Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Şeytan'ın gücü her şeye yeter

Elite

Well-known member
Esenlikler,

O duadaki amaç teolojik bilgi vermekten ziyade övgüleri sunmaktır. Zaten evrendeki en güçlü olan tanrıyı överken de biraz abartmaktan kimseye zarar gelmez.

İyi günler.

zavaliebalo said:
Esenlikler,

spirituelsatanizm.org adlı sitede Şeytan'ın güçlü olduğunu fakat gücünün her şeye yetmeyeceğini okumuştum.
Fakat "Şeytan’a Standart Ayin" adlı konuda, Şeytan'a invokasyon yaparken "Dünya’nın Yöneticisi, Gerçek Tanrı, Her Şeye Gücü Yeten ve Tarifsiz Olan" dememiz gerektiği söyleniyor. Ve bir kaç yerde daha bu tarz cümleler vardır eminim. Düşüncelerinizi alabilir miyim?

Verilmiş cevaba ek olarak adanmanın özüne sadık kaldığınız sürece kendi cümlelerinizi kurabilirsiniz. Mutlaka aynı şeyi demeniz gerek değil. Düşmanın parazitik programlarına kesin ret ve Şeytan’ın insan ruhunun yaratıcısı olduğunu tanımak, onu onurlandıracağına söz vermek. Eğer söylediğiniz şeyi samimiyetle söylemeyecekseniz -ki başkalarının kurduğu cümlelerde olabilir- samimiyetle inandığınız övgüleri yazabilirsiniz.

Öte yandan çok değiştirmemek de iyi olabilir “ben Satanizm’in şu kısmını kabul ediyorum şu kısmını etmiyorum böyle adanacağım” şeklinde olaylarla bir tür dallanıp budaklanma yaşamamak için.

Ben ilk dediğimden yanayım. Kendi cümlelerini kurmanın daha samimi ve özel bir olay için doğru olduğunu düşünüyorum.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back