Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Bir Zamanlar İnsan Olan Tanrılar - İnsanlığın Kılavuzları & "Hel"

Elite

Well-known member
Bu yazı, Yüksek Rahip Hoodedcobra666'nın forumlardaki vaazından çevrilmiştir.

Şeytan Baba, basitçe "Zamandan Önce" diyebileceğimiz kadar uzun bir süredir insanlıkla beraber olmuştur. Bu ifade kafanızı karıştırabilir, çünkü zaman, günümüzde doğrusal şekilde tanımlıdır.

Şeytan Baba ve yüksek dereceli Tanrılar ise "Zaman" denilen yapının ötesine yükselmişlerdir, ancak yine de her ne olursa olsun bazı düşük düzeyli katmanlarda bulunabilir, enkarne olabilir ve faaliyet gösterebilirler. Bunlara "Zaman" dediğimiz olgu da dahildir.

Joy of Satan'daki Demonlar, bahsi sıkça geçen "Altın Çağ" döneminde, veya daha da öncesinde, çok uzun zaman önce Tanrılığa ulaşmışlardır. Hepsi bu kategoriye dahil değildir, ancak birçoğu böyledir. Düşman, kahpece bir şekilde hepsine küfürlerde bulundu. Bu kategoriye giren Demonlardan bazıları Asmodeus, Balaam ve Valefor'dur.

Hesiod, bir zamanlar "insan" olan Demonlar için Kronos döneminde yaşadıklarını söyler. Bunun açıklanış biçimi oldukça komplekstir ve altında birçok başka anlam barındırır, ilerleyen süreçte başka bir konu başlığı altında bunların da analizleri yapılacaktır.

Lord Kronos, Şeytan Baba'nın sıfatlarından biridir, içinde "Taç/Crown" için gizli bir anlam bulundurur. Modern İngilizcedeki "crown" [taç] sözcüğü, köken olarak kafanın üstündeki çakra olan "Kronos"tan gelir. Karışıklıktan ötürü, bu ilerleyen zamanlarda Satürn ile bağdaştırılmıştır, bu da durumu iyice karıştırmıştır.

Bu çakra çoğu zaman "Zamansız" gök, veya "Sonsuzluk" olarak tanımlanmıştır. Aynı şekilde, "Kronos" da "Zaman" idesini bünyesinde barındırır. Bunu da "krono" sözcüğünden görebiliriz, yine de aynı sözcük değildirler ve aynı anlamda değildirler.

Demonlar hakkındaki yanlış bilgiler ve onlara karşı işlenen daha çok haksızlıklar, düşman grimoire'lerine ve masallarına da yansıdı, çoğu zaman onlara karşı küfürler edilse de, yine de düşman tarafından büyük bir korkuyla anıldılar. Düşman, onları "Devler" veya "Yüce ve Haşmetli Olanlar" anlamındaki "Gibborim" sözcüğüyle kendi kaynaklarında geçirdi.

Onlar aşırı güçlüdürler, ve birçok açıdan Tanrılar gibi yüksek düzeydedirler, ancak yine de oldukça spesifik nedenlerden ötürü "yakın" bir boyuttadırlar. Bu nedenler, dünyadaki düzeni sağlayışlarıyla [ki bu oldukça zor bir görevdir] ve seçilmiş kişilere "düşüşü döndürmek" için yardımlarıyla ilgilidir. "Düşüşü döndürmek", düşmüş ruhların yükselişi ve Tanrılığa ulaşması için bir şifrelemedir.

Onlarla yakın olduğumuz sürece, onlar da bize bu yolda büyük yardımlar sunabileceklerdir. En yüksek rütbedeki Tanrılar, en yüksek derecedeki görevleri belirleme yetkisindedirler, ve bu yüzden kendilerinden olan bazılarını bizi yakından gözetleyip yardım etmeleri yönünde görevlendirmişlerdir. Düşman, yine aynı şekilde ve içine yalan yanlış bilgiler de katarak "Gözcülerden" bahseder. Bu da yine aynı şekilde "Gibborim"e veya Eskinin Demonlarına verilmiş bir unvandır.

Birçok öğretide, bu Demonlar "Ktonik" diye isimlendirilmiştir, bu sözcük Antik Yunanca'da "Yeraltı" veya "Yerde duranlar/bulunanlar" anlamındadır. Bu sözcük ile kastedilen, bu Demonların burada, düşük boyutlarda insanlığa yardım etmek için bulundukları ve Şeytan'ın insanlık üstüne olan Büyük İşini tamamlamak için bize yardımcı olduklarıdır.

Bunun, sonralardan düşman tarafından yaratılan yanlış ve kafa karıştırıcı bilgilerle hiçbir alakası yoktur. Hristiyanlık ve İslâm'ın gerçek dışı iddialarındaki gibi, "ateşle dolu azap çukuru" gibi bir anlamı yoktur. Demonlar veya eskinin Tanrılarının bunun gibi şeylerle bir ilişiği yoktur, zira bu düşünceler, Pagan dünyasında yoktur.

Ebedi "azap" için tahsis edilmiş bir alan bulunmuyor. Bu Demonlardan bazıları ise, Antik Yunanların "Hades" diye adlandırdığı, ölünün transferi ve yaşam ile ölüm arasındaki orta boyutta uzmanlaşmışlardır.

Buna uygun olarak, "Hell" sözcüğünü bugün de İngilizce'de kullanıyoruz, ki bu da Nors sözcük olan Hel-heim ile ilişkilidir. Hel, düz bir şekilde Nors mitolojisindeki ölümden sonraki yaşamın adıdır, ve İngilizce'deki sözcüğün buradan geldiği açıktır.

"Hel'in/Cehennemin", "azap" yeri olduğuna dair inanış, geç Hristiyanlık tarafından ortaya atılmış bir yalandan başka bir şey değildir [ilk zamanlarında böyle bir şey yoktu, çünkü öncesinde Paganizme sızmak istediler, yoksa herkes bu tanıma gülerdi.]

Başka bir düşman programı olan İslâm, bir aynısını kendisine de uyarladı, çünkü bu azap yeri yalanının, yeni sisteme "İtaat" etmeyi reddeden o dönemki nüfusun %99.99'unu tehdit etmek ve cahil kitleleri kandırmak için ne kadar elverişli olduğunu fark ettiler.

Hepimiz biliyoruz ki, "Demon" sözcüğü hiçbir şekilde negatif bir anlam barındıramaz. Antik Yunanca'da "Tanrı" anlamına gelen, lügat içindeki en onursal ve pozitif sözcüklerden biriydi. Bu Tanrılar, insanlığa yardım etmek ve desteklerini sunmak için buradalar. Onlar bizi eğitenler ve insanlığın öğretmenleri, isteklerimize kavuşmamızda yardımcı olanlar, ve öğrenmenin yolunu gösterenler. Son olarak, onlar, bilincin üst seviyelerine yükselebilmemiz için bunların hepsinde bize yardım sunmak adına buradalar.

Bütün bu plan, insanlığın tekrardan Tanrılar gibi olmasına yardım etmek üzerine kurulu, veya en azından bu yolu yürümek isteyen kesime bu konuda yardım etmek üzerine. Bu yüzden, bu görevi ifa eden Tanrılar hoş bir yaklaşımı hak ediyorlar; çünkü onlar, Şeytan Baba ve Antik Tanrılar ile birlikte olanların gönüllü koruyucuları.

Son olarak, Joy of Satan güncelleniyor ve artan bir oranda Tanrılar düşman bağlamlarından tümüyle uzaklaştırılıyor, ve böylece kendilerinin yüksek derecedeki önemleri gözler önüne seriliyor. Yaşamlar boyu sadece bir kez gelecek Tanrılara bu yolda yakınlaşma ve buna dahil olma fırsatı için herkes müteşekkir olmalı.

Spiritüel Satanizm'le birlikte Tanrılar bizi Zafere götürecek,

ŞEREF VE GÜÇ EBEDİYEN ŞEYTAN'A ATFOLSUN!!!

Bright Truth said:
Son olarak, Joy of Satan güncelleniyor ve artan bir oranda Tanrılar düşman bağlamlarından tümüyle uzaklaştırılıyor, ve böylece kendilerinin yüksek derecedeki önemleri gözler önüne seriliyor. Yaşamlar boyu sadece bir kez gelecek Tanrılara bu yolda yakınlaşma ve buna dahil olma fırsatı için herkes müteşekkir olmalı.

Çeviri için teşekkürler.

Merak ettiğim bir konu var. Yüksek Rahip Cobra'nın bu vaazına tanrıların isimleri hakkında gelen bir soruya, tanrıların kendileriyle özdeşleştirdiği bu isimler şu an evrende büyük bir önem arz ediyor diyerek cevap vermiş.

Bazı Hristiyanlar Demonların gerçek isimlerini açığa çıkarmamalarının sebebini gerçek isimlerini bilirsek eğer "tanrının" adıyla onlara istediğimiz emirleri verebileceğimizi söylüyorlar.

Tabi bu safsata bir yana, gerçekten tanrılar neden gerçek isimlerini kullanmıyor merak ediyorum. Bu isimler yalnızca dünyada kullanılan isimler mi, evrende başka gezegenlerde başka isimlerle mi anılıyorlar? Yani Lord Murmur evrenin her yerinde "Gürültü Çıkaran" olarak mı biliniyor.

Ποσειδών666 said:
Merak ettiğim bir konu var. Yüksek Rahip Cobra'nın bu vaazına tanrıların isimleri hakkında gelen bir soruya, tanrıların kendileriyle özdeşleştirdiği bu isimler şu an evrende büyük bir önem arz ediyor diyerek cevap vermiş.

Bazı Hristiyanlar Demonların gerçek isimlerini açığa çıkarmamalarının sebebini gerçek isimlerini bilirsek eğer "tanrının" adıyla onlara istediğimiz emirleri verebileceğimizi söylüyorlar.

Tabi bu safsata bir yana, gerçekten tanrılar neden gerçek isimlerini kullanmıyor merak ediyorum. Bu isimler yalnızca dünyada kullanılan isimler mi, evrende başka gezegenlerde başka isimlerle mi anılıyorlar? Yani Lord Murmur evrenin her yerinde "Gürültü Çıkaran" olarak mı biliniyor.

Esenlikler,

Bu isimlerin, bizim bilmediğimiz daha yüksek ve büyülü dillerde bazı anlamlara geldiğini düşünüyorum. Örneğin, Arapça ve Yunanca'ya da yansıdığı hâliyle "Baal/Basileus", "kral, hükümdar" demek. Lord Beelzebul'un yönetim alanlarıyla doğrudan ilişkili. "Şeytan" örneğinden gidecek olursak, tek bir dile veya kültüre özel olmaktan ziyade evrende hâlihazırda var olan bir kelimenin buradaki birçok dile yansıdığını görüyoruz.

Bunu sonuç olarak bir unvan gibi düşünebilirsiniz. Tanrıların evrende doğrudan temsil ettiği bazı konseptler var. Bu konseptleri bir isim olarak tercih etmek ise, zaten onlarla özdeştiği için daha kullanışlı. Örneğin, bir krala ismiyle hitap etmek yerine, "hakanımız" demek gibi. Hem onun temsil ettiği ve yönettiği bir konseptle onurlandırıyoruz, hem de hüküm sürdüğü alanlardan faydalanabiliyoruz.

Sonuç olarak her ad ve sözcük de evrende güç oluşturamaz, ancak özellikle kilit konseptlerin burada bir istisna olduğunu düşünüyorum.

Lord Murmur'un adının anlamı ise çarpıtmadan başka bir şey değil. Leydi Astarte, Lord Thoth, Beelzebul Baba ve birçok tanrının ismi için daha böyle aşağılıkça yozlaştırmalar ve çarpıtmalar gerçekleştirildi.

İyi geceler.

Pegasus666 said:
Nanetxd said:
Bright Truth said:

Çeviri için teşekkürler.

Bir an forumda senin yazdığını hissettim ve aşağı indiğimde online'dın biliyor musun çok ilginç bir olaydı.
Sezgilerin güçlü olabiliir :D

Bright Truth said:
Ποσειδών666 said:

Lord Murmur'un adının anlamı ise çarpıtmadan başka bir şey değil. Leydi Astarte, Lord Thoth, Beelzebul Baba ve birçok tanrının ismi için daha böyle aşağılıkça yozlaştırmalar ve çarpıtmalar gerçekleştirildi.

İyi geceler.

Murmur, tanrının ismi olarak mı çarpıtma, yoksa kelime/dil olarak mı? Çünkü ingilizcede cümle içerisinde bu kelimeyi kullanabilirsiniz.

"The gentle murmur of the river helped him calm himself"
=
"Nehrin nazik mırıltısı kendini sakinleştirmesine yardımcı oldu"

Keza bildiğim kadarıyla Lord Murmur çağırıldığı zaman büyük bir gürültü ile, davul zurna eşliğinde geldiği için ona bu isim adanmış.

Madem çarpıtma, Lord Murmur neden düzelttirmesin?

Ποσειδών666 said:
Murmur, tanrının ismi olarak mı çarpıtma, yoksa kelime/dil olarak mı? Çünkü ingilizcede cümle içerisinde bu kelimeyi kullanabilirsiniz.

"The gentle murmur of the river helped him calm himself"
=
"Nehrin nazik mırıltısı kendini sakinleştirmesine yardımcı oldu"

Keza bildiğim kadarıyla Lord Murmur çağırıldığı zaman büyük bir gürültü ile, davul zurna eşliğinde geldiği için ona bu isim adanmış.

Madem çarpıtma, Lord Murmur neden düzelttirmesin?

Esenlikler,

Bahsettiğim şey, dildeki anlamının bozulması. "Sessizce yakınma", "kendi kendine söylenme" gibi anlamları da mevcut. Kastettiğimiz bu anlamların Yahudilerce dile sokulmuş olması.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Hesiod, bir zamanlar "insan" olan Demonlar için Kronos döneminde yaşadıklarını söyler. Bunun açıklanış biçimi oldukça komplekstir ve altında birçok başka anlam barındırır, ilerleyen süreçte başka bir konu başlığı altında bunların da analizleri yapılacaktır.

Selamlar, bu alıntıladığım yer Hesiod'un "İşler ve Günler" eserinde bahsediliyor. Türkçe çevirisinde onlardan için "Cin" diyor.

Genel olarak bu eser, bir çiftçinin nasıl yaşaması gerektiğini anlatır. Fakat gözüme çarpan bir yer var, oraya geleyim hemen.

"Tarla İşleri" bölümünden:

"Ekini biç, görünce gökte
Pleiad yıldızlarını, atlas kızlarını.
Görünmez oldukları zaman da ek toprağını.
O yıldızlar kaybolur 40 gün 40 gece.
Ama yılın çarkı durmaz döner.
Ve insanlar bilemeye başlayınca oraklarını,
Gözükürler yeniden gökte."

Yine aynı bölümden başka bir alıntı:

"Azgın güneş ter döktürmez olunca, insana
Zeus güz yağmurlarını salınca dünyaya,
Daha çevik olunca elimiz kolumuz,
Sirius yıldızı ölümlülerin başı üstünde,
Gündüzden çok gece dolaşır olunca,
Baltanın kestiği ağaç daha az kurtlanır.
Yaprağını dökmüş ve büyümesi durmuştur."

Pleiad'lar düşman E.T'lerden biri olduğundan dolayı Hesiod'un eserinde onlardan bahsedilmesi dikkatimi çekti. Keza Kur'an'daki Necm süresinde de onlardan "Ülker Yıldızları" olarak bahsediliyor.

Necm süresi 1-2. ayet.
"Battığı zaman necm'e (O yıldıza) andolsun ki, arkadaşınız (Muhammed) sapmadı, azmadı." 
Bazı tefsirlerde Necm, yani "O yıldız" Ülker, veya Süreyya da dedikleri Pleiades yıldız kümeleridir. Veya onlardan birisir.

Aynı surenin 49. Ayetinde Sirius yıldızından da bahseder.
"Şüphesiz ki O, Şi'ra'nın rabbidir."

Hesiod neden Pleaid yıldızlarını hedef göstermiştir? Bir anlamı var mıdır? Keza Sirius yıldızı için de öyle..

Ποσειδών666 said:

Esenlikler,

Yüksek Rahip Hoodedcobra666, Pleiades'in Antik Yunan'da hoş anılmadığını söylemişti. Sirius ise Tanrıların kolonilerinin bulunduğu bir yıldızdır.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Ποσειδών666 said:

Yüksek Rahip Hoodedcobra666, Pleiades'in Antik Yunan'da hoş anılmadığını söylemişti.

İyi geceler.

Bilemiyorum, Pleaid'ler Titan Atlas'ın kızları olarak geçiyor. Bu kız kardeşlerin başı da Hermes'in annesi Maia olarak anlatılıyor. Düşmanın yozlaştırdığı efsanelerden birisi deyip işin içinden sıyrılabiliriz ama ne Hesiod'dan ne de Homeros'tan Pleiad'ler için hoş olmayan şeyler söylediklerini görmedim. Eğer var da ben görmediysem henüz bilemiyorum.

Ποσειδών666 said:
Bilemiyorum, Pleaid'ler Titan Atlas'ın kızları olarak geçiyor. Bu kız kardeşlerin başı da Hermes'in annesi Maia olarak anlatılıyor. Düşmanın yozlaştırdığı efsanelerden birisi deyip işin içinden sıyrılabiliriz ama ne Hesiod'dan ne de Homeros'tan Pleiad'ler için hoş olmayan şeyler söylediklerini görmedim. Eğer var da ben görmediysem henüz bilemiyorum.

Esenlikler,

Ben burada astrolojik olarak, yıldızın kendisinden bahsediyordum. Tabii ki mitolojide farklı olabilir, kişileştirilebilir. Mitolojilerde zaten çok çarpık ilişkiler de görülebilir, ancak hepsinin daha derin bir anlamı vardır.

Pleiades de zaten astrolojide Satürn gibi kötücül etkilere sahip bir takımyıldızdır. Yani kastettiğim buydu. Aynı şekilde tanrılarımızı temsil eden figürlerden de anlaşılamayabilecek davranışlar görebiliriz.

Sizin attığınız metindeyse aynı Mısırlıların yıldızları gözlemleyerek hasat zamanını bulması gibi bir kılavuzun olduğunu görüyorum. Belki farklı bir anlamı da vardır, ancak buna vâkıf değilim.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Ποσειδών666 said:

Esenlikler,

Ben burada astrolojik olarak, yıldızın kendisinden bahsediyordum. Tabii ki mitolojide farklı olabilir, kişileştirilebilir. Mitolojilerde zaten çok çarpık ilişkiler de görülebilir, ancak hepsinin daha derin bir anlamı vardır.

Pleiades de zaten astrolojide Satürn gibi kötücül etkilere sahip bir takımyıldızdır. Yani kastettiğim buydu. Aynı şekilde tanrılarımızı temsil eden figürlerden de anlaşılamayabilecek davranışlar görebiliriz.

Sizin attığınız metindeyse aynı Mısırlıların yıldızları gözlemleyerek hasat zamanını bulması gibi bir kılavuzun olduğunu görüyorum. Belki farklı bir anlamı da vardır, ancak buna vâkıf değilim.

İyi geceler.

Aratma kısmında Pleiades hakkında bakınırken Yüksek Rahip'in Sirius, Orion, Aldebaran ve Pleiades'in insanlıkla ve Tanrılarla bağlantısı olduklarını dile getirdiği bir yazıya denk geldim.

Sanırım düşman E.T'lerden biri olan Pleiadians ve şu an söz konusu olan Pleiades arasında bir tür nüans var.

"Pleiadians" gerçek bir tür mü yoksa tamamen kendilerini o şekilde tanıtan Gri'ler mi emin olamadım. İkincisi gibidir muhtemelen.

Ποσειδών666 said:
Aratma kısmında Pleiades hakkında bakınırken Yüksek Rahip'in Sirius, Orion, Aldebaran ve Pleiades'in insanlıkla ve Tanrılarla bağlantısı olduklarını dile getirdiği bir yazıya denk geldim.

Sanırım düşman E.T'lerden biri olan Pleiadians ve şu an söz konusu olan Pleiades arasında bir tür nüans var.

"Pleiadians" gerçek bir tür mü yoksa tamamen kendilerini o şekilde tanıtan Gri'ler mi emin olamadım. İkincisi gibidir muhtemelen.

Esenlikler,

Evet, bilgimi tazelemek için tekrardan baktığımda Tanrıların birçok yerde kolonileri olduğunu ve bu tarz kümelenmelerin ayrıca çeşitli türleri barındırdığını gördüm.

Tabii, bazı Griler dediğiniz gibi bu tarz oyunlara da girebiliyorlar. Onun harici gerçek bir düşman Nordik olma ihtimalleri de bulunuyor.

İyi geceler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back