ve bugün insanlar kitapçı satanistlerle nasıl alay ediyor, onları kaale almıyorsa aynısı JOS'un başına gelmeyecek midir?

Saygısızlara ve ahmaklara asla JoS'ta yer yok. Yanlış anlaşılmasın. Trollerle, dalga geçenlerle uğraşamayacak kadar kıymetli vaktimiz var. Sert olunması gereken konularda asla taviz vermiyoruz zaten. Ama bazen karşındaki insan çok saçma şeyler söylüyor gibi gelse de bunu ona anlamlı hale gelecek kadar açıklamalısın. Çünkü karşındaki kişi ile senin bilinç seviyen aynı olmayabilir. Bana saçma gelen şey, onun için çok mantıklı bir sorudur ve merak etmiştir, doldurması gereken bir boşluk vardır. Eğer bir insan "cipsimden neden kola çıkmadı" diye Demonlara kızan birisi demek ki "Tanrıların bebek bakıcısı olmadığını, emek olmadan yemek olmadığını, sen kendin için adım atmadıkça kimsenin ona atmayacağını" bilmeyen birisidir ve ona öğretmek gerekir.

Joy of Satan yüzyıllar önümüze çıkan en iyi fırsat. Kurtuluşumuzun tek umudu. Büyük bir okyanusta savrula savrula tropik bir ada bulmuş bi insan ne kadar şanslıysa buranın kıyısına vuran her insan o kadar şanslı. İnsanları kazanmalıyız. Evet, kimsenin kafasına vura vura sen çok şanslısın, matrixten çıkmak üzeresin diyecek halimiz yok. Ben çoğu şeyi kendime kendim öğrettim. Burayı da Tanrılarımızın yöneltmesiyle buldum. İlk günkü heyecanımı hala hissediyorum, bu yüzden de herkesi kendim gibi zannedip olabildiğince yaymaya çalıştım. Ama herkes gerçeklere bizim gibi heyecanlı ve sevinçli yaklaşmıyor. Çoğu kişi dehşete düşüp inkar yoluna giriyor. Bu yüzden kimseyle kıyas yapmaya gerek yok.

Biz kitapçılar değiliz. Biz dünyanın "elit" insanlarıyız çünkü "gerçek bilgiye" sahibiz. Kitapçılarla dalga geçenler bizde bir durup düşünüp "acaba" demek zorunda kalır.

Burası bir bilgi platformu. Yapmamız gereken şey ılımlı olup, bilgiyi yaymak ve öğretmek. Böbürlenmek değil. Kızmak değil. Tepeden bakmak değil. Satanist olmamız bizi çok özel insanlar yapmıyor. Çoğunluğa göre özeliz ama Satanizm insanlığın özüdür. Normalimiz bu zaten. Başkalarıyla düşman yüzünden aynı bilinç seviyesinde değiliz diye sert olacak değiliz, yanlarında olup, doğruyu anlatıp, onları kurtarmaya çalışmalıyız. Doğrusu budur.

Yanlışta ısrar edenleri, Tanrılarımıza saygısızlık yapanları, ciddiyetsizlik edenleri de terk edip bırakırız. Bunun da doğrusu budur.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back