Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Sarı Saltuk

Anatolian Division

New member
Çok acil bir durum olmasaydı yazmazdım

Esenlikler rüyamda bana Sarı Saltuk'un Satanist olduğundan bahsedildi. Aynı zamanda forum da gösterildi.

Rüyamda telepatik yol ile kim olduğunu bilmediğim biri ya da bir tanrı bana sarı saltuk'un satanist olduğunu aktardı. Şimdi diyebilirsiniz ki etkilenmiş olabilirsin vesaire, 2-3 haftadır malum yaz mevsimi kitap makale yüzü açmıyorum, etkilenmem imkansız gibi görünüyor. Kendisinden şüpheliydim evet ama kafama takacak kadar araştırmıyordum.

Bu arada kendisinin mezarının nerede olduğu belli değil, büyük ihtimalle yok, tıpkı büyük iskender gibi. Dobruca'da, Bosna'da, Arnavutluk'ta birkaç mezar yeri gösteriliyor lakin bu mezarların ona değil talebelerine ait olduğu daha önceleri kanıtlandı. Adam efsanelere karışmış gitmiş. Aynı zamanda forumu da gördüm ve sanki biri vaaz veriyormuş da sesli dinliyormuşum gibiydi. Yani ilginç bir telepatik yöntem ile aktarıldı bunlar bana.

Neyse böyle bir rüyaydı. Bunun anlamı yönü epi sapı nedir bilmiyorum ben sadece gördüğümü ve duyduğumu anlattım.

İyi günler.

Anatolian Division

Esenlikler, kafanız çok karışmışsa bunu direkt tanrılara sorabilirsiniz. Kendi rüyanız olduğu için kendinizin anlam çıkartması daha iyi olur.
Kendisini araştırdım(wikipedia) Derviş olduğu vs. Yazıyordu. Ayrıca Osmanlı döneminde olduğu.
Dilerseniz Osmanlı tarihini araştırmış olan ünlü tarihçi ve dilci,alman "Franz Babinger'in" kitaplarını okuyabilirsiniz.
İyi günler.

Mugetsu said:
Anatolian Division

Esenlikler, kafanız çok karışmışsa bunu direkt tanrılara sorabilirsiniz. Kendi rüyanız olduğu için kendinizin anlam çıkartması daha iyi olur.
Kendisini araştırdım(wikipedia) Derviş olduğu vs. Yazıyordu. Ayrıca Osmanlı döneminde olduğu.
Dilerseniz Osmanlı tarihini araştırmış olan ünlü tarihçi ve dilci,alman "Franz Babinger'in" kitaplarını okuyabilirsiniz.
İyi günler.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ben de o RTR'ı yapmayı planlıyordum.

Franz Babinger tarihçiliğin HPMageson'ıdır onu okumanızı tavsiye etmem. "İslamı yaydığı" mevzusu tarihçilerin bir yorumudur. Hangi heretik/hetorodoksi inancı yayıyordu bilinmez. Onun dışında baba ishak'ın da heterodoks bir inanç taşıdığını, heretikliğin onun yoluyla anadoluya yayılıp oradan balkanlara geçtiğini biliyoruz. Müslüman yazarlar da bunları sapkın kabul ederler.

Ayrıca kendisi Osmanlı zamanında değil Osmanlı'dan çok daha önce yaşamış biri, benim dikkatimi çeken Romanya seyahatiydi. Romanya'da misyonerlik yapmış ise Vlad Tepeş ve babasının heretik diniyle bir bağlantısı var mıydı?

İyi günler.

Bu kişi hakkında bilgisi olmayan biri olarak, çok kısa bir tarama sonucu İslam ile şiddetli bağlantılar keşfettim. Kendisinin Satanist olmasından şüphelenmek için ne tür sebepleriniz vardı, sorabilir miyim? Belki bu yönde bir düşünce, olayı aydınlatabilir.

Spine said:
Bu kişi hakkında bilgisi olmayan biri olarak, çok kısa bir tarama sonucu İslam ile şiddetli bağlantılar keşfettim. Kendisinin Satanist olmasından şüphelenmek için ne tür sebepleriniz vardı, sorabilir miyim? Belki bu yönde bir düşünce, olayı aydınlatabilir.

Esenlikler

Yukarıda yazdım

İyi günler.

Sarı Saltuk’u bilmiyorum. Bir rüyamda bana da forum üzerinden ‘‘korkma’’ denilmişti. Kendi ihtiyacım olduğu için mi yarattım öyle bir rüya yoksa biri bana cesaret verici bir mesaj mı gönderdi emin değilim.

Pammy said:
Sarı Saltuk’u bilmiyorum. Bir rüyamda bana da forum üzerinden ‘‘korkma’’ denilmişti. Kendi ihtiyacım olduğu için mi yarattım öyle bir rüya yoksa biri bana cesaret verici bir mesaj mı gönderdi emin değilim.

Belki rüyanızda mehmet akif ersoy'u görmüşsünüzdür.

Anatolian Division said:
Pammy said:

Belki rüyanızda mehmet akif ersoy'u görmüşsünüzdür.

Ahahaha hayır. “Do not fear” diyeceğini sanmıyorum.

You would be surprised, but even certain Sufi sects, Azazel told me he was instructing them personally, but to avoid death and persecution, they had to hide their beliefs and pretend they went alongside the "mainstream" stupidity of enemy dogma. But when and if they were discovered, many were killed, called heretics, and persecuted.

-Highpriesthoodedcobra666

Şaşıracaksınız, ancak bazı Sufi mezhepleri bile, Azazel bana onları kişisel olarak eğittiğini söyledi, ancak ölüm ve zulümden kaçınmak için inançlarını gizlemek ve düşman dogmasının "ana akım" aptallığının yanındaymış gibi yapmak zorunda kaldılar. Ama ne zaman ve eğer keşfedilirlerse, birçoğu öldürüldü, sapkın olarak adlandırıldı ve zulüm gördü

-Hightpriesthoodedcobra666

Anatolian Division said:
You would be surprised, but even certain Sufi sects, Azazel told me he was instructing them personally, but to avoid death and persecution, they had to hide their beliefs and pretend they went alongside the "mainstream" stupidity of enemy dogma. But when and if they were discovered, many were killed, called heretics, and persecuted.

Şaşıracaksınız, ancak bazı Sufi mezhepleri bile, Azazel bana onları kişisel olarak eğittiğini söyledi, ancak ölüm ve zulümden kaçınmak için inançlarını gizlemek ve düşman dogmasının "ana akım" aptallığının yanındaymış gibi yapmak zorunda kaldılar. Ama ne zaman ve eğer keşfedilirlerse, birçoğu öldürüldü, sapkın olarak adlandırıldı ve zulüm gördü

Hallac’ın de benzer bir durum olduğuna bahse girebilirim.

Pammy said:
Anatolian Division said:

Hallac’ın de benzer bir durum olduğuna bahse girebilirim.

Katılıyorum.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back