Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Nietzsche

Elite

Well-known member
Esenlikler,

İdeolojik fikirleri hakkında net bir şey söyleyemesem de, Yüksek Rahip Hoodedcobra666 zamanında Nietzsche'nin Yahudiler tarafından sansürlenmeye çalıştığını söylemişti. Ekleme-çıkarmalar da olabilir.

Eserleri ise Lord Sorath'ın verdiği esinle yazılmıştır. Böyle Buyurdu Zarathustra (Zerdüşt) -> Saurashtra -> Sorath.

İyi günler.

zavaliebalo said:
Nietzsche'nin antisemitiklerden nefret ettiği söyleniyor. Herhangi bi fikri olan var mı?

Esenlikler,
Forumlarda pagan olduğunu okumuştum.

Zerdüşt'ü uzun zaman önce okumuştum nietzsche'yi de genel olarak severim ve anti-semitislerden nefret ettiği yalandan öteye gidemez bence. Zerdüşt'te ibrahimilerle Yahudilerle ilgili küçük bir kısım vardı ufakta olsa değinmişti ne dediğini hatırlıyorum ama sanırım kötü bahsediyordu.

zavaliebalo said:
Nietzsche'nin antisemitiklerden nefret ettiği söyleniyor. Herhangi bi fikri olan var mı?

Çok çok yüzeysel bir şekilde açıklayacak olursak, übermenschin önündeki engelin ahlak ve onun getirileri olan kısıtlama, yasak ve baskının olduğunu belirtir. Bu kısıtlamalar ise mevcut dinlerin sorgulama ve tartışmaya kapalı bir ahlak yaratma amaçlarıyla ortaya çıkmıştır. Bu çarpık ahlak da insanları sıradanlaştırır, bir koyun haline getirir. Var olan tüm dogmatik dinlere karşı olduğunu açıkça belirtir. Deccal kitabında hristiyanlığın insanlığı, bilimi ve sahip olduğu kültürü yozlaştırdığı ifadelerine yer verir. Aynı şekilde birçok kitabında yahudi karşıtlığını da görebilirsiniz. Bu konu hakkında görüşleri için Böyle Buyurdu Zerdüşt'ten çok Deccal, Güç İstenci, Ahlakın Soykütüğü Üstüne kitaplarının okunması gerektiğini düşünüyorum. Kısaca bir antisemittir.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back