Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Tatlısu müslümanları

Baroness Blossom

Active member
Gaius julius sezar said:
Esenlikler,
Kadın ve erkeğin eşit olduğunu düşünen islamda kölelik yok diyen çok modern ve insancıl bir dinmiş gibi göstermeye çalışanları anlamıyorum bu tipler neden son zamanlarda bu kadar çok arttı

Son nefesleri bunlar çünkü. Gerçekten okuldaki öğretmenlerim çok fazla tatlısu müslümanları ki onlar bazen bana öğüt verirken gözlerimi devirmek zorunda kalıyorum.

Anlamıyorsunuz zira anlayacak kapasiteye sahip değilsiniz. Olayları anlamdırmanın farklı seviyeleri vardır ve gerçek, katmanlı bir yapıya sahiptir. Siz, sistemlerin temel prensiplerini kavramaktan yoksun olan bir birey olarak, daha yüksek seviye anlayışların sahibi olma arzusunu taşıyorsunuz. İşin ekonomik, sosyolojik, psikolojik, dini, tarihi ve birçok açıdan farklı yorumlamaları mevcuttur ve bu, anlayışınızın ne kadar mükemmelleşmesini istediğiniz ile alakalıdır. Günün sonunda, yapmanız gereken şey apaçıktır.

-Exo

Gaius julius sezar said:
Esenlikler,
Kadın ve erkeğin eşit olduğunu düşünen islamda kölelik yok diyen çok modern ve insancıl bir dinmiş gibi göstermeye çalışanları anlamıyorum bu tipler neden son zamanlarda bu kadar çok arttı

Vicdanlarını dinleri zannediyorlar.

Esenlikler,

Kendi dininin kutsal kitabını okumayarak bu tür şeyler söyleyebilecek kadar cahil cesaretine sahip kişilerdir bunlar, şu anda sahip oldukları hak ve özgürlüğün Atatürk'ün getirdiği laiklik ile birlikte geldiğinin farkında değiller. Ben genelde uzak kalıyorum, herhangi bir tartışmaya girmek mecburiyetinde kalırsam da sadece ayet verip uzaklaşıyorum. Düşündükleri, bildikleri sandıkları şeyler ile gerçek arasında dağlar kadar fark var.

İyi akşamlar.

Gaius julius sezar said:
Exo said:
Anlamıyorsunuz zira anlayacak kapasiteye sahip değilsiniz. Olayları anlamdırmanın farklı seviyeleri vardır ve gerçek, katmanlı bir yapıya sahiptir. Siz, sistemlerin temel prensiplerini kavramaktan yoksun olan bir birey olarak, daha yüksek seviye anlayışların sahibi olma arzusunu taşıyorsunuz. İşin ekonomik, sosyolojik, psikolojik, dini, tarihi ve birçok açıdan farklı yorumlamaları mevcuttur ve bu, anlayışınızın ne kadar mükemmelleşmesini istediğiniz ile alakalıdır. Günün sonunda, yapmanız gereken şey apaçıktır.

-Exo
Açık ol dayi ne demek istiyon

Müslümanların kuytu köşeye sıkışınca her türlü tatlısu müslümanları olacaklarını yeri gelse kendilerini olduğu gibi gösterecek zamanları da olduğunu, olacağını söylüyor. Müslümanlar aynı müslüman, amaçları hayatları ve kölelikleri aynı, zaman değiştikçe o ucubelerin kendilerini ifade edecek şekli de haliyle değişiyor. Bunlarla muhabbete girmek bile zaman kaybı. Özellikle şimdiki din öğretmenleri bunun en iyi örneği. Kendi kafalarından yeni bir anlayış oluşturmaya, aslında "müslümanliğın" böyle olmadığını ifade etmeye çalışıyorlar. Senin yapman gereken etrafın ne kadar boş insan dolu olsa da kendine odaklanman. Büyük ihtimal bunu zaten yapıyorsun

Exo said:

-Exo
Çölüne dön müslüman.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back