Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Beyin karışıklığı

Homosapien

New member
Esenlikler arkadaşlar,
Ben bu gün 40 günlük meditasyon programına başladım.
1)İlk sorum şu ki işlerimden dolayı hafta içi 1 kez ,hafta sonları ise 2 kez meditasyon yapacam,bu sorun teşkil etmez dimi benim açımdan?yani haftanın bazı günleri 1,bazı günleri 2 kez yapmak.
2)İkinci sorum ben öyle takıntılı bir insan değilim sadece olarak beynimin bana oyun oynamasından açıkcası endişeleniyorum.Yani beyin öyle birşey ki insan kendini neye inandırmak isterse ona inanacak.Misal birşeyler yaşarsam ya birşey olursa bunun beynin bana bir oyunu olduğunu anlaya bilecekmiyim?
3)Birde ben böyle olaylara çok girdiğimde varlıklar ve başka şeyler hakkında çok okuduğumda ve ya gece tek başına henüz yapmasam da misal yaptığımı düşündüğümde demon çağırmak örneyin,az da olsa bu tür olaylara karşı korku hissi yaranıyor bilmiyorum,bu tür şeyleri nasıl yenicem bunu ,meditasyonla geçer mi?
Cevaplarsanız sevinirim.

Esenlikler,

1- Hayır, sorun oluşturmaz ancak [kendinizi zorlayıp kaldırabileceğiniz enerji limitini aşmadan] ne kadar çok meditasyon yaparsanız o kadar iyidir. Ancak günlük yaptığınız sürece ve özellikle temelleri aksatmadığınız sürece sağlıklı bir gelişim izleyeceksinizdir.

2- Bunu tarif etmesi zor ancak gelişimle gelen bir farkındalık oluşacaktır. Kendinizi bazı noktalarda kandırsanız da bunu düzeltmekten çekinmeyin. Gücünüzden şüphe etmeyin ancak aldığınız mesajlardan ve tecrübelerinizdeki atıflardan şüphe edin. Kısacası delüzyonlardan arının.

Kendinizi olduğunuz gibi bilin; ne aşağısı ne yukarısı, ve tecrübelerinizin arkasındaki "gerçek" anlamı aramaya çalışın. Çoğu zaman ruhaniyette hislere dair bir plasebodan ziyade yanlış anlamlarla karşılaşılıyor. Deneyimleriniz üzerinde kafa yorun.

3- Evet, genelde korku bilgisizlikten ve deneyimsizlikten ötürü yaşanır. Sitemizi okumaya devam ettikçe ve kendiniz de deneyimledikçe gereksiz bir korku olduğunu anlayacaksınızdır.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Esenlikler,

1- Hayır, sorun oluşturmaz ancak [kendinizi zorlayıp kaldırabileceğiniz enerji limitini aşmadan] ne kadar çok meditasyon yaparsanız o kadar iyidir. Ancak günlük yaptığınız sürece ve özellikle temelleri aksatmadığınız sürece sağlıklı bir gelişim izleyeceksinizdir.

2- Bunu tarif etmesi zor ancak gelişimle gelen bir farkındalık oluşacaktır. Kendinizi bazı noktalarda kandırsanız da bunu düzeltmekten çekinmeyin. Gücünüzden şüphe etmeyin ancak aldığınız mesajlardan ve tecrübelerinizdeki atıflardan şüphe edin. Kısacası delüzyonlardan arının.

Kendinizi olduğunuz gibi bilin; ne aşağısı ne yukarısı, ve tecrübelerinizin arkasındaki "gerçek" anlamı aramaya çalışın. Çoğu zaman ruhaniyette hislere dair bir plasebodan ziyade yanlış anlamlarla karşılaşılıyor. Deneyimleriniz üzerinde kafa yorun.

3- Evet, genelde korku bilgisizlikten ve deneyimsizlikten ötürü yaşanır. Sitemizi okumaya devam ettikçe ve kendiniz de deneyimledikçe gereksiz bir korku olduğunu anlayacaksınızdır.

İyi akşamlar.
Teshekkur ederim cevabiniz icin

Birinci sorunuz için, kontrolünüzü kaybetmediğiniz miktarlarda enerjiyle çalıştığınız sürece herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmanız pek olası değil. Yoğun hayatları olan insanlar olarak bazen çeşitli durumlarla karşılaşıyor ve meditasyon rutinimizi aksatabiliyoruz. Bu yüzden imkana sahip olduğunuz anda meditasyonlara dört bir elle sarılmalı, yüksek bir itinayla ruhani gelişiminizi gerçekleştirmelisiniz.

İkinci sorunuz için, bu konuyu farklı noktalardan ele almamız mümkündür. Eğer Şeytan'a ve yolumuza olan ilişkiniz, bilmekle ilgili değil de inançla ilgiliyse, bilmeye giden noktada yaşadığınız her türlü olay, sizin inancınızı dayandıracağınız bir başka etken olacaktır. Lâkin şunu da bilmek gerekir ki, ne kadar çok inanırsanız inanın, bunu bilmekle karıştırmamalısınız. Dolayısıyla, yaşadığınız süreç doğaldır ve olağandır. Gerçek, onu arayıp bulana; talih, cesur olup onu alana aittir.

Ve son sorunuz, her şeyin ya başlayacağı ya da biteceği yer, duyulan ilkel korku. Bilinmeyene ve uzak olana, karanlıkta ve ulaşılamaz olana. Size sormak istiyorum, sonuna kadar gitmek istiyor musunuz? Bir gün Şeytan'ın ve kudretli Tanrılarımızın yanında gururla ve onurla durmak istiyor musunuz? O zaman aşın o okyanusu zira korkmuyorsunuz, yalnızca bilmiyorsunuz. O kadar bilmiyorsunuz ki, yaşanabilecekler ve ihtimaller size çok ağır geliyor. Anlıyor musunuz?

O hâlde yapacağınız şey açık.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back