Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Tütsü

Noctur

Member
Esenlikler,

Tütsü her ne kadar hoş olsa da, fazlası sağlığa zararlı olduğundan dolayı sık sık kullanmanızı tavsiye etmem. Solunum yollarını tahriş edebilir, çeşitli cilt yakınmalarına neden olabilir, hatta kanser bile olabilirsiniz. Haftada bir defa kullanmanızı, her kullanımdan sonra da odanızı havalandırmanızı tavsiye ediyorum. Tütsü kokusu olarak da lavanta kullanmanızı öneririm, uzun bir günün ardından tüm yorgunluğunuzu alıyor.

İyi akşamlar.

Esenlikler,

Hayatımda çok fazla yapay tütsü kullanmadım çünkü bazıları çok yoğun ve baskın kokusu olabiliyor ve evde aile ile beraber yaşadığımdan kullanamıyorum. Doğal tütsü olarak aklımda kullanabileceğimiz bir fikir var örneğin: para büyüsü yapıcaz diyelim o zaman jüpiter ve güneşin yönetiği ortak ve kokusu güzel olacağını düşündüğümüz bitkilerden tütsü yapabiliriz diye düşünüyorum.

Tanrı davetlerinde ise tanrılar hakkında verilen bilgilerde gezegen bölümde olan gezegenin yönettiği güzel kokucağını düşündümüz bitkileri karıştırarak yapabiliriz. Ama bazı tanrıların gezegen bilgisinde yönetiği tütsü belli olmayan gezegenlerde olabiliyor mesela; Lord Aim'in gezegen bilgisinde Neptün yazıyor ve bu Lord Thoth tarafından dikte edilmiş bu yüzden sanırım elementine göre tütsü seçebilirsiniz yani Lord Aim'in elementi su olduğu için su elementini yöneten gezegen ay olduğu için ayın yönettiği bitkilerden tütsü yapılabilir veya bitkisi limon olduğu için direkt limondan tütsü yapabilirsiniz ama her tanrının bitkisinden tütsü yapılabilir mi ? Bilmiyorum bu yüzden elementini veya gezegenine göre tütsü kullanabilirsiniz davet yapacağınız zaman.

İyi günler.

Genel olarak ambiyans ayarlaması için kullanılıyor. Şahsen tercih etmiyorum.

ThanaReal said:
Spine said:
Genel olarak ambiyans ayarlaması için kullanılıyor. Şahsen tercih etmiyorum.

Esenlikler,

Fakat kimyasal çubuk tütsülerin vücuda çok büyük zararları bulunuyor. Barut ve kömür tozu akciğerler ve lenf bezlerine yapışarak burada enfeksiyonlara sebep oluyor. Ayrıca koku sağlayan kimyasal koku vericiler de farkında olmadan solunum yolumuzda kalıcı enfeksiyonlara sebep oluyor.

Sadece tanrı davet etme ve özel günlerde kullanmak daha iyi bir kullanım olacak sanırım.

İyi geceler.

Esenlikler,

Hazır tütsü kullanmak yerine kendi tütsünüzü yapıp kullanın ? Şahsen ben gelecekte kendi sunağımı kurduğumda, tanrı davet etmek için kendi el yapımı mum ve tütsülerimi kullanmayı planlıyorum. Sonuçta kendim özenerek yapıcam ve bu harika bir jest olucaktır diye düşünüyorum.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back