Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Necronomiconda Kurban

lodoshurricane

New member
Herkese iyi forumlar ve hayat deneyimleri,

Necronomiconda Kurbandan ve daha farklı farklı vahşice şeyden söz ediliyorken bunlara karşı olan JOS niçin bu kitabı kullanıyor?

Teşekkürler, Esenlikler

Esenlikler,

Necronomicon, alegorilerle dolu bir kitaptır. Örneğin, Türkçeye çevirisi olan "ölü adlar", aslında uzun süreler boyunca kullanılmamalarına işaret etmektedir. Deli Arap ise bu gücün (yılanı yükseltmenin) kontrolsüz gerçekleştirilmesi durumunda doğabilecek deliliğe dair bir alegoridir.

Zamanla bu alegoriler yitmiş, geriye düz algılar kalmıştır. Örneğin, atlar zihinle ilişkilidir. İkizlerin ikizleri olan Castor ile Pollux, atların efendisidirler. Kendilerinin zihnin iki yönünü temsil ettiklerini düşünüyorum.

İspanya'da bugün ateşten at geçirme adındaki vahşice uygulama, kendi tahminlerime göre, aslen beyinde konumlanmış Epifiz Bezine yılanın ulaştırılması veya zihni arıtmak anlamlarında olabilir, ancak günümüzde yerini alegorik anlamından ayrı olarak düz pratiğe bırakmıştır.

Bu gibi örnekler boldur.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Necronomicon, alegorilerle dolu bir kitaptır. Örneğin, Türkçeye çevirisi olan "ölü adlar", aslında uzun süreler boyunca kullanılmamalarına işaret etmektedir. Deli Arap ise bu gücün (yılanı yükseltmenin) kontrolsüz gerçekleştirilmesi durumunda doğabilecek deliliğe dair bir alegoridir.

Zamanla bu alegoriler yitmiş, geriye düz algılar kalmıştır. Örneğin, atlar zihinle ilişkilidir. İkizlerin ikizleri olan Castor ile Pollux, atların efendisidirler. Kendilerinin zihnin iki yönünü temsil ettiklerini düşünüyorum.

İspanya'da bugün ateşten at geçirme adındaki vahşice uygulama, kendi tahminlerime göre, aslen beyinde konumlanmış Epifiz Bezine yılanın ulaştırılması veya zihni arıtmak anlamlarında olabilir, ancak günümüzde yerini alegorik anlamından ayrı olarak düz pratiğe bırakmıştır.

Bu gibi örnekler boldur.

İyi geceler.

Kitapta çocuk kurbanından bile so ediyor. Ne gibi bir aleigori anlayacağım buradan?

internette araştırdım ama tam anlayamadım alegori tam olarak ne demek basitçe

lodoshurricane said:
Kitapta çocuk kurbanından bile so ediyor. Ne gibi bir aleigori anlayacağım buradan?

Esenlikler,

Tam olarak kaçıncı sayfa?

İyi akşamlar.

gg2525 said:
internette araştırdım ama tam anlayamadım alegori tam olarak ne demek basitçe

Esenlikler,

Kısacası açık bir anlatım yerine üstü kapalı bir anlatım diyebilirim. Sözcükler asıl anlamlarını yansıtmazlar. Örneğin, dönüşüm yerine ölüm demek gibi. Çünkü dönüşerek eskiyi geride bırakıyoruz. Bu yüzden ölümü okuyunca dönüşümü anlayabiliriz.

Veyahut, Kök Çakrasına cehennem denmesi de bir alegoridir. Sadece sözcük bazında değil, aynı zamanda genel bir konsept de alegori olabilir. Örneğin tufan konsepti gibi.

İyi akşamlar.

başka bir sitede de necronomican ın sağ elci bir kitap olduğunu duymuştum bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz birde necronomicon daki eski olanlar hangi uzaylı ırkı oluyor annunakiler değildir heralde diye düşünüyorum ve tam olarak onlar bizim için bir düşman mı dost mu şimdiden teşekkürler

gg2525 said:
başka bir sitede de necronomican ın sağ elci bir kitap olduğunu duymuştum bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz birde necronomicon daki eski olanlar hangi uzaylı ırkı oluyor annunakiler değildir heralde diye düşünüyorum ve tam olarak onlar bizim için bir düşman mı dost mu şimdiden teşekkürler

Esenlikler,

Tanrıların adlarını içerdiği için böyle denmiş olabilir.

Bu dediğinizi bilmiyorum. Necronomicon, alegorilerle dolu olduğu için, bir keresinde göz gezdirmiş ve bir çıkarım yapamayınca daha da gelişene kadar bu işi rafa kaldırmıştım.

İyi günler.

lodoshurricane said:
Herkese iyi forumlar ve hayat deneyimleri,

Necronomiconda Kurbandan ve daha farklı farklı vahşice şeyden söz ediliyorken bunlara karşı olan JOS niçin bu kitabı kullanıyor?

Teşekkürler, Esenlikler

Esenlikler, necronomicon'u okuduğunuz kaynağı veya linki paylaşır mısınız bende bakmak istiyorum buradan gönderirseniz çok iyi olur.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back