Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Sorularım 2

Freyaa

New member
1.spiritüel satanizm sitesinde şeytan gerçektir diye bir yazı okudum yazıda kısaca şeytanın var olduğunun bilimsel kanıtlarından bahsediliyor bu bahsedilen şeytan olduğu söylenilen Tanrıların gerçekten şeytan olduğunun kanıtları var mı onun sözleri olduğunu nereden biliyoruz

2. Satanizm ve paganizm aynı şey mi paganizmin kökeni satanizm diye okumuştum bu doğru mu böyleyse kanıtları neler bakıldığında paganizm ve satanizm çok farklı duruyor

3. Satanizm paganizm gibi doğa tabanlı bir inanç mı benzerlikleri neler tam olarak

4. Tanrılarla belirli seviyede ki kişiler konuşabiliyor diye okudum bunun kanıtı nedir Tanrılarla konuşulabildiğinin

Cevap verirseniz sevinirim

Esenlikler,

2. sorunuzu neden sürekli yineliyorsunuz? Hem siteden, hem forumlardan buna cevap verildiğini hatırlıyorum.

İyi günler.

Freyaa said:
1.spiritüel satanizm sitesinde şeytan gerçektir diye bir yazı okudum yazıda kısaca şeytanın var olduğunun bilimsel kanıtlarından bahsediliyor bu bahsedilen şeytan olduğu söylenilen Tanrıların gerçekten şeytan olduğunun kanıtları var mı onun sözleri olduğunu nereden biliyoruz

2. Satanizm ve paganizm aynı şey mi paganizmin kökeni satanizm diye okumuştum bu doğru mu böyleyse kanıtları neler bakıldığında paganizm ve satanizm çok farklı duruyor

3. Satanizm paganizm gibi doğa tabanlı bir inanç mı benzerlikleri neler tam olarak

4. Tanrılarla belirli seviyede ki kişiler konuşabiliyor diye okudum bunun kanıtı nedir Tanrılarla konuşulabildiğinin

Esenlikler,

1- Bununla ilgili detaylıca konuşmaya çok gerek yok. Roma mitolojisinde bahsi geçen Lucifer, İskandinav mitolojisinde geçen Odin, Mısır Mitolojisi ölüler kitabı içinde geçen Sa-En-Ta yılanı ve Ptah. Bunların hepsi özünde Şeytan Babamızın kendisi. Bunu zaten o tanrıların birbirine benzemesinden ve aynı sembolü kullanıp özünde yine Kundalini enerjisine olan atıflardan biliyoruz. Mitoloji geleneklerini incelerseniz, özünde yapılan bütün adanma ve ayinlerin aynı veya benzer olduğunu görürsünüz.

2- Satanizm ismi antik değildir. Bu isim ilk defa Orta çağ döneminde Anti-Hristiyanlik adı altında kullanıldı. Özünde bunu kullananlar da yine Centil kardeslerimiz idi. Hristiyan baskısına gelemeyen cadılar kendilerince bir karşı savunmaya geçmişti. Bunu da Satanic Witchcraft Pantheon'undan biliriz. Paganizm tek kapsamlı bir din değildir. Neo-Paganizm, Paleo-paganizm, Mezo-paganizm vb. Gibi bir çok ekolü içinde barındırır. Ancak en antik olanı adı üstünde Paleo. Ancak bunlar düşmanlar tarafından artık tamamen bozmaya uğramış vaziyette.

3- Hemen hemen hepsi aynı. Sadece günümüzde bozulmuş kısımlari kabul etmiyoruz. Mesela Roma'da olan Lucifer tasfirinin Tecavüzcü gibi gösterilmesi...

4- Şahsi olarak konuşmaya veya birebir göz ile görmeye inanmiyorum. Onları sadece tinsel enerjiye dayalı hislerimiz ile hissedebiliyoruz.

İyi günler.

Freyaa said:

1-Tanrılar Şeytanlar falan değil, Şeytan tektir ve tüm Tanrıların başındadır. Tanrılara ''Demon'' dediğimizden Şeytan ile karıştıranlar oluyor. Malum kelimeler eş anlamlı olmasa bile öyle zannediliyor. Kanıt konusuna gelirsek, Yüksek Rahip ve Rahibeler bize iletiyor onun sözlerini, kişisel etkileşim için ruhun gelişmesi gerekiyor.

2-Bu konuda oturup kanıt sunmaya gerek yok, siteden kendiniz araştırın.

3-Paganizm tek bir din değildir. Birçok dalı kapsayan bir ağaçtır. Bundan dolayı benzerlikleri kesin olarak şu, bu diyemeyiz.

4-Bu konuda kanıt istiyorsanız ruhunuzu geliştirmeye devam edin. Eninde sonunda gelişiminizi bırakmadığınız sürece onları duyabilirsiniz de görebilirsiniz de.

Bright Truth said:
Esenlikler,

2. sorunuzu neden sürekli yineliyorsunuz? Hem siteden, hem forumlardan buna cevap verildiğini hatırlıyorum.

İyi günler.

Merak ediyorum çünkü bir kanıt istiyorum forumlarda fazlasıyla aradım ama bulamadım

unforgiven said:
Freyaa said:

1-Tanrılar Şeytanlar falan değil, Şeytan tektir ve tüm Tanrıların başındadır. Tanrılara ''Demon'' dediğimizden Şeytan ile karıştıranlar oluyor. Malum kelimeler eş anlamlı olmasa bile öyle zannediliyor. Kanıt konusuna gelirsek, Yüksek Rahip ve Rahibeler bize iletiyor onun sözlerini, kişisel etkileşim için ruhun gelişmesi gerekiyor.

2-Bu konuda oturup kanıt sunmaya gerek yok, siteden kendiniz araştırın.

3-Paganizm tek bir din değildir. Birçok dalı kapsayan bir ağaçtır. Bundan dolayı benzerlikleri kesin olarak şu, bu diyemeyiz.

4-Bu konuda kanıt istiyorsanız ruhunuzu geliştirmeye devam edin. Eninde sonunda gelişiminizi bırakmadığınız sürece onları duyabilirsiniz de görebilirsiniz de.

1. Biraz yanlış anladınız yada ben yanlış yazdım galiba şeytanın Odin olduğunu duydum enki olduğunu duydum bir çok mitolojiler de geçen bazı Tanrılar olduğunu duydum hepsinin ayni kişi olduğunun peki bunun bilimsel kanıtları neler o Tanrıların şeytanla aynı kişi olduğunun
yüksek rahip rahibe gibi kişilerin söylediği şeylerin gerçek olduğunun kanıtı ne bizi kandırıp kandırmadıklarını nereden biliyoruz

2. Bulsam zaten size sormam bulamadığım için soruyorum

4. Ben bilimsel bir kanıt istiyorum benim görmem değil konuşulduğuna dair

Macellaio(Kasap) said:
4- Şahsi olarak konuşmaya veya birebir göz ile görmeye inanmiyorum. Onları sadece tinsel enerjiye dayalı hislerimiz ile hissedebiliyoruz.

İyi günler.

Esenlikler,

Aslında iletişim, oldukça yoruma açıktır. Rahiplerinki bile, bizden çok daha net olsa da ufak oranlarla %100 netliği kaçırır. Ancak çok ileri seviyelerde, bu durum aşılabilir.

İyi geceler.

Bilimin ne olduğunu sanıyorsunuz acaba? Deney, gözlem, akıl yürütme. Elinizin altında internet var. Açın bakın Satanama nedir, Sat ne demek. Neden Satan İbranice’de düşman demek de Sanskritçe gerçek demek mesela? Yapacağınız tek şey akıl yürütmek, onu da sizin yerinize biz yapmayalım artık. Enki ve Sümerlerin ‘‘uzaylı Tanrıları’’ araştırması çok zor bir şey değil. Yahudi de olsa Sitchin’in kitaplarında açık seçik belli her şey. Daniken son kitabında kocaman bir R de yapmış olsa Tanrıların Arabaları da hiç olmazsa insanları düşündüren kitaplardan. Üstüne bir de Maria Orsic’i araştırıp Kuran, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki kökenlerini öğrendiniz mi tamamdır. ‘‘Bilimsel kanıt’’ derken ne bekliyorsunuz tam bir muamma. Uzay gemisiyle dünyaya mı insinler sizin merakınızı tatmin etmek için?

Bilimin iki yönteminden birini seçin, ya akıl yürüteceksiniz ya da ruhani pratiklerimizi deneyeceksiniz. Bütün mitolojiler ve Pagan dinlerinin ulaşılabilir bilgilerini iki tıkla görebiliyorsunuz. Geriye kalan tek şey üstüne düşünmek. Ya da deneyini yaparak sonucuna bakmak. Deneyin. Düşünün. Bilim bu yani. Vikipedi: Bilim, nedensellik, merak ve amaç besleyen, olguları ve iddiaları deney, gözlem ve düşünce aracılığıyla sistematik bir şekilde inceleyen entelektüel ve pratik disiplinler bütünüdür.

Pammy said:

Bilimin ne olduğunu sanıyorsunuz acaba? Deney, gözlem, akıl yürütme. Elinizin altında internet var. Açın bakın Satanama nedir, Sat ne demek. Neden Satan İbranice’de düşman demek de Sanskritçe gerçek demek mesela? Yapacağınız tek şey akıl yürütmek, onu da sizin yerinize biz yapmayalım artık. Enki ve Sümerlerin ‘‘uzaylı Tanrıları’’ araştırması çok zor bir şey değil. Yahudi de olsa Sitchin’in kitaplarında açık seçik belli her şey. Daniken son kitabında kocaman bir R de yapmış olsa Tanrıların Arabaları da hiç olmazsa insanları düşündüren kitaplardan. Üstüne bir de Maria Orsic’i araştırıp Kuran, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki kökenlerini öğrendiniz mi tamamdır. ‘‘Bilimsel kanıt’’ derken ne bekliyorsunuz tam bir muamma. Uzay gemisiyle dünyaya mı insinler sizin merakınızı tatmin etmek için?

Bilimin iki yönteminden birini seçin, ya akıl yürüteceksiniz ya da ruhani pratiklerimizi deneyeceksiniz. Bütün mitolojiler ve Pagan dinlerinin ulaşılabilir bilgilerini iki tıkla görebiliyorsunuz. Geriye kalan tek şey üstüne düşünmek. Ya da deneyini yaparak sonucuna bakmak. Deneyin. Düşünün. Bilim bu yani. Vikipedi: Bilim, nedensellik, merak ve amaç besleyen, olguları ve iddiaları deney, gözlem ve düşünce aracılığıyla sistematik bir şekilde inceleyen entelektüel ve pratik disiplinler bütünüdür.

iç sesim olduğun için teşekkürler kardeş pammy ^•^💜

Bright Truth said:
Macellaio(Kasap) said:

İyi günler.

Esenlikler,

Aslında iletişim, oldukça yoruma açıktır. Rahiplerinki bile, bizden çok daha net olsa da ufak oranlarla %100 netliği kaçırır. Ancak çok ileri seviyelerde, bu durum aşılabilir.

İyi geceler.

Esenlikler,

Ruhani herhangi bir şey fiziksel duyulariniz ile fiziksel olarak algilanamaz. Sadece tinsel enerjiye dayanan duyular tarafından hissedilebilir. Bu duyular ile ilgili binlerce "PSI (Duyular dışı algılama)" araştırması yapılmıştır ve bilim tarafından onaylıdır. Ha, Astral Projeksiyon durumu çok başka. Orada direkt fiziksel bir beden içerisinde değiliz zaten.

İyi günler.

Pammy said:

Esenlikler,

Peki sizce Metafiziksel bir durumu, fiziksel bir paradigma ile kanitlayabilmek ne kadar mantıklı? İnternette gördüğümüz her şeye inanmak ne kadar mantıklı? Veya bu gördüğümüz şeylerin doğruluğunu tespit edebilmek ne kadar mantıklı? Gerçek sorgulanmaktan korkmaz derken, insanların sorgulamasını bu şekilde yargılamanız hoş olmaz. Öyle değil mi?

İyi günler.

Macellaio(Kasap) said:
Esenlikler,

Ruhani herhangi bir şey fiziksel duyulariniz ile fiziksel olarak algilanamaz. Sadece tinsel enerjiye dayanan duyular tarafından hissedilebilir. Bu duyular ile ilgili binlerce "PSI (Duyular dışı algılama)" araştırması yapılmıştır ve bilim tarafından onaylıdır. Ha, Astral Projeksiyon durumu çok başka. Orada direkt fiziksel bir beden içerisinde değiliz zaten.

İyi günler.

Esenlikler,

Evet, haklısınız. Ben dediğinizi farklı anlamışım, kusura bakmayın.

İyi geceler.

Macellaio(Kasap) said:
Pammy said:

Esenlikler,

Peki sizce Metafiziksel bir durumu, fiziksel bir paradigma ile kanitlayabilmek ne kadar mantıklı? İnternette gördüğümüz her şeye inanmak ne kadar mantıklı? Veya bu gördüğümüz şeylerin doğruluğunu tespit edebilmek ne kadar mantıklı? Gerçek sorgulanmaktan korkmaz derken, insanların sorgulamasını bu şekilde yargılamanız hoş olmaz. Öyle değil mi?

İyi günler.

Kanıt talep etmek sorgulamak mıdır ve insanları akıllarını önlerine koyulmuş bilginin doğru olup olmadığını bile düşünmek için kullanmayacak kadar şımartacak lüksümüz var mı sevgili Macellaio?

Pammy said:
Macellaio(Kasap) said:
Pammy said:

Esenlikler,

İyi günler.

Kanıt talep etmek sorgulamak mıdır ve insanları akıllarını önlerine koyulmuş bilginin doğru olup olmadığını bile düşünmek için kullanmayacak kadar şımartacak lüksümüz var mı sevgili Macellaio?

Esenlikler,

Sorun şu ki, elbette bir bilginin kanıtı istenilebilir. Arkadaşın sorduğu çoğu şeyi zamanında bende sorguluyordum. Bir bilginin kaynağı olmak zorundadır. Aksi halde o bir bilgi değildir. Sadece bir safsatadir. Bir şeyi savunuyorsak arkasında dayanağı olan bir argüman veya kaynak sunmalıyız, yoksa insanlar bizlerin söyledikleri şeyin deli sacmasi olduğunu düşünürler ki bunda da haklılar zaten. Bilginin doğru olup olmadığını düşündüğü için gelip savundugumuz bir şeyi bize soruyor. Yoksa buraya troll için geldiğini hiç sanmıyorum. Bahsettiği şeylerin çoğunun da Joy of Satan'da belli bir kaynağı yok. Epistemolojiye göre bir bilginin doğru olup olmadığını bir çok yol ile öğrenebiliriz ve bunlardan biri de akılcılıktır. Ha, kaynak veya kanıt istemesinde hiçbir kusur görmüyorum. Yukarıda da dediğim gibi. Bunun için bunu ona açıklamak zorundayız. Zira bu forumun açılma sebebi insanların kafa karışıklığına cevap olabilmektir. Sorduğu sorular cevaplamaya değer sorulardır, bende elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım. Diğer SS kardeşlerim de. Sadece tepkin biraz gereksiz ve yersizdi. Sadece bunu demek istedim.

İyi günler.

Sevgili kardeşim, ben arkadaşa araştırılacak üç tane isim ve iki tane kitap verdim. Bunu yapma şeklimin agresif olmasının sebebi duygusal değil. Çoğu kişinin mesajı almak yerine saldırıya uğramış bir kurban gibi hissedeceğini de biliyorum. Çok daha az kişinin verilen tavsiyeyi uygulayacağını da biliyorum. Kişinin bana verdiği his başka türlü bir yaklaşımın işe yaramayacağı olduğu için öyle yaptım. İşe yarayacak olsa şimdiye kadar aldığı cevaplar işe yarardı. Kişinin soğuması da iyi olmaz tabii ama siz yanında duran biri olduğunu hissettirdiğiniz için sorun kalmadı.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back