Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

[0.1] @Asistan

Panta Rhei

New member
@Asistan, otomatikleşmiş eylemler için kısayollar sağlar. Pratik bir yolunu bulmak istediğiniz ancak sonraya ertelediğiniz birtakım rutin eylemleri artık tek tuşla halledebilirsiniz. Anında cevap yazın, okunmamış konuları görüntüleyin ve Türkçe forumlara direkt gidin.

Tuş Atamaları
  • "h": Forumun ana sayfasına gider.
  • "t": Türkçe forumlara gider.
  • "n": Bildirim menüsünü açar/kapar.
  • "p": Eğer bir forumdaysanız yeni gönderi oluşturur, bir gönderideyseniz cevap yazar.
  • "b": Duyuruları ve sabit konuları göz ardı ederek, okunmamış ilk 10 gönderiyi yeni sekmede açar.

Kurulum
  1. Tampermonkey eklentisini kurun.
  2. Yeni script oluşturup, bu kodu yapıştırın ve kaydedin.
  3. Foruma gelin, adres çubuğundaki kilide tıklayın.
  4. Site ayarlarına girin ve pop-up ile yönlendirmelere izin verin.
    Bu "b" tuşunun birden fazla sekme açabilmesi için gereklidir. Her ne kadar bir sorun olmasa dahi, güvenlikle ilgili endişeleriniz varsa bu izni vermemeyi tercih edebilirsiniz. Diğer fonksiyonlar operasyonel olmaya devam eder. Bu kod kullanıcı makinesinde çalışır.
  5. Eğer gizli sekme kullanıyorsanız Tampermonkey ayarlarına girin ve gizli sekmede çalışma izni verin.
  6. Her şey tamam, güle güle kullanın!

Sırada Ne Var
Alacağım geri dönüşlere göre mevcut özellikleri geliştirebilir ve yeni özellikler ekleyebilirim. Güvenlik endişeleri sebebiyle kod, JSDoc standartlarında dökümante edilmiş, görece güncel teknolojilerle yazılmış, izinsiz güncellemeyi engelleme amaçlı otomatik güncelleme sistemi eklenmemiş, gereken tarayıcı izinlerini minimize etmek amacıyla başka bir eklenti aracılığıyla kodu aktifleştirme yöntemi kullanılmış ve kolay inceleme amaçlı optimize/minimize edilmemiştir.

Görüşlerinizi, önerilerinizi ve gördüğünüz problemleri bu konu üzerinden veya Proton aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Ayrıca kurulumda veyahut kullanımda yaşadığınız sorunlar için destek ihtiyacınız varsa yine ulaşabilirsiniz.

Anatolian Division said:
PC'den girenler için yararlı bir iş. Teşekkür ederiz.
Rica ederim. İlk başta böyle bir projeye karşı şüpheli yaklaşıyordum zira kabul göreceğinden emin değildim. Topluluğa farklı alanlarda da katkıda bulunmak isteyen biri olarak aklıma böyle bir fikir geldi. Bu sadece başlangıç, burada en azından birkaç kişi kullanmaya başlar ve pozitif geri bildirimde bulunursa aklımda bu projeyi kendi başına bir eklentiye çevirmek (her ne kadar şu an güvenlik amacıyla daha farklı bir yolu seçmiş olsam da), siteye karanlık mod getirmek, yeni klavye kısayolları eklemek, metin editöründe bazı değişiklikler yapmak gibi daha kapsamlı fikirlerim de var. Elbette daha gelişmiş sürümlerde yabancı forumlarda da paylaşarak bu eklentiyi kullanan kitleyi büyütmek istiyorum. Zaten malum sebeplerle Web Store'a eklenti yayımlanamayacağı için, eklentinin yüklenmesi ve güncellenmesi yine kullanıcı tarafından halledilecek. Kontrol insanlarda olacak.

Diskriminant said:
Spine said:

Birkaç gündür kullanıyorum ve çok iyi çalışıyor. Kesinlikle geliştirmelisin. OKunmamış 10 başlık açma tuşu yanında 5 başlık, 2 başlık vs. de olmalı, herkesin 10 başlık okuyacak vakti olmayabilir.
Duyduğuma çok sevindim, teşekkür ederim. Önümüzdeki dönemde yeni bir sürüm yayımlayacağım.

Asistan hakkında bir güncelleme yapmak istiyorum. Şu an 5 farklı proje içeren bir çatı proje üzerinde çalışıyorum ve Asistan, kendini tamamen yenileyerek yepyeni bir projeye dönüştü. Potansiyeli açığa çıkartmak benim ebedi bir arzum ve Asistan bundan çok daha fazlası olacak. Tüm JoS çapında, birden fazla dilde hizmet veren ve "derme çatma" bir sistemden öte, kendi başına bağımsız bir tarayıcı eklentisi hâline gelecek. Geliştirme süreci yılın bu çeyreğinde başlayacak, şu an tasarım aşamasında. Bu sebeple, o zamana kadar Asistan'ın bu sürümünü kullanıp, geri bildirimde bulunursanız eğer çok kıymetli olur.

Bunun dışındaki 4 proje hakkında bilgi vermekten şimdilik kaçınacağım. Bunun dışında eğer yeni proje fikirleriniz varsa, bu fikirlere güveniyorsanız lâkin hayata geçirecek teknik bilgiden yoksunsanız, yine benle Proton üzerinden iletişime geçebilirsiniz ve bu konuda istişare edebiliriz. Şimdiden katkınız ve inşa etmeye olan isteğiniz için teşekkürler!

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back