Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Hesapları Kapatmak

Anatolian Division

New member
Esenlikler arkadaşlar

Bu aralar aklımda bir düşünce var. Whatsapp hariç (okulumdan dolayı) tüm sosyal medyadan köklü şekilde uzaklaşmayı düşünüyorum. Normalde de sosyal medya hesaplarımı silmeden Ağustos ayında inzivaya çekilirdim, ama bu sefer köklü şekilde bitirmek istiyorum. Sadece ve sadece meditasyonlarıma odaklanmak istiyorum. Sizce köklü bir şekilde dünyayla bağlantıyı kesmenin bir zararı olur mu? Yapmak istiyorum ama gözüm korkuyor açıkçası. Bu riske değer bana göre ama sizin tavsiyelerinizi almak istedim.

İyi günler.

Anatolian Division said:
Esenlikler arkadaşlar

Bu aralar aklımda bir düşünce var. Whatsapp hariç (okulumdan dolayı) tüm sosyal medyadan köklü şekilde uzaklaşmayı düşünüyorum. Normalde de sosyal medya hesaplarımı silmeden Ağustos ayında inzivaya çekilirdim, ama bu sefer köklü şekilde bitirmek istiyorum. Sadece ve sadece meditasyonlarıma odaklanmak istiyorum. Sizce köklü bir şekilde dünyayla bağlantıyı kesmenin bir zararı olur mu? Yapmak istiyorum ama gözüm korkuyor açıkçası. Bu riske değer bana göre ama sizin tavsiyelerinizi almak istedim.

İyi günler.

Ben zamanında dediğinizi denemiştim, haberlerden uzak kalmıyordum ve aksine çokta güzel zamanlar geçirmiştim. Tavsiye ederim.

Esenlikler,

Bu, ruhta biten bir şeydir. Örneğin güçlü 12. ev veya Neptün ile Plüton yerleşimleriniz varsa ve yalnızlığı seviyorsanız, bu size fazla etki etmeyecektir. Ancak yalnızlıktan hoşlanmayan biriyseniz, aksine, bu size zarar verebilir. Dengesini kurmaya çalışın.

Tabii gerçek hayattaki çevrenizle de mi iletişimi askıya almayı düşünüyorsunuz, yoksa sadece sosyal medyayı mı bırakmayı planlıyorsunuz bilmiyorum. Eğer sadece sosyal medyayı bırakmayı düşünüyorsanız, bu yararlı bir iş olacaktır.

İyi günler.

Zararı olmaz. Dünyadan da kopmazsınız. Aksine sürekli yeni uyaranla (her sayfa yenilendiğinde yeni tweet, yeni resim) dikkat sürenizi yok edip kolay dopamine bağımlı hale getiren bir uyuşturucudan kurtulmuş olursunuz. Hepsini silin gitsin. Algoritmalarının kullandığı öfke yemi ve diğer benzeri yemlerden de kurtulursunuz. Mesela sizin verdiğiniz tepkiyle (beğeni, alıntı) mültecilere karşı olduğunuzu bir kere öğrendikten sonra öfkenizi tetikleyip daha çok etkileşim vermeniz için aynı tarz olayları karşınıza çıkarıyorlar. Elinizden gelen bir şey olmadığı gibi sinirlenip üzüldüğünüzle kalıyorsunuz. Zamanınız boşa gidiyor. Silin gitsin.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Bu, ruhta biten bir şeydir. Örneğin güçlü 12. ev veya Neptün ile Plüton yerleşimleriniz varsa ve yalnızlığı seviyorsanız, bu size fazla etki etmeyecektir. Ancak yalnızlıktan hoşlanmayan biriyseniz, aksine, bu size zarar verebilir. Dengesini kurmaya çalışın.

Tabii gerçek hayattaki çevrenizle de mi iletişimi askıya almayı düşünüyorsunuz, yoksa sadece sosyal medyayı mı bırakmayı planlıyorsunuz bilmiyorum. Eğer sadece sosyal medyayı bırakmayı düşünüyorsanız, bu yararlı bir iş olacaktır.

İyi günler.

Sadece sosyal medya.

Pammy said:
Zararı olmaz. Dünyadan da kopmazsınız. Aksine sürekli yeni uyaranla (her sayfa yenilendiğinde yeni tweet, yeni resim) dikkat sürenizi yok edip kolay dopamine bağımlı hale getiren bir uyuşturucudan kurtulmuş olursunuz. Hepsini silin gitsin. Algoritmalarının kullandığı öfke yemi ve diğer benzeri yemlerden de kurtulursunuz. Mesela sizin verdiğiniz tepkiyle (beğeni, alıntı) mültecilere karşı olduğunuzu bir kere öğrendikten sonra öfkenizi tetikleyip daha çok etkileşim vermeniz için aynı tarz olayları karşınıza çıkarıyorlar. Elinizden gelen bir şey olmadığı gibi sinirlenip üzüldüğünüzle kalıyorsunuz. Zamanınız boşa gidiyor. Silin gitsin.

Bir onları sevmiyorum bir de clickbaitleri. İnstagramda kapağa ilginç bir şey koyuyorlar açıyorsun bakıyorsun videonun içeriği alakasız.

Ek olarak 35-40 beğeni alınca kendini haklı zannedenler oluyor. Ben onlara sana uyanlar da senin kadar diyerek geçiştiriyorum. Yine de sinir bozucu.

Tasarımından kaynaklıdır, insanoğlu olarak yasaklı olan her zaman daha tatlıdır, daha bir sarhoş edicidir. Ben hayatım boyunca benim için daha faydalı olacağını düşünerek neyi yasakladıysam, rüyalarımda bana daha da şehvetli gözüktüler. Gördüm ki insan zihni için yasaklamak, kilit vurmak ve yok etmek mümkün değil. Bir kere nefes alan her düşünce bizimle sonsuza kadar yaşıyor. Biz bu düşünceyi yasaklamaya, yok etmeye çalıştığımızda ise onun nefes almasını engellemek için sürekli tetikte olmak durumunda kalıyoruz. Bunun yerine çok küçük dozlarda olsa dahi gün içerisinde nefes almasını sağlamak, bu canavarı öldürmekten çok daha kolay bir yöntem.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back