Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Lucifer hakkında soru

lumerya

New member
Uzun süredir tanrılar hakkında araştırma yapıyorum ve aklımı karıştıran bir konu var. Şeytan ve lucifer aynı kişimi? Açıkçası ayrı kişiler diye biliyorum fakat bazı yerlerde aynı kişilermiş diye yazıyor ve her kaynak farklı şeyler söylüyor o yüzden buraya da sorup fikrinizi almak istedim.

Esenlikler,

Konuya ilişkin bir yazımızdan alıntı:

Astarte’nin Şeytan’la olan güçlü bağları, apaçık bir gerçekliktir. Şeytan’ın önemli sıfatlarından olan “EOSFOROS”, Latince “Lucifer”in aynı, “Işık Getiren” anlamındaki Antik Yunanca versiyonudur. Bu birleşik sözcüğü oluşturan iki kelimeden biri olan Eos, Astarte için bir şifrelemedir. Eos, Antik Yunan Mitolojisindeki, Şafağı yöneten tanrıçadır. Loş ruhani ışığın hüküm sürdüğü tan vakti, insanlar için meditasyon yapılabilecek en uygun zamanlardan biridir. Eos’un Sanskritçe karşılığı olan Uşaş, günlük meditasyon için önemli bir zaman aralığı olarak, ruhani bir şifreleme bağlamında “İbadet Vakti” olarak da adlandırılmıştır. “EOSFOROS”u oluşturan ikinci sözcük ve “getiren” anlamındak “Foros” [5], loş ışığı ve şafağı simgeler. [6]

İncil’deki Lucifer, -Astarte ile Azazel’in Babası-, “Seherin/Şafağın Oğlu” olarak adlandırılmıştır. Aynısı Eos için de geçerlidir.

Daha fazlasını sitemizde bulabilirsiniz.

İyi geceler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back