Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

imajinasyon sorunu

Homosapien

New member
Merhaba arkadaşlar,
Artık sinirden ne yapacağımı bilmiyorum,imajinasyon yapamıyorum,en basit önümde güneş düşünüb ışınlarını hissedemiyorum vücudumdumda,sizde böyle sorunlar oldu mu imajinasyonla alakalı?Nasıl yapmamı önerirsiniz.

Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,
Artık sinirden ne yapacağımı bilmiyorum,imajinasyon yapamıyorum,en basit önümde güneş düşünüb ışınlarını hissedemiyorum vücudumdumda,sizde böyle sorunlar oldu mu imajinasyonla alakalı?Nasıl yapmamı önerirsiniz.

Esenlikler,

O zaman sinirlendiğin şeyi işkence ettiğine veya yok ettiğini imajine et.
Ben genelde sinirlendiğim zaman sinirlendiğim insanı zihnimde imajine edip onu Ateşler yaktığımı imajine ederim çığlıklarını duymak ve çaresizce çırpınışlarını izlemek çok keyifli oluyor. Böyle sakinleşiyorum seninde denemeni tavsiye ederim.

İyi geceler.

Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,
En başta bende de böyle oluyordu internetten parlak güneş resimlerine vs bakıyordum sonra gözümün önüne getiriyordum daha kolay oluyordu, zamanla da artık imajine etme yeteneğim arttı yani biraz pratik gerektiren bir şey.
https://ancient-forums.com/viewtopic.php?t=12482
Burda bazı meditasyon gifleri var belki yardımcı olabilir,rtrleri nasıl görsel olarak yok edeceğinize dair gifler bile var.

Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Benim hiçbir zaman imajine edememe gibi sorunlarım olmadı doğuştan gelen bir yatkınlığım var buna, ayrıca 12.evimde Neptün ve Ay var bu da etkiliyor ama şunu farkettim. Ben ne kadar yeteneğe sahip olursam olayım eğer pratikte aksatırsam zayıflıyor. Ne kadar çok kullanırsam da o kadar güçleniyor.

Şimdi sana şunu önermek istiyorum. İmajine etmek istediğin şeyin fotoğrafına odaklan. Sonra boşluğa bakarak gördüğün şeyi orada hayal et. Resmet. Detaylarını, renklerini, parlayışını. En ince ayrıntısına kadar. Maxine gözü yormayan sarı renk bir lambada bunu çalışabileceğimizi söylemişti. Merak etme, üzülme, dert yapma kendine bunu. İmajine etmek çok kolay bir şey ve düzenli çalışırsan çok kısa bir süre içinde çözeceksin bu problemini.

Işınları hissetmek için önce imajine etmeyi öğren. Sen daha imajine etmeden hissetmeyi bekliyorsun sonra beklentin karşılanmayınca sinirleniyorsun. Sakin ol. Teker teker git. Önce imajine et, devam ettir, hissetmeye sonra başlayacaksın. Şimdi hissetmen gereken tek his azimle devam etmenin sana vereceği tatmin hissi olmalı. Lütfen kendine kızma.

Baroness Blossom said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,

Ben genelde sinirlendiğim zaman sinirlendiğim insanı zihnimde imajine edip onu Ateşler yaktığımı imajine ederim çığlıklarını duymak ve çaresizce çırpınışlarını izlemek çok keyifli oluyor. Böyle sakinleşiyorum seninde denemeni tavsiye ederim.

İyi geceler.
Tesekurler, deneyecem.

stayhigh666 said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,
En başta bende de böyle oluyordu internetten parlak güneş resimlerine vs bakıyordum sonra gözümün önüne getiriyordum daha kolay oluyordu, zamanla da artık imajine etme yeteneğim arttı yani biraz pratik gerektiren bir şey.
https://ancient-forums.com/viewtopic.php?t=12482
Burda bazı meditasyon gifleri var belki yardımcı olabilir,rtrleri nasıl görsel olarak yok edeceğinize dair gifler bile var.
Evet ben de oyle pratik yapmayi dusunmustum, tesekur ederim.

Akay Alaz said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Benim hiçbir zaman imajine edememe gibi sorunlarım olmadı doğuştan gelen bir yatkınlığım var buna, ayrıca 12.evimde Neptün ve Ay var bu da etkiliyor ama şunu farkettim. Ben ne kadar yeteneğe sahip olursam olayım eğer pratikte aksatırsam zayıflıyor. Ne kadar çok kullanırsam da o kadar güçleniyor.

Şimdi sana şunu önermek istiyorum. İmajine etmek istediğin şeyin fotoğrafına odaklan. Sonra boşluğa bakarak gördüğün şeyi orada hayal et. Resmet. Detaylarını, renklerini, parlayışını. En ince ayrıntısına kadar. Maxine gözü yormayan sarı renk bir lambada bunu çalışabileceğimizi söylemişti. Merak etme, üzülme, dert yapma kendine bunu. İmajine etmek çok kolay bir şey ve düzenli çalışırsan çok kısa bir süre içinde çözeceksin bu problemini.

Işınları hissetmek için önce imajine etmeyi öğren. Sen daha imajine etmeden hissetmeyi bekliyorsun sonra beklentin karşılanmayınca sinirleniyorsun. Sakin ol. Teker teker git. Önce imajine et, devam ettir, hissetmeye sonra başlayacaksın. Şimdi hissetmen gereken tek his azimle devam etmenin sana vereceği tatmin hissi olmalı. Lütfen kendine kızma.
Cok teshekur ederim cevabin icin.Dogru soyluyorsun imajine etmeden hissetmeyi bekliyorum, peki bu hiss nasil olucak, yani manevi olarak o hissi yashiyormusunuz?

Alena666 said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,

Alev meditasyonunu öneriyorum.

Iyi günler dilerim.
Alev meditasyonu kac gun yapayim? Alev meditasyonu bitince mi geceyim o zaman 40 gunluk meditasyona?

Başarısız olduğunuz hissine kapıldığınız ve verdiğiniz emeğin somut karşılığını alamadığınız için doğal bir tepki olarak öfkeleniyorsunuz. Buna lüzum yoktur. Herkes sizin şu an bulunduğunuz aşamalardan geçti ve herkes kendince farklı zorluklarla mücadele etti. Nihayetinde ise başarıya ulaştılar, onlara engel oluşturan problemleri çözdüler.

İmgelemek ile hissetmek, 2 farklı şeydir. Hissetmek, çok daha derin ve salt imgelemeden öte bir noktadır. Yaptığınız imgelemenin ne denli başarılı olduğunu doğrulamak için hissetmeyi kullanmamalısınız. Zira kusursuz bir imgelemeye sahip olmanıza rağmen yine hissetme konusunda beklenenden kötü olabilirsiniz.

Bu yüzden sürecin tadını çıkarın, her zihin farklı çalışır. Zihninizin imgeleme biçimini en iyi siz bilebilirsiniz ve bunu da keşfetmek size kalmıştır. Günün sonunda pratik, pratik ve pratik... tek çözüm yoludur. Önünüzde uzun yıllar var. Yavaştan başlayın, adım adım gidin ve her noktasını mükemmelleştirene kadar pratik edin.

Alena666 said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,

Iyi günler dilerim.
Bir sorumda şu ki, ben kendime kenardan bakırmışcasına güneşin önünde mi düşüneyim? Yoka kendim güneşe bakırmışcasına mı?

Homosapien said:
Alena666 said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,

Iyi günler dilerim.
Bir sorumda şu ki, ben kendime kenardan bakırmışcasına güneşin önünde mi düşüneyim? Yoka kendim güneşe bakırmışcasına mı?

Gözlerini kapat, karşında güneşi hayal et ve gör.

Homosapien said:
Alena666 said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,

Iyi günler dilerim.
Alev meditasyonu kac gun yapayim? Alev meditasyonu bitince mi geceyim o zaman 40 gunluk meditasyona?

Hayır canım alev meditasyonu bitince diye bir şey yok. Hepsiyle beraber yap. Önce alev meditasyonu ondan sonra aura temizleme ve aura koruma.

Alena666 said:
Homosapien said:
Alena666 said:
Esenlikler,

Iyi günler dilerim.

Esenlikler,

Meditasyon yapımında gün sayısı yazmıyorsa, sende işe yarayana kadar yapmanı öneriyorum.

İmgeleme problemin geçince bir süre ara verebilirsin ama bir meditasyondan sana zarar gelmez, uzun süre boyunca yaparsan sana yararı olur.

Ve hayır, alev meditasyonuyla devam edebilirsin. Fakat çok zorlanıyorsan imge konusunda birkaç gün ara verebilirsin, kendine işkence etmene gerek yok. Bunu bir bahane olarak kullanma yeter.

Ayrıca lanetleri temizleme 1, aura temziliğini imgeleme konusunda daha kolay, o birkaç günlük süreçte onu yapmanı tavsiye ediyorum...

İyi günler dilerim.
Merhaba,Lanetleri temizleme aradım da bulamadım,lanetleri geri çevirme çıktı sitede bunu mu diyorsun? Link gönderirsen sevinirim.

Öncelikle esenlikler Spiritüel Satanist kardeşim,

Bu çektiğiniz sorunu anlayabiliyorum. Zamanında kendim de benzer şeyler yaşıyordum. İlk olarak, o an için bunu takıntı yapmayın, direkt olarak görmek istediğiniz şeyleri görmeyi/hissetmeyi bekleyip kendinize baskı yapmayın. Zihninizi boşaltın, öncesinde boşluk meditasyonu yapabilirsiniz. Bu sayede zihniniz sakin olur ve yavaş yavaş, kendinizi sıkmadan imgelemenizi yapabilirsiniz.

Henüz göremiyor/hissedemiyor oluşunuz, imgelediğiniz enerjinin ve ışığın olmadığı anlamına gelmez. Belki ilk olarak bu durumu kabullenebilirsiniz. Örneğin temizleme yaparken, odanızın içerisinde kocaman bir Güneş'in gelip, üzerinizde durduğunu ve hem odanızın hem kendinizin parıldadığını imgeleyebilirsiniz. Aslında siz bu Güneş'in enerjisinden yararlanıyorsunuz ama işe yarayıp, yaramadığı konusunda muhtemelen tereddüte düşüyorsunuz.

Kendi gerçekçiliğinizin içine biraz hayal dünyasından tozlar serpiştirebilirsiniz.

Aeternus said:
Öncelikle esenlikler Spiritüel Satanist kardeşim,

Bu çektiğiniz sorunu anlayabiliyorum. Zamanında kendim de benzer şeyler yaşıyordum. İlk olarak, o an için bunu takıntı yapmayın, direkt olarak görmek istediğiniz şeyleri görmeyi/hissetmeyi bekleyip kendinize baskı yapmayın. Zihninizi boşaltın, öncesinde boşluk meditasyonu yapabilirsiniz. Bu sayede zihniniz sakin olur ve yavaş yavaş, kendinizi sıkmadan imgelemenizi yapabilirsiniz.

Henüz göremiyor/hissedemiyor oluşunuz, imgelediğiniz enerjinin ve ışığın olmadığı anlamına gelmez. Belki ilk olarak bu durumu kabullenebilirsiniz. Örneğin temizleme yaparken, odanızın içerisinde kocaman bir Güneş'in gelip, üzerinizde durduğunu ve hem odanızın hem kendinizin parıldadığını imgeleyebilirsiniz. Aslında siz bu Güneş'in enerjisinden yararlanıyorsunuz ama işe yarayıp, yaramadığı konusunda muhtemelen tereddüte düşüyorsunuz.

Kendi gerçekçiliğinizin içine biraz hayal dünyasından tozlar serpiştirebilirsiniz.
Teshekur ederim gercekten cok yardimci oldun

Baroness Blossom said:
Homosapien said:
Merhaba arkadaşlar,

Esenlikler,

İyi geceler.
Bu biraz negatif bir şey değilmi dostum. Sanada zararı dokunabilir

Kebabguy said:

Esenlikler,

Yapısal olarak genelde ben birşeyi ya çok severim ya da nefret ederim. Ortası olmaz (bazı istisnai durumlar dışında). Ve sinirlendiğim şeyler, nefret ettiğim durumlar/kişiler/varlıklar oluyor. Bu yüzden öfkemi böyle kusup, o şeyi görmezden gelmeye çalışıyorum (elimden geldiğince). Bu da beni rahatlatıyor. Ve eğer ben bunu yapmıyor olsam ya ceza evinde ya da mezarda fln olurdum. Tabi başka rahatlama yöntemleri keşfetmeye çalışıyorum ama elimde şuan için olan şey bu yüzden bununla idare ediyorum.

Senin başka tavsiyen varsa tavsiyeni duymak isterim ?

İsmin tanıdık geldi daha önceden tanışmış mıydık ?

İyi günler.

Baroness Blossom said:
Kebabguy said:

Esenlikler,

Yapısal olarak genelde ben birşeyi ya çok severim ya da nefret ederim. Ortası olmaz (bazı istisnai durumlar dışında). Ve sinirlendiğim şeyler, nefret ettiğim durumlar/kişiler/varlıklar oluyor. Bu yüzden öfkemi böyle kusup, o şeyi görmezden gelmeye çalışıyorum (elimden geldiğince). Bu da beni rahatlatıyor. Ve eğer ben bunu yapmıyor olsam ya ceza evinde ya da mezarda fln olurdum. Tabi başka rahatlama yöntemleri keşfetmeye çalışıyorum ama elimde şuan için olan şey bu yüzden bununla idare ediyorum.

Senin başka tavsiyen varsa tavsiyeni duymak isterim ?

İsmin tanıdık geldi daha önceden tanışmış mıydık ?

İyi günler.
Sanmam. Duygusal kontrol çok önemli ama belliki bunları yoğun yaşıyan bir insansın.Zamanla çözersin ama öfkeyle yıkım isteğide bir çeşit kara büyü olduğu için sana zararları dokunabilir.Doğana karışmıyorum ama öfkeni rtr yaparken çıkarırsan çok güzel sonuçlar elde edebilirsin.Bence rtr e gönder, senin gibi kara büyüye yatkın cengaverlere ihtiyacımız var. Bana sorarsan ben doğadan anormal bir yaratımı yok ettiğimi düşünerek rtr yapıyorum. Her yiğidin yoğurd yiyişi farklıdır.

Duygularınızı kontrol etmeli ve bunları sağlıklı bir şekilde yansıtmalısınız. Öfkeniz her zaman mantıklı veya doğru olmak zorunda değil. Bu anlarda karşınızda bulunan insanlara öfkenizi yönlendirdiğinizde onlara zarar verebilirsiniz yeterince güçlüyseniz, güçlü olmasanız bile o insan zamanla sizin bu enerjinizden etkilenmeye başlar. Duygular, düşünceler, imgelerde bir enerjidir sonuçta. Bu yüzden bir büyücü imgeleme ve duygularını yönlendirme konusunda kontrollü olmalıdır.

Güç kontrol olduğunda önemlidir. Duygularınızı bastırmayın ancak bunları birbirine dönüştürebilir veya başka konulara odaklayabilirsiniz. Öfke ile yaptığınız RTR'lerin kuvvetide artar mesela. Ancak siz başka insanlara öfke duyduğunuzda ve negatif imgeler içinde olduğunuzda ne o insanlar değişir, ne de siz gerçekten huzurlu olursunuz. Çok öfkelendiğimde evde ki her şeyi kırmam beni sakinleştirebilir anlık olarak ama bana anlık bir sakinleşme dışında bir şey vermez. Bir süre sonra aynı olay olduğunda yine mi her yeri yıkmalıyım. Kesinlikle hayır, bu öfkeyi beni sinirlendiren durumu çözmek için bir motivasyon olarakta kullanabilirim, bir hareket enerjisine de dönüştürebilirim. Bu sayede öfkelenme nedenimi sağlıklı ve doğru bir şekilde çözme fırsatına sahip olurum. Ve öfkemi zararlı bir şekilde kullanmış olmam.

Kontrol konusunda kardeşimiz Lydia tarafından yazılan bu ve bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bir fikir oluşmasında yardımcı olacaktır.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back