Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Türkiye Eğitim Sistemi

Baron Hope Von Blossom

Active member
ThanaReal said:
Esenlikler,

Türkiye'deki eğitim sistemi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Benim düşüncem, iyi olmadığıdır.

Ezbere dayalı bir sistem, kitaplarda yazan şeyler açıklayıcı değil. Şu şöyledir, bu böyledir tarzında, akılda kalıcılığı sıfır. Okul her neyse, yine de birkaç şey öğreniyoruz ama okul değil de üniversite büyük problem. Bir sürü üniversite olduğu için her birine gelişmiş profesör/bilim insanı yetiştirmek zor, yoldan geçen adamı/kadını torpil ile üniversite profesörü yapıyorlar ve onlar hiçbir şey bilmiyorlar, sadece slaytı okuyorlar ve ders yaptıklarını zannediyorlar. Her profesör böyle değil tabii, eskilerden kalma profesörler gerçekten çok bilgili olabiliyor, örnek: Celal Şengör. ODTÜ dedikleri yer bile dünyada 490. falandı, hatırlamıyorum. Ama biz dünyada ilk 500 üniversite arasında Türk üniversitesi olmadığını söylesek daha doğru olur.

Biz böyle bir eğitim ile mezun olduğumuzda, iş hayatında bir değerimiz olmayacak. Çünkü üniversitede hiçbir şey öğretilmediği için ayrıyetten kendimizi geliştirmemiz gerekecek.

İyi geceler.

Ben bir tarih kitabında bilgiyi cımbızla aldım ve sınavdan bir gün önce yaptım bunu ve sınavdan sorumlu olduğum sayfalar arasında 75 sayfa vardı o gece beynim yanmıştı sadece 2 saat çalışmıştım ve sadece 14 safya fln özet çıkarmıştım ve bu 75 sayfanın yarısı bile değildi bu yüzden bende çalışmayı bıraktım ve içimden bir ses öğretmenin sürekli soru sorduğu siteden testler çöz dedi ve yaptım ve 75 sayfada anlatılmak istenilen konuları biliyordum ki şansıma sınavdaki sorular o siteden çıkmıştı yani sınavı resmen leydi vapulanın yönlendirmesiyle sınavı geçtim.

(Evet Türkçe yazım ve noktalama işaretleri kurallarını katlettim resmen kusura bakmayın.)

Yani daha berbat bir sistem yok.

Yemin ediyorum strestten ve korkudan ölüyorum eğer üniversite güzel bir bölüm ve şehir dışı gelmezse diye.

Öğretmenler egolarını bir kenara bıraksa hoş olur.2.Sınıf vatandaş muamelesi görmek çok hoşnut edici değil.

Argus said:
Öğretmenler egolarını bir kenara bıraksa hoş olur.2.Sınıf vatandaş muamelesi görmek çok hoşnut edici değil.

Bu bende farklı. Yani onlara ben 2. Sınıf insan muamelesi yapıyorum çünkü ben her zaman (okulda) Yüksek oterite de olmayım onlar değil.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back