Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Disiplinsizlik

lkdyQQ

New member
Merhabalar

yardıma ihtiyacım var hiçbir şekilde disiplinli olamıyorum hiçbir sorumluluğumu yerine getirmiyorum ne yapmam lazım bilmiyorum
daha önce internette bu konuyla ilgili çok fazla yazı okudum video izledim hiçbiri fayda etmedi boş boş oturuyor bilgisayar başında duruyorum uyku düzenim bir programım yeme alışkanlığım yok günde tek öğün yer boş boş otururum
bu konuda yardım edebilecek kişiler yanıtlarsa sevinirim

Esenlikler, öncelikle sorununuzu detaylıca değerlendirelim. Nedenlerini araştıralım. Gün içinde gereksiz olarak tarif edebileceğimiz size hiçbir katkı sunmayan neler ile ilgileniyorsunuz? Sizin enerjinizi düşüren ve gününüzü boş geçirmenize neden olan etkenler, seçimler nelerdir? Bu sorunu besleyen etkenleri bulursanız buna karşı ne yapabileceğinizide rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu sorunu bir çok insan yaşar aslında. Zorunluluk olmasa bir çok insan çalışmak, çabalamak istemez. Her ne sorun olursa olsun, bunu kendi içinizde olan güç ile çözebilirsiniz. Çalışmak, mücadele etmek için duygularınızı, iradenizi kullanın. Fiziksel olarak daha enerjik ve aktif hissetmeniz için çaba gösterin. Mesela bir süre Hatha Yoga yapsanız kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Anında insana enerji verir yoga yapmak.

Sizin için zararlı olanı bulun, faydalı olanı bulun. Geriye sadece hareket etmek kalır, bunu sizi motive edecek bir yazı yazarak ben yapabilir miyim? Hayır. Bir vidyo yapabilir mi? Hayır. Belki bir kitap yapabilir ancak yapmanız gereken şey öfkelenmek, ayağa kalkmak kendinize daha fazla kızmaya devam etmek yerine anında harekete geçmek. İster hasta olun, ister hayatınız kötü bir durumda olsun. Sahip olmanız gereken her şey içinizde var. Ve sizi harekete geçirecekte bu.

Hasta olduğumda, kendimi kötü hissettiğimde, kaza yaptığımda çabalayan kişi bir başkası değildi. Bizzat bendim. Oturmayı, yatmayı seçebilirdim. Tüm gün kendim hakkında negatif düşüncelerede dalabilirdim. Canım acısada, sıkılsada yapmam gereken ne ise onu yaptım. Acı hissettiğimde üstüne gittim. Oturmak istediğimde ayağa kalktım. Elbette fiziksel olarak kendinizi zorlarken dikkatli olmalısınız ama bu gücü inşa edebilirsiniz zamanla, bu güç zaten sizde olan bir şey sadece biraz bakmanız gerekiyor içinize.

Bunu destekleyecek yöntemlerde kullanabilirsiniz. Öz hipnoz, düzenli yoga, enerji çalışmaları, Ay büyümeye başladığında büyü çalışması vb. bu konuda tavsiyelerde bulunabilirim. Ama her şeyden önce hareket. Kendinizi gelecekte nerede ve nasıl görmek istiyorsanız o kadar çaba gösterin.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back