Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Andrea Maxine Dietrich, yasal Joy of Satan ve söylentiler

Panta Rhei

New member
Araştırmalarım kadarıyla Joy of Satan, Amerika'da resmi bir 501(c)(3) organizasyonu. Kurucusu olarak da Andrea Maxine Dietrich'in yani Yüksek Rahibe'nin adı veriliyor. Bu öğrendiklerim Wikipedia kaynaklı. Ayrıca Wikipedia'da Yüksek Rahibe'nin Clifford Herrington adında biriyle evli olduğu yazılmış. Clifford Herrington ise Nasyonal Sosyalist Harekat adlı bir grubun kurucusu olarak geçiyor. Bu bilgilerin doğruluğu hakkında şüpheci biri olarak, birkaç sorum var.

1. Joy of Satan gerçekten Amerika'da vergi veren resmi bir organizasyon mu?

2. Eğer ilk sorunun cevabı evetse, bu Yüksek Rahibe'nin Amerikan hükümeti tarafından bilindiği anlamına gelmiyor mu?

3. Yüksek Rahibe'nin forumda aktif olmadığını, Yüksek Rahip gibi site-içi yetkisinin olmadığını ve forumdaki son aktivitesinin 23 Mart 2020 olduğunu fark ettim. Yani 2 yıldır tüm önemli içerikler Yüksek Rahip tarafından yayımlanıyor, yine de birçok kritik içeriğin eskiden bizzat Yüksek Rahibe tarafından yayımlandığını görüyorum. Bu durum neden böyle? Neden Yüksek Rahip şu an ana konumda ve Yüksek Rahibe aktif değil?

4. Yüksek Rahibe'nin eşi gerçekten Clifford Herrington mı? Ayrıca bunlar doğruysa, bu Yüksek Rahibe'nin anonim olmadığını ve ifşa olduğunu gösterir. Yüksek Rahibe nasıl bunca zaman düşman saldırılarına dayanabilmiş, nasıl suikasta uğramamış ya da hapse girmemiş?

5. Üst düzey Joy of Satan yetkilileri kimliklerini ve güvenliklerini nasıl koruyorlar? Çeşitli hükümetlerce biliniyorlar mı yoksa Tanrıların yardımıyla %100 gizlilik ve güvenlik garantisi içerisinde mi yaşıyorlar?

6. Wikipedia'daki genel Joy of Satan tanımlamaları, kullanılan terimler ve verilen kaynaklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Esenlikler,

1- Amerikan sistemini bilmiyorum. Bizim gibi organizasyonların vergi vermesi gerekiyor mu bilmediğim için yorum getirmem doğru olmayacaktır.

2- Bu sorunun cevabını altta vereceğim.

3- Kendisinin görevi artık bitti. Yeterince hizmet sundu ve Tanrıların kararıyla birlikte kişisel gelişimine odaklandı.

4- Evet, kendisi kimliğini bazı iftiralara karşılık vermek için açık etmek zorunda kaldıysa da, onu koruyan Tanrılar sayesinde bir şey olmadı.

5- Her rahip ve rahibe için konuşamayız. Gizliliklerine önem veriyorlar ve Tanrılar tarafından korunuyorlar.

6- Eksik kalıyor. Kaynağından duymak varken neden Wikipedia?

İyi günler.

Bright Truth said:
1- Amerikan sistemini bilmiyorum. Bizim gibi organizasyonların vergi vermesi gerekiyor mu bilmediğim için yorum getirmem doğru olmayacaktır.
Bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.
Bright Truth said:
3- Kendisinin görevi artık bitti. Yeterince hizmet sundu ve Tanrıların kararıyla birlikte kişisel gelişimine odaklandı.
Yorumlarda bir yerlerde kendisinin Magnum Opus'u gerçekleştirmek amacıyla inzivaya çekildiğini okumuştum.
Bright Truth said:
4- Evet, kendisi kimliğini bazı iftiralara karşılık vermek için açık etmek zorunda kaldıysa da, onu koruyan Tanrılar sayesinde bir şey olmadı.
Bunlar doğruysa, o hâlde neden Yüksek Rahibe'nin ve kocasının fotoğraflarına erişemiyoruz? Kimliği açık olduysa fotoğraflarının da yayılması gerektiğini düşündüm ancak onlara ait olduğuna inanabileceğim bir fotoğraf göremedim.

Bunun dışında, eğer Yüksek Rahip'in bu konuda vaazları varsa, bunların bağlantılarını paylaşmanızı rica edeceğim. Teşekkürler.

Spine said:
Araştırmalarım kadarıyla Joy of Satan, Amerika'da resmi bir 501(c)(3) organizasyonu. Kurucusu olarak da Andrea Maxine Dietrich'in yani Yüksek Rahibe'nin adı veriliyor. Bu öğrendiklerim Wikipedia kaynaklı. Ayrıca Wikipedia'da Yüksek Rahibe'nin Clifford Herrington adında biriyle evli olduğu yazılmış. Clifford Herrington ise Nasyonal Sosyalist Harekat adlı bir grubun kurucusu olarak geçiyor. Bu bilgilerin doğruluğu hakkında şüpheci biri olarak, birkaç sorum var.

2. Eğer ilk sorunun cevabı evetse, bu Yüksek Rahibe'nin Amerikan hükümeti tarafından bilindiği anlamına gelmiyor mu?

3. Yüksek Rahibe'nin forumda aktif olmadığını, Yüksek Rahip gibi site-içi yetkisinin olmadığını ve forumdaki son aktivitesinin 23 Mart 2020 olduğunu fark ettim. Yani 2 yıldır tüm önemli içerikler Yüksek Rahip tarafından yayımlanıyor, yine de birçok kritik içeriğin eskiden bizzat Yüksek Rahibe tarafından yayımlandığını görüyorum. Bu durum neden böyle? Neden Yüksek Rahip şu an ana konumda ve Yüksek Rahibe aktif değil?

4. Yüksek Rahibe'nin eşi gerçekten Clifford Herrington mı? Ayrıca bunlar doğruysa, bu Yüksek Rahibe'nin anonim olmadığını ve ifşa olduğunu gösterir. Yüksek Rahibe nasıl bunca zaman düşman saldırılarına dayanabilmiş, nasıl suikasta uğramamış ya da hapse girmemiş?

5. Üst düzey Joy of Satan yetkilileri kimliklerini ve güvenliklerini nasıl koruyorlar? Çeşitli hükümetlerce biliniyorlar mı yoksa Tanrıların yardımıyla %100 gizlilik ve güvenlik garantisi içerisinde mi yaşıyorlar?

6. Wikipedia'daki genel Joy of Satan tanımlamaları, kullanılan terimler ve verilen kaynaklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Wikipedia'nın materyalist ve sözgelimi objektif bir yazımı var.

Örnek vermek için yazmak zorundayım üzgünüm, mesela İslam maddesi altında "peygamberimiz muhammed" yazmaz da "İslam peygamberi muhammed" "ve ona inananlar böyle kabul eder" yazar. Yani bakış açısı olmaksızın ortadan yazar. Biraz popüler kültürün kıskacı altındadır ve sürekli kaynak sıkıntısı yaşar. Bunu cümle aralarında bazen "kaynak belirtilmeli" yazılarında görürüz. Wikipedia, kaynakları gelişigüzel derler. Onları değerlenip bir sonuca da varmaz sadece tırnak içinde "akla yatkın" olanları seçer. Tabii bu "akla yatkınlık" sadece materyalist bakış açısı için geçerlidir.

Wikipedia'yı değerlendirmekten çok esas aldığı makalelerin orijinalliğini, yararlandığı kaynakları, makale sahibinin öne sürdüğü argümanların atmasyon olup olmadıklarını esas almak gerekir.

Spine said:

Esenlikler
4. Sorunun cevabına ek olarak hatırladığım kadarıyla arabasına bomba koyulduğuna dair bir yazı okumuştum

Adanırken Yüksek Rahibenin kimliği ortaya çıktığında komşularının birbirine attığı maillere kadar online olarak kendisi hakkında bulunabilecek neredeyse her şeyi okumuştum. Sorularınıza cevap verebilirim diye düşünüyorum.

Kimliğinin ortaya çıkmasının sebebi Jos’a giden bağışların Mr. Clifford’un yönetiminde olan bir nasyonal sosyalist kuruluşunun vergisinin ödendiği aynı posta koduna gitmesi gibi bir şeydi. Vergi veren kuruluş (sanırım siyasi partiydi) Yüksek Rahibe’nin vaazlarında çocuklarının ikisinin babası olduğunu söylediği ve Satanist olmadığını belirttiği adamla ilgili. Jos’un website domain’leri dışında ödemesi gereken vergi var mı yok mu bilmiyorum.

Kendisinin kimliği biliniyor ama kendi adıma konuşursam rızasıyla açık etmediği için saygıdan dolayı çok bahsetmemeyi tercih ediyorum.

Yüksek Rahibe’nin ana sitelerin hepsinin domain’ine yasal olarak sahip olduğu söylenmişti. Kullandığı mailleri de binlerce kişi tarafından biliniyordu. Kendisinin artık aktif olmama sebebinin Yüksek Rahip’in onu engellemesi olması Yüksek Rahip’e atılan bir iftira. Kendisinin kimliği ve iletişim adresi güvendiği kişiler tarafından biliniyordu. Olay o olsaydı kendisinin yazdığı adanma cümlelerine kanıyla yemin etmiş kelimenin tam anlamıyla on binlerce kişiden herhangi birine kolayca ulaşabilirdi. Muhtemelen kendi gelişimine odaklanmak için aktif değil.

Vaazlarında “çocuklarımın babası” olarak bahsediyor. Kişisel hayatıyla ilgili haddim olmayan bir şey söylemek ve saygısızlık yapmak istemiyorum, umarım eşim değil çocuklarımın babası demesinden artık birlikte olmadıkları sonucuna varmak çok saygısızca olmaz.

Suikaste uğrama girişimi olduğunu birkaç yerde yazmıştı. Hatta ona zarar verme amacındaki bir kadının nasıl bir yangında yanarak öldüğünü ve arabasının altında bomba koyanların şu an hapiste olduğunu da ama çok uzun zaman oldu ayrıntıları yanlış hatırlıyor olabilirim. Siz de sapık stalkerlar gibi yazdığı ve onun hakkında yazılan her şeyi okursanız bulabilirsiniz.

Yasadışı bir şey yapmadan niye hapse girsin ki?

Bunu onlara sormanız lazım.

Saygısızca olduğunu düşünüyorum.

Spine said:
Bright Truth said:
Bright Truth said:
Yorumlarda bir yerlerde kendisinin Magnum Opus'u gerçekleştirmek amacıyla inzivaya çekildiğini okumuştum.
Bright Truth said:
Bunlar doğruysa, o hâlde neden Yüksek Rahibe'nin ve kocasının fotoğraflarına erişemiyoruz? Kimliği açık olduysa fotoğraflarının da yayılması gerektiğini düşündüm ancak onlara ait olduğuna inanabileceğim bir fotoğraf göremedim.

Bunun dışında, eğer Yüksek Rahip'in bu konuda vaazları varsa, bunların bağlantılarını paylaşmanızı rica edeceğim. Teşekkürler.

Fotoğraflarına erişimimiz var (?) fakat bunun hakkında konuşmak doğru olmayacaktır.Kişisel gelişiminize odaklanın,HPSnin veya başka birisinin kimliği sizin kişisel gelişiminizi **etkilemiyor**

ogoshonna said:
Spine said:
Bright Truth said:
Bright Truth said:
Bright Truth said:

Fotoğraflarına erişimimiz var (?) fakat bunun hakkında konuşmak doğru olmayacaktır.Kişisel gelişiminize odaklanın,HPSnin veya başka birisinin kimliği sizin kişisel gelişiminizi **etkilemiyor**
Gördüğüm kadarıyla Tanrılarla bağları en yakın olanlarımız Yüksek Rahip ve Rahibeler. Dolayısıyla tükettiğimiz çoğu içerik, kullandığımız çoğu teknik, onlar aracılığıyla bizlere aktarılıyor. Elbette bu kadar önemli görevlere sahip insanlar hakkındaki şüphelerimi ve sorularımı yanıtlamaya çalışmak benim en doğal arzum. Zira geçen denk geldiğim bir konu ile Türkiye merkezli Joy of Satan'da ne tür garip işler döndüğünü gördüm. Bu arzumu daha da şiddetleştiriyor.

Spine said:
Gördüğüm kadarıyla Tanrılarla bağları en yakın olanlarımız Yüksek Rahip ve Rahibeler. Dolayısıyla tükettiğimiz çoğu içerik, kullandığımız çoğu teknik, onlar aracılığıyla bizlere aktarılıyor. Elbette bu kadar önemli görevlere sahip insanlar hakkındaki şüphelerimi ve sorularımı yanıtlamaya çalışmak benim en doğal arzum. Zira geçen denk geldiğim bir konu ile Türkiye merkezli Joy of Satan'da ne tür garip işler döndüğünü gördüm. Bu arzumu daha da şiddetleştiriyor.

Esenlikler,

Çizgiyi iyi belirlemeniz gerekiyor. İnsanların özel hayatları, kimseyi ilgilendirmez. Örneğin Satan's Peacock olayından örnek verecek olursak, "adı şuymuş, yüzü şöyleymiş" diye bu kişi hakkında yargıya varılmadı. Çünkü bunların bir insanın niyetiyle ilgisi yoktur; o davada Yüksek Rahip Hoodedcobra666, işlediği suçlara odaklandı ve sonuca bunlarla vardı.

Bu bir örnekti. Yüksek Rahibe Maxine Dietrich'in de kişisel bilgileri aynı şekilde kimseyi ilgilendirmiyor. Bu insanın bir suç kaydı var mı? Yok. Kötü bir iş yapmış mı? Hayır. Bu kadar.

İyi akşamlar.

Spine said:
ogoshonna said:
Spine said:

Ya ben "Rahibe Maxine Ankara'da yaşıyor." Diyeni bile gördüm :) Bu tarz söylenti veya bilgilere kaynak sağlam değilse çok takılmamak gerektiğini düşünüyorum. Önemli olan kim oldukları/nerede oldukları/özel hayatları değil de insanlara olan katkı ve çabaları olmalı. Arada sırada kafaya takılıyor tabii böyle şeyler meraktan.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back