Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Çakra adı sorma

Brsaruya

New member
Esenlikler bazı çakraların tıkanık olması insanda bazı hastalık göstergelerine sebep olabiliyormuş.
Acaba vücut veya vücudun nem oranı ile alakalı olan çakra hangisi
Her zaman duş aldıktan sonra acı çekerek kaşınmaktan bıktım.

Brsaruya said:
Esenlikler bazı çakraların tıkanık olması insanda bazı hastalık göstergelerine sebep olabiliyormuş.
Beden veya nemle ilgili tek bir çakra yoktur. TCM'de bir söz vardır: ''Toprak elementi nemi yaratır ve hava/metal elementi onu depolar''. Toprak elementiyle ilişkili organlar mide ve dalaktır. Metal/hava elementiyle ilişkili organlar akciğerler ve kalın bağırsaktır. Sindirim bozukluğu nedeniyle nem oluştuğunda, akciğerlere ve kalın bağırsağa ulaşır. Akciğerlere nem girdiğinde, olağan belirti öksürük sırasında ortaya çıkan balgamdır (özellikle soğuk süt ürünleri veya yağlı yiyecekler gibi sindirimi doğal olarak zor olan bir şey yedikten sonra). Bundan sonra, nem kalın bağırsakta depolanır ve eliminasyon ve sindirimle ilgili sorunlarla karşılaşırız.

Nem, yüksek kolesterol, kanser, metabolik bozukluklar, kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji, alerjiler ve çevresel hastalıklar gibi birçok hastalığın nedeni olarak kabul edilmektedir. Nem, yangı etkileyen bir yin patojenidir ve dalağın yangını dengesizleştirerek kolayca qi durgunluğuna neden olur.

Bu sorunları çözmek için Poria, Ephedrae Herba, Citri Reticulatae Pericarpium, Pinelliae Rhizoma, Descurainiae Semen Lepidii Semen gibi bitkileri kullanabilirsiniz.

Ayrıca ağır, tatlı ve yağlı yiyeceklerden de kaçının. Bunun yerine patates, fasulye, tavuk graten, pilav veya ıspanak yiyin. Yoga, özellikle de Surya Namaskar yapmayı ve Güneş çakrasını (Sowilo rünü ve Suryae mantrası bunun için çok iyidir) ve doğum astrolojinizdeki Güneş'i (Ağustos ayında kabalistik kare) güçlendirmeyi unutmayın. Ayrıca kalp çakrası (akciğerlere bağlayarak; Wunjo veya Gebo rünlerini ve tabii ki Aum veya SaTaNaMa'yı deneyin) ve boğaz çakrası (Kaun ve Haum mükemmeldir) üzerinde çalışmaktan bahsedin.

Akupresür noktalarını da kullanabilirsiniz. REN-9, ST-40, ST-36, SP-3, SP-9 ve KI-7 noktalarını tavsiye ederim.

Yukarıdakilerin hepsi bir arada size yardımcı olacaktır. Ayrıca, ateş eksikliği veya aşırı su gibi bu sorunları yaşamanıza neden olan element dengesizlikleriniz de olabilir.

Brsaruya said:

Vücut demişim deri işte hani anladınız aynı şeye yakın

Brsaruya said:
Brsaruya said:

Dediğim gibi, deri/beden belirli bir çakra tarafından yönetilmez. Hepsi bu.

Brsaruya said:
Brsaruya said:

Bunlar çakralar tarafından yönetilmez.

BlackEagle666 said:
Brsaruya said:
Brsaruya said:

Dediğim gibi, deri/beden belirli bir çakra tarafından yönetilmez. Hepsi bu.

Çok teşekkür ederim cevap için :)

Brsaruya said:

Deriyi Satürn yönetiyor. Mars’ın doğum haritasında Satürn tarafından yönetilen Oğlak’ta olması deri, kemik, dişlerle alakalı sorunlara sebep olabiliyor. Mars-Satürn açısı var mı ona da bakın. Vücut sıvılarınıysa genel olarak Ay yönetiyor.

Brsaruya said:

Esenlikler,

Çakralar sadece bulundukları alanı yönetirler. Örneğin Güneş Çakrası, mide ile ilişkilidir. Deriyi ise Venüs ile Satürn yönetir.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back