Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Soru

Feveran

New member
Bir arkadaşımın yönlendirmesiyle keşfettim tüm bunları. Kendimi Agnostisizm ile Ateizm arasında tanımlıyorum ancak öğrenmeye hevesliyim. Doğal olarak şüphelerim ve sorularım var, sizden ricam bana bu konuda yardım etmeniz.

1.Öncelikle bu anlayış biçiminin ve düşünce topluluğunun kaynağı ve ana noktası neresi? Yani ilk olarak nasıl, ne zaman ve kim tarafından ortaya çıktı?
2.Genel olarak Yahudilerle ilgili vurgu yapılınılıyor yahudilerin bu pastadaki payı ve sorumluluğu nedir, neden onlara karşı zihinsel bir savaş sürüyor ve holokostun gerçek olup olunmadığı dile getiriliyor(ve H*tler bu konuda haklı mıydı)
3.Tanrı nedir ve spiritüel satanizmde yeri/leri nelerdir, şeytanla ne gibi bir ilgisi var ve semavi dinlerdeki gibi şeytanla bir münasebeti var mıdır?
4.Büyüler ve dualar neye göre gerçekleşmekte ve neye dayanarak kullanılıp kimlere kimler tarafından yapılır
5.Modern Çağ'dan önce spiritüel satanizmin etki alanı ile etkisi nelere göre gerçekleşirdi
6.Reenkarnasyon işlemi neye göre ve niçin gerçekleşmekte. Ve bu işlem sadece gelecek için mi yoksa aynı zamanda geçmişe de gerçekleşebilmekte mi(Andy Weir "The Egg"deki gibi)

Feveran said:
Bir arkadaşımın yönlendirmesiyle keşfettim tüm bunları. Kendimi Agnostisizm ile Ateizm arasında tanımlıyorum ancak öğrenmeye hevesliyim. Doğal olarak şüphelerim ve sorularım var, sizden ricam bana bu konuda yardım etmeniz.

1.Öncelikle bu anlayış biçiminin ve düşünce topluluğunun kaynağı ve ana noktası neresi? Yani ilk olarak nasıl, ne zaman ve kim tarafından ortaya çıktı?
2.Genel olarak Yahudilerle ilgili vurgu yapılınılıyor yahudilerin bu pastadaki payı ve sorumluluğu nedir, neden onlara karşı zihinsel bir savaş sürüyor ve holokostun gerçek olup olunmadığı dile getiriliyor(ve H*tler bu konuda haklı mıydı)
3.Tanrı nedir ve spiritüel satanizmde yeri/leri nelerdir, şeytanla ne gibi bir ilgisi var ve semavi dinlerdeki gibi şeytanla bir münasebeti var mıdır?
4.Büyüler ve dualar neye göre gerçekleşmekte ve neye dayanarak kullanılıp kimlere kimler tarafından yapılır
5.Modern Çağ'dan önce spiritüel satanizmin etki alanı ile etkisi nelere göre gerçekleşirdi
6.Reenkarnasyon işlemi neye göre ve niçin gerçekleşmekte. Ve bu işlem sadece gelecek için mi yoksa aynı zamanda geçmişe de gerçekleşebilmekte mi(Andy Weir "The Egg"deki gibi)

Esenlikler,

1- Spiritüel Satanizm, bir "inanç" veya "düşünsel akım" değildir, bir gerçekliktir. İnsanlığın gerçek yaratıcı Tanrısı olan Şeytan'ı tekrardan kendi çocuklarına bildirmeyi istiyoruz.

2- Yahudiler, işgalci bir türdür. Şeytan'ın yarattığı bir millet değildir ve bizi köleleştirmek isterler. Bunun için sayısız kaynağı, kendi ağızlarından ifadeleri ve mantıksal çıkarımları sitemizde bulabilirsiniz.

Ayrıca, Herr Hitler'in ismini sansürlemeyin. Hakaret gibi gözüküyor. Kendisi Şeytan için ve kendi halkı için savaşmış, özel görevle yollanmış bir Tanrıdır.

3- Ortada bir "tanrı" yoktur. Gerçek Satanizm, sanıldığı üzere Tanrı ile Şeytan'ın savaşı değildir. Ortada böyle bir varlık yoktur. Şeytan'ın kendisi bir tanrıdır ve onun gözetiminde tanrı olmuş başka tanrılar da vardır.

Yehova ise, Yahudiler tarafından yaratılmış bir egregore'dur. Bir depodur. İnsanlar bu düşünce formlarına bağlanırlar ve ruhani güçlerini emdirirler. Sonrasında da Yahudiler, bu depodan enerjiyi çekerek kendi amaçları için kullanır.

4- Bu tamamen yükseltilen enerji miktarına ve majisyenin kendi ruh gücüne göre değişecektir.

5- Eskiden, her kültüre özgü bir şekilde alegoriler vardı. Örneğin; Thor, İndra, Zeus ve dahası aslında Lord Beelzebul'dur. Tanrılar, her kültüre özel bilinmişlerdir. Zamanla her pagan dininin aynı özden olduğu unutturulduysa da, Büyük İskender gibi kavrayışı yüksek olan kişiler, bunun farkındaydı.

6- Gelecek için. Tanrılığa ulaşmamış kişinin bedeni ölür. Ruh ise bedeni olmadan daha hızlı enerji kaybeder. Evrenin kendi içinde sistemleri vardır ve bunlardan birisi de astrolojidir. Ay, "yaşamın aynası" olarak, ruhu tekrar tekrar bedene sokar. Adanmış Satanistler içinse, Şeytan kendisi bu işlemi gerçekleştirir ve ruhlarını reenkarnasyondan önce korur.

Yine de, bu da ölümsüzlük kaynağı değildir. Ruhani gelişim olmadan ruh yine bir şekilde ölecektir. O yüzden faniler olarak nihai amacımız Magnum Opus, yani tanrılıktır. Şeytan, gelişmiş ruhani kavrayışıyla Magnum Opus'u çözen ve tanrı olan ilk fanidir.

İyi geceler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back