Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Tek Bir Hayatta Magnum Opus

DarkSun

New member
Konu başlıktanda anlayabileceğiniz üzere tek bir hayatta magnum opusun tamamlanıp tamamlanamayacağıdır. Sanırım forumda dolaşırken bir yazıda tek bir hayatta maksimum 1. aşamasının tamamlanabileceği yazıyordu. Buna pek anlam veremedim. Mesela şöyle bir düşüncem var. Sıfırdan başlayan bir kişi (sıfırdan kastım daha önceki hayatlarında -eğer var ise- ruhani olarak güçlü olmayan) kendini düzenli bir şekilde 60,70 yaşına kadar geliştirirse ki zaten bu kadar uzun bir süreçte yaşamını çok daha fazla da uzatabileceğini çok geç yaşlanacağını düşünüyorum. Bu kadar uzun süre meditasyon yapıp ömrünü uzatıp devam ettiği takdirde şuanki hayatında sıfırdan magnum opusu tamamlayıp tanrılığa erişmesi mümkün olabilir mi?

Esenlikler,

Belirli bir yaştan sonra entropi, bedenin yenilenmesine galip gelir ve yüzlerce yıl da yaşasanız vücut Magnum Opus için gerekli mükemmelliği sağlayamaz.

Sonuç olarak, bu örnek verdiğiniz durumda yaşlanma sadece yavaşlatılabilir ve geri alınamaz. Yani kişinin "sıfırdan" bir bedene sahip olup Magnum Opus'u tamamlayabilmesi için reenkarne olması şarttır.

İyi geceler.

Esenlikler,

Düşünceniz teorik olarak doğru olsa dahi, pratikte imkânsız bir uygulama olacaktır. Aklınızı bu tür sabırsız düşüncelerden arındırıp, odağınızı gelişiminize verirseniz sizin için daha yararlı olur.

İyi akşamlar.

Bu tür bir fikre sahip olan kardeşlerimiz, genellikle henüz ruhani olarak gelişmenin ne kadar meşakkatli bir iş olduğunu kendi gözleriyle görmemiş oluyorlar, doğal olarak bu tür bir algıya kapılıp, gidiyorlar. Gelişmenin en önemli gerekliliklerinden biri de, sabırlı olmak ve açgözlülüğü kontrol altına almaktır. Spiritüel Satanistlerin birçoğu bırakın tek bir hayatta Tanrılığa ulaşmayı ve Du'at'ta babamızla buluşmayı, henüz stabil bir meditasyon rutini oturtmakta dahi zorlanmaktadırlar. (Ki bunu anlayabiliyorum, insanlar gerçekten meşgul ve dakika dakika sayarak hayat yaşanmaz. Yine de bu sorunu bir şekilde aşmak lazımdır.)

Hâl böyleyken, bu tür konular hakkında konuşmak yalnızca zaman israfı olacaktır. Stratejik olarak Magnum Opus'a ulaşmak için en iyi şekilde reenkarne edileceksiniz ve kendinizi mükemmelleştirmek için birçok hayatta tekrar ve tekrar bu gezegenin temiz havasını soluyacaksınız. Bu bir süreç, bu bir macera, bu bir yolculuk ve varış noktasına değil, keyif almaya odaklanmalısınız. Günün sonunda, insanın güçlendiğini ve çabalarının meyvelerini aldığını görmesinden daha zevk verici bir şey yoktur.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back