Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Meditasyon/Büyü öncesi kahve?

Argus

Member
Esenlikler,

Kendim gün içinde fazlasıyla kahve tüketen birisiyimdir.Kişisel tecrübem hiç bir olumlu/olumsuz etkisini görmedim.Pek Etkileyeceğini düşünmüyorum.

Ufak bir not tabi hangi kahveyi tükettiğinizde önemli 2’si 1 arada gibi kahve ile alakası olmayan şeyler sağlığınızı iyi etkilemeyebilir.

“Kahvenin ruhaniyete zararı” Yeni Çağ tarzı takılan kişilerin konuştuğunu gördüğüm ve okumadan geçtiğim bir şey. Dayanağı var mı bilmiyorum.

Günde 5-10 bardak kahvenin her türlü zararı var, enerji falan işin içine katmaya gerek yok. Ölçülü olmak her zaman altın kural.

Kahve ile ilgili temel sorun, aşırı tüketildiğinde sinir sistemini aşırı uyarması ve uzun vadede böbreküstü bezi yorgunluğuna yol açabilmesidir, böbrek sorunlarınız veya Yin eksikliğiniz varsa kahveden kaçınmak en iyisidir.

Pegasus666 said:
Argus said:
Esenlikler,

Kendim gün içinde fazlasıyla kahve tüketen birisiyimdir.Kişisel tecrübem hiç bir olumlu/olumsuz etkisini görmedim.Pek Etkileyeceğini düşünmüyorum.

Ufak bir not tabi hangi kahveyi tükettiğinizde önemli 2’si 1 arada gibi kahve ile alakası olmayan şeyler sağlığınızı iyi etkilemeyebilir.

3'ü 1 arada olur mu peki
Olmaz hocam en iyisi Türk kahvesi

Argus said:
Pegasus666 said:
Argus said:
Esenlikler,

3'ü 1 arada olur mu peki
Olmaz hocam en iyisi Türk kahvesi

Yok her zaman değilde ama fal baktıracagin zaman olur yani

Thersthara said:
Esenlikler,

Meditasyon ve büyü öncesinde Kahve tüketmek sorun çıkartır mı?

Trans öncesi tüketilmesi transa girmeyi zorlaştırır mı? Nasıl etkileyebilir?

Kişinin odaklanmasına yardımcı olması, zihni hızlandırması nedeni ile meditasyon ve büyü pratiklerine zararı mı dokunur? Yoksa faydası mı?

Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

İyi geceler.

Nescafe vb. değil ama günde 1 fincan türk kahvesi vücuda ve beyne yararlı, e zaten sloganda belli "if above so below" ve tam tersi. Vücuda yararlıysa ruha da yarar.

Thersthara said:
Esenlikler,

Kişinin odaklanmasına yardımcı olması, zihni hızlandırması nedeni ile meditasyon ve büyü pratiklerine zararı mı dokunur? Yoksa faydası mı?

İyi geceler.

Fazlası vücuda fiziksel açıdan zararlı tabi ancak meditasyon ya da her hangi bir çalışma öncesi kahve içmenin zararı olacağını düşünmüyorum deneyimlerime dayanarak

Thersthara said:
Esenlikler,

İyi geceler.

Esenlikler Thersthara,

Meditasyon önce deneyimlerim doğrultusunda tavsiye ettiklerim:
• Mugwort (misk otu)
• Blue Lotus (mavi lotus çiceği)
• Pasiflora

Bu bitkileri meditasyon yapmadan yarım saat önce kaynat, sıcak sıcak iç. Ruhani ve patolojik faydalarını kendinde araştırabilirsin. Yurtdışından sipariş verebiliyorsan bunu almanı tavsiye ediyorum, çünkü bahsettiğim üç tane bitki içinde mevcut.

479x840.jpg

İyi geceler

SonOfFreya said:
Esenlikler Thersthara,

• Mugwort (misk otu)
• Pasiflora

Bu bitkileri meditasyon yapmadan yarım saat önce kaynat, sıcak sıcak iç. Ruhani ve patolojik faydalarını kendinde araştırabilirsin. Yurtdışından sipariş verebiliyorsan bunu almanı tavsiye ediyorum, çünkü bahsettiğim üç tane bitki içinde mevcut.

479x840.jpg

İyi geceler

Esenlikler,

Böyle birşeye para vermek yerine bitkiler sayfasıdaki bitkilerle bir çay yapabilir. Ayrıca fotoğrafta 3. Göz açıcı diyor ben pek sağlıklı bulmadım açıkçası yani içinde uyuşturucu fln da olabilir. Yani bence kendisi aktara gidip uygun bitkileri seçmesi daha mantıklı.

İyi geceler.

Baroness Blossom said:
SonOfFreya said:
Esenlikler Thersthara,

• Mugwort (misk otu)
• Pasiflora

479x840.jpg

İyi geceler

Esenlikler,

Böyle birşeye para vermek yerine bitkiler sayfasıdaki bitkilerle bir çay yapabilir. Ayrıca fotoğrafta 3. Göz açıcı diyor ben pek sağlıklı bulmadım açıkçası yani içinde uyuşturucu fln da olabilir. Yani bence kendisi aktara gidip uygun bitkileri seçmesi daha mantıklı.

İyi geceler.

Esenlikler Baron,

Tabiki, öylede yapabilirsin!

İyi geceler kardeşler

Thersthara said:
Esenlikler,

İyi geceler.

Esenlikler,

Eğer DEHB vb. problemleriniz varsa öğleden sonra saat 2'den itibaren kahve içmeyin. Özellikle de meditasyonlarınızı o saatlerde yapıyorsanız kesinlikle kafein almamanız gerekiyor çünkü DEHB ve benzeri tarzda problemleri olan insanlar "afternoon crash" adında bir sorun yaşarlar genellikle, bu sorunu sağlıklı bireyler de zaman zaman yaşar ama o kadar sık ve şiddetli geçmez. Belirttiğim zaman diliminden itibaren vücuda alınan her kafein de bu problemin etkilerini arttırmaktadır, meditasyonlarınızı da olumsuz etkileyebilir hâliyle.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back