Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Adanma ve İsimler hakkında

Kondofos

New member
Esenlikler,

Şimdi, varsayalım aramıza yeni bir dostumuz katılacak, ve yine varsayalım bu dostumuzun ismi "muhammet". (Halkının ekseriyetinin müslüman olduğu topraklarda yaşadığımız için yaşanması çok muhtemel bir şey.) Biliyorsunuz ki adanmamızı gerçekleştirirken kendi ismimizi yazıyoruz. Bu dostumuzun kendi ismini yazması çok ironik olmaz mı? Adanma duasında yazdığımız isim de, kan gibi sembolik mi? Eğer öyleyse onun yerine sadece "ben" yahut kendi takma ismimizi kullanmamız da bir sakınca olur mu?

Pammy said:

Teşekkür ederim...

Bir sorum daha var: Bildiğim kadarıyla astroloji ve burçlardan biraz anlıyorsunuz, ben çok anlamıyorum.

Site de "Burçlar ve Hükümranlıkları" diye 2019 yılında yayımlanmış bir makale var. O yazı da, burçlar hakkında anlam veremediğim şeyler yazıyor, mesela; cinsiyeti, rengi, vücut sistemi, ülkeleri" vb... Bunlar ne anlama geliyor?

İyi günler.

Kondofos said:
Pammy said:

Teşekkür ederim...

Bir sorum daha var: Bildiğim kadarıyla astroloji ve burçlardan biraz anlıyorsunuz, ben çok anlamıyorum.

Site de "Burçlar ve Hükümranlıkları" diye 2019 yılında yayımlanmış bir makale var. O yazı da, burçlar hakkında anlam veremediğim şeyler yazıyor, mesela; cinsiyeti, rengi, vücut sistemi, ülkeleri" vb... Bunlar ne anlama geliyor?

İyi günler.

Esenlikler,

Eril ve dişil biyolojik cinsiyet anlamında kullanılmıyor. Ben bir kadınım ancak eril ve dişil enerjilerin ikisiyle de pozitif şekilde etkileşim kurmam ve dengede olmam gerekiyor ruhsal ve fiziksel anlamda daha sağlıklı olmak için. Baphomet'in iki cinsiyetin de ikincil eşey organlarına sahip olma nedeni yılan yükselirken enerjilerin de dengede olması gerektiğini sembolize etmek. Burada dişil enerji ve Lilith annemizle ilgili çok güzel bir makale var. Burçların cinsiyetleri de eril ve dişil enerji, yin ve yang, Shiva ve Shakti gibi enerjiyle ilgili.

Ben fizik çok bilmem ama gökkuşağının renklerinin ışığın kırılmasıyla oluştuğunu biliyorum. Işık bir enerji. Nasıl Güneş enerjisi bitkiler ve hayvanlar aracıığıyla beslendiğimiz ve enerjimizi aldığımız, bizi hayatta tutan şeyse ve titreşimleri yani sesleri, mantraları, rünleri enerjimizi yükseltmek için kullanıyorsak renklerden de enerji alabiliriz. Büyü, bilimin (en azından bizim bilimimizin) ulaşamadığı ileri bir disiplin sadece. Burçların renkleri de yine enerjiyle ilgili. Sitede renklerin majikal özellikleri çevirisi de var.

Astroloji bizim ruhumuzun ve bizi etkileyen enerjilerin haritası. Transit Mars'ın natal Satürn ile kavuşması kırık kemikler verebilir. Satürn kemikleri yönetiyor. Mars ise savaş, dövüş, saldırı, kılıç, neşter... Yengeç göğüsleri ve kadınlık organlarını yönetiyor. Bollaşmayı ve genişlemeyi yöneten Jüpiter eğer birinin haritasında Yengeç'teyse, o kişinin büyük göğüsleri olmasını bekleyebilirsiniz.

Doğan her şeyin bir haritası var. Mesela Türkiye'nin haritasını 29 Ekim 1923'e göre çiziyorlar. Bir de Astrokartografya denilen benim anlamadığım harita bilimini ve astrolojiyi birleştiren bir alan var. Sitedeki kısım muhtemelen ilk saydığımla ilgili.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back