Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Hare Krishna ve Budizm Hakkında

72826

New member
Esenlikler,
Bir süredir aklıma takılan ve sitede cevabına ulaşamadığım bir soru var. SS'in Budizm'e ve Hare Krishna Hareketine bakış açısı nedir? Budizm'e bakış açımız nasıl olmalıdır? Bildiğim kadarıyla en eski inanışlardan biri ve acaba Paganizm'de olduğu gibi Tanrı'larımızın benzer isimleri veya kökenleri olabilir mi diye merak ediyorum. Amacım hakaret etmek veya yanlış bir şey söylemek değil. Merak ettiğim için soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

Esenlikler,

1- Buda, koca kanca burnunu çekme sesinden ötürü Hindistan'da karşılık bulamayıp öğretisini Afganistan ile Tibet'e yaymış bir Yahudi'dir. Kendi koca, aydınlanmış burnuna hayran kalmış öğrencileri, Hinduizm'e sızarak bu dini de bozmuştur.

2- Hare Krişna nedir bilmiyorum.

İyi günler.

72826 said:
Esenlikler,
Bir süredir aklıma takılan ve sitede cevabına ulaşamadığım bir soru var. SS'in Budizm'e ve Hare Krishna Hareketine bakış açısı nedir? Budizm'e bakış açımız nasıl olmalıdır? Bildiğim kadarıyla en eski inanışlardan biri ve acaba Paganizm'de olduğu gibi Tanrı'larımızın benzer isimleri veya kökenleri olabilir mi diye merak ediyorum. Amacım hakaret etmek veya yanlış bir şey söylemek değil. Merak ettiğim için soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hare Krishna dindir.Bu din tam anlamıyla ilgili mantraya tapmaktadır.

ogoshonna said:
72826 said:
Esenlikler,

Hare Krishna dindir.Bu din tam anlamıyla ilgili mantraya tapmaktadır.

Esenlikler,

Eğer bir dinde bir tanrıya veya herhangi bir şeye tapınma varsa bu din sağ elcilik/hermetiklik içerir. Sağ elcilik ise İbrahimi programı olarak karşımıza çıkar. Bizler LHP/Sol elci olarak kendi kendimizin tanrısı yapmayı ve tanrılığın hiçbir şeye muhtaç olmadığını savunmaktir. Sağ elcilik her daim kınadığımız bir şeydir. Günümüz Paleo-paganizm'in de de tanrılara tapmak ve onlara adak vermek gibi saçma sistemler vardir. Ancak bunlar tamamen bozulmaya uğramış düşüncelerdir. Buradan bile bir çıkarım yapabilirsiniz zaten.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back