Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Sslikten çıkma

Vivivi

New member
Esenlikler,

Sslikten çıkan kişiler geri dönmek isterse tekrar mı inisiye olurlar? Adanma tek seferlik değil mi?

Vikivi said:
Esenlikler,

Sslikten çıkan kişiler geri dönmek isterse tekrar mı inisiye olurlar? Adanma tek seferlik değil mi?

Esenlikler benim bildiğim adanma hiçbir zaman tamamen bozulamaz sonra ki hayatınızda yine SS olursunuz diye biliyorum biraz mantık yürütünce adanmaya tekrar ihtiyaç yok gibi

Adanmak tek seferlik bir karardır ve kalıcıdır. Şayet bir kişi Tanrılardan uzaklaşmak isterse ve yemininin arkasında durmayacak ise uzaklaşabilir. Tanrılar çaba göstermeyen biri için niye çaba göstersin. Yine de kişi büyük hatalar yapmamış ise, Tanrılara karşı bir saygısızlıkta bulunmadıysa, kafa karışıklığı ya da hayatında ki sorunlardan dolayı uzak durmayı seçmişse Tanrılar bunu affedebilir. Bu konuda kesin bir şey söyleyemem ve onlar adına asla konuşamam, sadece benim düşüncem bu yönde. Ne kadar samimi ve dürüst olduğumuzu bilirler.

Kişi geri dönmek istiyorsa bu sefer kararlılığını göstermelidir. Belki Babamıza karşı bir ritüel ile özür dilemeyi seçebilir, durumu anlatabilir. Belki tekrar adanma yaparak bu sefer kararlı bir şekilde çalışarak samimiyetini gösterebilir. Bunlar kişiye kalmıştır. O kişi ve Tanrılar arasındadır ancak. Benim düşüncem bu yönde.

Esenlikler, anlaşılan beni yanlış anladınız. Verdiğim cevapta bir sorun göremedim. "Bu konuda kesin bir şey söyleyemem ve onlar adına asla konuşamam, sadece benim düşüncem bu yönde." "Benim düşüncem bu yönde." diyerek yazıda iki kez belirttim kişisel düşüncelerim olduğunu.

"Şayet bir kişi Tanrılardan uzaklaşmak isterse ve yemininin arkasında durmayacak ise uzaklaşabilir. Tanrılar çaba göstermeyen biri için niye çaba göstersin."

Bu sözümü ise tekrar açıklayayım. Düşman sahte inançlarında olduğu gibi "Tanrı ne yaparsan yap seni sever, o seni olduğu gibi kabul eder." düşüncesi ile Tanrılarımıza yaklaşamayız. Devamlı hatalar yapıyorsak, suç işliyorsak, kötü bir insansak, zayıf olmayı seçiyorsak Tanrılar neden bize karşı sevgi beslesin? İnsanlar olarak bu dünyada hatalarımızı düzeltmek, daha iyi olmak, doğru davranmak için çaba göstermeliyiz yoksa olduğumuz yerde bile kalamayız sadece geriye doğru gideriz.

Bir insan tüm gün oturuyor, keyfine keyif katıyorsa, gereksiz işlere zaman ayırıyorsa ve durduğu yerden "Tanrılar bana kendilerini neden göstermiyor?" diye sorarsa Tanrılar bu insan için ne yapabilir? Çaba göstermek zorundayız yoksa Tanrıların yolunda ilerleyemeyiz. Bunu Tanrılar için de yapmıyoruz, kendimiz için çalışıyoruz. Ancak gelişim göstermeye başladığımızda bu evrende yalnız bir ruh olarak yaşam olmadığını görüyoruz. Bizim mutlu ve huzurlu olduğumuz gibi başkalarında da mutluluk ve huzuru görmek istiyoruz.

"Bazı insanlar için internet ekranında okuduğumuz bilimsel kanıtlar yeterli gelmeyebilir. Bazı insanlar Tanrıların kendilerini bizzat görmeden konuşmadan %100 bi şekilde inanamazlar. Satanismin öbür dinlerden en büyük farkı da budur zaten. Sana bir tanrı var diyip beyninin bi köşesinde sonsuza kadar soru işareti olarak bırakmıyor. Tanrılarla bizzat konuşabiliyorsun."

Evet Tanrılarla bizzat konuşabiliyorsunuz ama bunun için çaba göstermeniz gerekiyor. Kendi gelişiminiz için hiçbir çaba göstermezseniz Tanrılarda sizin zorla meditasyon ve yoga yapmanız için çalışmaz. Rehberlik edebilirler, doğruyu gösterebilirler, işaretler verebilirler ama kişinin kendisinin adım atması gerekir. O adımı atmayan biri için Tanrılar ne yapabilir? Çaba göstermemekten kastımda budur. İşaretler alsa bile çaba göstermediği için gelişim göstermez, gelişim göstermediği için de zamanla aldığı işaretlere birer rastlantı olarak bakar.

Ve öbür dinler ile bir farktan bahsedemeyiz çünkü ortada bir din yok. Sadece dünyada olmuş olaylar var ve düşman öğretileri din adı altında ortaya çıkarak bizleri köleleştirmeye çalışıyor. Satanizm bir inanç veya din değil. Hayatın özüdür, gerçeklerdir, insanlığın kendi doğasına uyarak yükselmek için çalıştığı, kendinde olan gelişimi diğer insanlarda görmek için çabaladığı; Tanrıların bizlerin aileleri, öğretmenleri olduğunu bilerek onlarla birlikte bir maceraya çıkmamızdır.

Söylediğim sözlerde bir yanlış göremiyorum. Bana yanlışımı açıklarsanız beni mutlu edersiniz, ancak anlayamadığım bir şey için kendimde değişim yaratamam. Belki kelimelerimi daha iyi seçmeliydim, yine de öfke duymanız ve bana saygısızlık yapmanız gereken bir neden göremiyorum.

"Bu tarz iğrenç yorumlarınızla insanları bu dinden uzaklaştırdığınızı belirtmek isterim. Tanrılar adına konuşmayı da bırakın, kendinizi gözünüzde çok büyütüyorsunuz."

Yazdığım yazılara herkes cevap verebilir. Ben burada kendimi ne gelişmiş bir SS; ne de Yüksek Rahip gibi görüyorum. Sadece kendimi geliştirmek için çabalayan ve diğer insanlarada fayda sağlayabilirsem bundan mutluluk duyan bir SS'im. Benim de hatalarım olabilir ve olacaktır. İnsanlara karşı olabileceğim kadar saygılı ve yapıcı bir şekilde yaklaşmaya çalışıyorum. Hatalarım olduğunda, bunları diğer kardeşlerim belirttiğinde bunun üzerine düşünebilir ve yanlış düşüncemi doğru düşünceye de dönüştürebilirim. Bir hata yaptığımda özür dilemeye ve bu hatamı telafi etmeyede çalışırım. Yazdığım her bir cümleyi ise bir çok kez düşünerek yazıyorum. Başka insanlar nasıl düşünür, nasıl anlarlar diye. Kendimi doğru bir şekilde ifade etmeye çalışıyorum, bu konuda sorunda yaşayabilirim zaman zaman. Ancak hızla parlayan ateş gibi bana yanlışlarımı açıklayamazsınız. Çünkü öfkeli olmak ne size fayda sağlar; ne de bana fayda sağlar. Anlama konusunda sorun yaşamanızı ve konuşmalarınızı gezegensel etkilere bağlıyorum. Bu gezegen etkileri sadece sizi değil beni ve başkalarınıda etkiliyor. Bu yüzden kelimelerimizi seçerken biraz daha dikkatli ve yavaş olmalıyız. Saygısızlığınızı ise görmezden geliyorum.

Sakin bir dil ile cevaplarınızı bekliyorum. Bana neden yanlış olduğumu anlatırsanız ben de kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşünebilirim. Bu sayede dünden daha fazla gelişim elde etmiş olurum.

Arkdaşlar adanma kalıcıdır, yeniden olma gibi bir şey olmaz.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back