Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Sigaranın ruhaniyette etkisi

Apokovyski

New member
Website
discord.gg
Esenlikler,

Sigaranın, tütün'ün, nicotine'in ruhaniyette zararlı olduğunu biliyoruz.
Ama bu zararın ne yönde olduğunu merak ediyorum. Ne şekilde ve maks nereye kadar batırır?
Sigara içen biri meditasyon yapamaz mı? Yapsa da etkisi mi azalır? Ne olur.. ?
Yardımcı olursanız sevinirim...

Hail Satan!

Apokovyski said:
Esenlikler,

Sigaranın, tütün'ün, nicotine'in ruhaniyette zararlı olduğunu biliyoruz.
Ama bu zararın ne yönde olduğunu merak ediyorum. Ne şekilde ve maks nereye kadar batırır?
Sigara içen biri meditasyon yapamaz mı? Yapsa da etkisi mi azalır? Ne olur.. ?
Yardımcı olursanız sevinirim...

Hail Satan!

Psikolojik yönüyle ilgili bir şey söylemek istiyorum. Genelde sigara içen kişiler öleyim de kurtulayım kafasında oluyorlar, yani bu hayatı ciddiye bile almıyorlar. Meditasyon yapan birisinin ne amaçlarla bunu yaptığını düşünürsek, kendini geliştirme ve ölümsüzlük akla geliyor. O yüzden bence bu iki şey birbirine çok zıt.

Ruh ve beden apayrı şeyler değildir. Birine zarar veren şey diğerine de zarar verir. Bu şekilde düşünüp çıkarım yapabilirsiniz.

Esenlikler,

Kendimde gördüğüm kadarıyla çakralarımda ve auramda daha fazla kirlilik oluyor.Temizlemesi oldukça meşakkatli(Dipnot sigarayı arada içiyordum)

ThanaReal said:
Alena666 said:
ThanaReal said:
Esenlikler,

Bunu buraya gerçekten yazmak istemezdim ama kararsız kaldım diye sormak istedim. Puro içiciliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kimisi diyor zararlı, yok kimisi diyor ben puro içiyorum bunun dumanını içime çekmiyorum ağzımda aromayı hissettikten sonra dışarı üflüyorum, içime duman çekmediğim için bağımlı olmuyorum ve 1-2 haftada bir içiyorum.

Bunu buraya yazmak istemezdim ama gerçekten 1-2 haftada bir, duman içine çekilmeden zararlı olur mu? Ruhaniyete etkileri nelerdir?

İyi geceler.

Esenlikler,

Her şekilde kötü.

Ilk olarak zaten puro sürekli içilecek bir şey değil. Yok içime çekmiyorum, yok bağımlı değilim gibi saçma sözlere inanma. Ve böyle bir düşüncen varsa sakın denemeye kalkışma bile.

Bak yapma demiyorum, denemeye kalkışma diyorum. Sadece sigara değil, ne konuda olursa olsun, yaklaşma bile. Bunun olmasını sağlayacak hiçbir şeyi yapma ya da düşünme çünkü en sonunda olacak. Zamanla sana normal gelecek ve bir bakmışsın, bir dal sigara ya da bağımlısı olduğun şey için ellerin titriyor.

Ben dünyada sigaradan en igrenen insanlardan biriydim, ki hâlâ igreniyorum. Ama arkadaş ortamında bu "içine çekmezsen bir şey olmaz, bir kereden bağımlı olacak değilsin ya" lafları yüzünden denedim. Tadı çok kötü ama bir daha içiyorsun ve bir daha. Bağımlı olmadığım için bırakmak kolaydı ama herkes şanslı olacak diye bir şey yok.

Ne puff, ne sigara, ne nargile, ne puro hiçbiri birbirinden farklı değil. Hepsi hayatını kaydırır.

Sen onu içine çekmezsen, o seni içine çeker. Sakın seni kandırmak isteyen insanlara inanma, kararının arkasında dur. Yoksa bir bakmışsın o senin arkanda (iyi anlamda değil)...

İyi günler kardeşim💕.

Esenlikler,

Hiçbir zaman bu ürünleri denemedim. Sayende de denemeyeceğim. Teşekkür ederim, kardeşim.

İyi geceler dilerim.

Puro zevk işidir, dumanı içine çekilmez. Ağzına dumanı çeker ve ağzının içinde dolaştırır aromasını alırsın. Nargilenin tam zıttıdır yani. İkisi de bağımlılık yapmaz çünkü sürekli içebileceğin türden şeyler değiller. Ama sonuç olarak gereksiz zevkler.

Sigaraya gelecek olursak: Sigaranın bağımlılık yapmasının bana göre en büyük sebebi erişilmesinin ve tüketilmesinin çok kolay olmasıdır. Gir bir tane bakkala, alman gereken iki şey var: bir paket sigara ve çakmak... Diğerleri öyle değil ama. Puro ve nargile ayak üstü içilmez.

Mesela bana soracak olursan E-sigara, normal sigaradan daha çok bağımlılık yapacak türden bir şey; istediğin türden aromayı likit tankına koyup içebilirsin. (Böğürtlen, mango, ananas, çikolata ve daha birçoğu) Çeşit çeşit likitleri var; sigara gibi tatsız, iğrenç bir duman değil. Zaten duman da değil buhar. Fakat işte zahmetli ve sürekli bozulan cihazlar oldukları için sigaranın rahatlığına alışmış şâhıs kısa sürede sigaraya geri dönüyor.

Son olarak, diğer insanlara nazaran özellikle biz SS'lerin sigara içmesi çok daha saçma onu da ayrıca belirteyim. Aramızda var böyleleri. Ölümsüzlüğü hedefleyen bizlerin, kısa sürede ölmesine sebebîyet verecek bir şeyi tüketmesi... (Bu cümleyi kurmam aslında biraz ironik oldu çünkü bende bu gruba dahilim. Aktif olarak içiyorum.)🙃

Kondofos said:
Puro zevk işidir, dumanı içine çekilmez. Ağzına dumanı çeker ve ağzının içinde dolaştırır aromasını alırsın. Nargilenin tam zıttıdır yani. İkisi de bağımlılık yapmaz çünkü sürekli içebileceğin türden şeyler değiller. Ama sonuç olarak gereksiz zevkler.

Sigaraya gelecek olursak: Sigaranın bağımlılık yapmasının bana göre en büyük sebebi erişilmesinin ve tüketilmesinin çok kolay olmasıdır. Gir bir tane bakkala, alman gereken iki şey var: bir paket sigara ve çakmak... Diğerleri öyle değil ama. Puro ve nargile ayak üstü içilmez.

Mesela bana soracak olursan E-sigara, normal sigaradan daha çok bağımlılık yapacak türden bir şey; istediğin türden aromayı likit tankına koyup içebilirsin. (Böğürtlen, mango, ananas, çikolata ve daha birçoğu) Çeşit çeşit likitleri var; sigara gibi tatsız, iğrenç bir duman değil. Zaten duman da değil buhar. Fakat işte zahmetli ve sürekli bozulan cihazlar oldukları için sigaranın rahatlığına alışmış şâhıs kısa sürede sigaraya geri dönüyor.

Son olarak, diğer insanlara nazaran özellikle biz SS'lerin sigara içmesi çok daha saçma onu da ayrıca belirteyim. Aramızda var böyleleri. Ölümsüzlüğü hedefleyen bizlerin, kısa sürede ölmesine sebebîyet verecek bir şeyi tüketmesi... (Bu cümleyi kurmam aslında biraz ironik oldu çünkü bende bu gruba dahilim. Aktif olarak içiyorum.)🙃

Esenlikler,

İçine çekilip çekilmemesi önemli değildir. Tütünün kendisi doğrudan Mars'a bağlıdır, Mars'ın da "küçük kötücül" olarak geçtiğini söylemeye gerek yok. Ciğere çekilmese bile temas ettiği ağız bölgesinde dahi sağlık sorunlarına neden olacaktır, ve genel olarak auraya zarar verecektir.

Elektronik sigaranın da yine yol açtığı sağlık sorunlarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hiçbirinin zararsız bir yanı bulunmamakta.

İyi geceler.

ThanaReal said:
Esenlikler,

Alkolün yararı var mı? Biri yararlı diyor öbürü zararlı, ama sanırsam az alkol yararlı olabiliyor. Şahsen hayatımda hiç alkol kullanmadım.

İyi geceler.

Esenlikler,

Alkol "zevk" amaçlı değil, "ödül" amaçlı kullanılırsa daha yerinde bir kullanım olacaktır. Örnek vermek gerekirse, şirketinizle birlikte bir proje üzerine aylar boyunca çalışıyorsunuz ve sonunda bitirdiniz, kutlama amaçlı kontrollü bir kullanım bir zarar getirmeyecektir.

İyi geceler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back