Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Meditasyonlar Hakkında

Oath Absorber

New member
Esenlikler,

Sorum başlıkta göreceğiniz üzere meditasyonlar hakkında.
Adanma ayinini yapalı 17 gün oluyor. O zamandan beri meditasyonları aksatman yapmaya çalışıyorum fakat bazı aksilikler nedeniyle 40 günlük programa 2 gün önce başlayabildim.
Meditasyonları yaparken özellike aura temizlemede zorlanıyorum. Bu zorluk imajinasyon ile ilgili. Siteyi incelerken meditasyonları yaparken asıl dikkat etmemiz gereken şeyin hissiyat olduğunu okumuştum.
Sorum şu: Ruhumuzun, vücudumuzun ve auramızın pisliklerden arındırıldığını spirituelsatanizm.org'dakinin aksine başka bir şekilde imajine etsek ve bunu gerçekten hissederek yapıyor olsak başka bir şekilde yapmamızda bir sakınca olur mu?
Ve ayrıca boşluk meditasyonunu daha rahat yapabilmem için herhangi bir tavsiyede bulunabilir misiniz? (Nefese odaklanmayı denedim fakat etkili olduğunu söyleyemem.)

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Esenlikler,

1- Bazı imgelerin evrensel karşılıkları vardır. Örneğin güneş, arınmayla ilgilidir. Hissiyat daha önemlidir ancak güneş yerine başka bir şey kullanırsanız, etkisinin aynı kalacağından şüpheliyim. Sonuçta bu da bir etken.

2- Bunun için bir teknik yok. Zaman içinde gelişen bir yetenek. Aklınıza gelenlere odaklanmayın, bırakın zihninizden akıp geçsinler. Hemen başarabilirsiniz demiyorum, ancak zamanla ustalaşacaksınızdır. Aylar veya yıllar alabilir.

İyi günler.

Scyrb said:
Meditasyona yeni başlayan kişilerin aura ve çakralarını temizlemekte sorun yaşamaları yaygındır. Gözleriniz açıkken daha iyi hayal edebiliyor musunuz? Ben şahsen meditasyonlarımın çoğunda gözlerim açıkken daha iyi görselleştirebiliyorum ve bu kulağa çelişkili gelse de hala aynı derecede etkili, ancak çocukken okulda eğlenmek için çevremdeki şeyleri her zaman görselleştirdim ve hayal ettim, bu yüzden bu aşinalık ve pratik nedeniyle en güçlü yöntemim bu.
Bu arada, görselleştirme egzersizlerini deneyin. Nesneleri, şekilleri, insanları vb. resmedin.

Boşluk meditasyonu hakkında, durağan olmak zorunda değil... Bunu aktif olarak da yapabilirsiniz. Bahçede dolaşıyor ve birkaç dakika boyunca adımlarınıza ve doğaya dikkat ediyorsunuz. Boş meditasyonu böyle yaparsınız.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back